hamile kalmak için ilişki aralığı

N

nursena0707

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi nursena0707
selamm arkadaşlarr.Kadın doğum uzmanının sözünü sizlere duyurmak için açtım konuyu.Der ki: hesaplanan yumurtlama tarihlerinden önce mutlaka erkek 3 gün önce spermi boşaltmamış olması gerekli.mesela bu ay 12-13-14-15-16 günlerinde(16 gün yumurtlama günü) gebe kalma ihtimali yüksek günlerinizde ilk ilişkiye başlayacağınız 12 den önce 3 gün ilişkiye girmeyin.vede 12-14-16 girmeniz yeterli olacaktır. günü birlik girmenizde spermin kalitesini düşürmekte olduğundan döllenme ihtimalide daha zayıf oluyor.yani eğer gününüzü biliyor iseniz. sadece size verilen 5 günün ilk başlangıcı ortası ve sonunda girmeniz daha yüksek şans doğuracağını söyledi.bende sizlerle paylaşmak istedimm. üst üstte 5 günde giripte hamile kalamamanın neticesi genelde buymuş. o yüzden üzülmeyelimmmm.bu arada birde kısa bir güzel örmek.eşinize mutlaka şekersiz bir türk kahvesi içirin.yada ilişkiden önce şaktırmadan karpuz yiyinn.bunlarda tavsiyeler arasında tebessümlü ama doğru olan örneklerr.

canımm bendee biryerde okumuştum sürekli ilişkiye girmenin spermin kalitesini olumsuz yönde etkilemediğini aksine spermi yenilediği için etkili olacağını yazıyordu artık tıpta şaşırmış

canımm bendee biryerde okumuştum sürekli ilişkiye girmenin spermin kalitesini olumsuz yönde etkilemediğini aksine spermi yenilediği için etkili olacağını yazıyordu artık tıpta şaşırmış

katılıyorum sana.bence hiç bi günübile boş geçirmemek lazım.çünkü yumurtlama ne zaman olacağı belli olmuyor.bi düşünün adetten sonra hemen hamile kalanları ve kırsal kesimde daha yumurtanın ne olduğunu bilmeyenler sanki bunumu hesaplıyor.adetten hemen sonra hamile kalan çok kişi var çevremde.

canım mrb valla öyle diyorlar ama kimsenin kesin bişeyden haberi yok mesela ben adetten hemen sonra hamile kalmışım 5.5 hamileyim ve olana kadarda her gece denedik açıkçası arkadaşın altta yazdığı gibi kırsal kesimdekiler nerden biliyolar yumurtlama gününü falan bunların hepsi boş canım verende vermeyende allah.

canım mrb valla öyle diyorlar ama kimsenin kesin bişeyden haberi yok mesela ben adetten hemen sonra hamile kalmışım 5.5 hamileyim ve olana kadarda her gece denedik açıkçası arkadaşın altta yazdığı gibi kırsal kesimdekiler nerden biliyolar yumurtlama gününü falan bunların hepsi boş canım verende vermeyende allah.

evet canım allah nasip etmedimi olmuyor.ne yaparsan yap.ben diyorum bak adetten sonra hamile kalmışsın.allahım sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin.işte bilmeyerek kaçırıyoruz.boş bırakmamak lazım aslında.

canım ben hep 14.günde yumurtluyodum yani dr öle diyodu ama nedense 1 yıl 12-14-16-18 deniyoduk olmuyordu bu sefer tuttu yani olacagı varsa oluyo

ne yaparsak yapalım kısmet işi bu ama tabi sebeblere sarılmak lazım ben aşılamaya geçmeden 1 2 ay sonra bir makina varmış onu alıp denemeyi düşünüyorum 400 500 ytl civarıymış yumurtlama gününün en yüksek ve düşük olduğu günleri gösteriyormuş stikleri varmış hergün bir tane idrarla ölçüyormuşsunuz bende siteden duymuştum birçok sanatçı bu şekilde kolayca hamile kalmış kısmet bakalım bir iki ay daha bekleyip alayım diyorum şu aleti tabiki verecek olan allah

ne yaparsak yapalım kısmet işi bu ama tabi sebeblere sarılmak lazım ben aşılamaya geçmeden 1 2 ay sonra bir makina varmış onu alıp denemeyi düşünüyorum 400 500 ytl civarıymış yumurtlama gününün en yüksek ve düşük olduğu günleri gösteriyormuş stikleri varmış hergün bir tane idrarla ölçüyormuşsunuz bende siteden duymuştum birçok sanatçı bu şekilde kolayca hamile kalmış kısmet bakalım bir iki ay daha bekleyip alayım diyorum şu aleti tabiki verecek olan allah

Canım ben o bahsettiğin aleti aldım. Belki benden duymuşsundur. Onunla ilgili başlık açmıştım. Sebepsiz infertilite diye bildiğim için almıştım ben. Ama sonradan bizde sperm morfoloji sorunu olduğunu öğrendik. Ben yine de kullanmaya başladım. İlk ay tanıma süreci geçirdi yolrum yapmadı. bu ay 2. ayım. bugün yüksek fertilite günündeymişim. Çatlamadan önce 3 güne kadar gösteriyormuş. Bakalım o çatlamayı da görecekmiyim. En yüksek olduğu gün çatlama gösterdiği gün oluyor. Benim şimdi çalışmaları yapmam lazım. Gebe kalma olasılığınız yüksek diyor kitapta bakalım artık. Ama doktor stresinden kurtulduğuma seviniyorum. Dün ağrım vardı , akıntım artmıştı biraz. Her ay bu belirtileri vermiyor maalesef. Ama bunun üzerine bugün durumumu yüksek fertiliteye getirince aletin düzgün ve doğru çalıştığını anlamış oldum. içime huzur doldu. ona kendimi emanet edebilirim güvenle.. :nazar::nazar::nazar:

evet herşey kısmet aslında bizim kadarrr bilgisi olmayanlar varr işi çokta abartmamak lazımm maydanoz nane yele şunu içmee insanlar önceden otla beslenirlermişş artık ben şu tv de çıkan drlaradaa sinir oluyomm herkestee hastalık var herkes kanserlee şunu yersenn gebe olmazsınn yakındaa sen bu eşi değiştir ondan sana fayda gelmezde der bunlarr

X