Hamilelikte çatlaklar

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Slm arkadaslar.ben 10 haftalik hamileyim.acaba ne zaman baslasak vücudumuza bişeyler sürmeye..birde ne kullaniyorsunuz..dr bana lierac verdi ama daha erken dedi 3 aydan sonra basla dedi..siz basladinizmi ne zaman basladiniz.ne kullaniyorsunuz hangi siklikta..vede catlaktan neferet ediyorum olmamasi için neler yapalim lütfen yardim bu konuda cok hassasim

canım hemen başla bence önlemini al sen ayrıca cok kilo almamaya çalış saglıklı ye sık ye ama az ye benim gibi 20 kilo alma yani:)

doktorun dogru demis 3 aydan sonra baslarsin mutlaka günde iki defa sür, yuvarlak daireler cizerek karninda masaj yaparcasina sürersin, moralini bozmak istemem ama sunu da unutma eyer cildin dayanikli yani esnek deyilse kremler ise yaramaz, benim mesela hamile kalmadan önce az bir kilo alsam hemen ufacik catlaklarim olurdu hamile kalincada kremler icinde yüzdüm ama ise yaramadi su an 36 haftadayim ve resmen patlama gibi bisey oldu, olmayinca olmuyor sakin bunu takinti haline getirme anne olmanin ufak bir bedeli de kafana takma, ama yinede devamli kremlen...allah saglikli bebis nasip etsin

Durucum benim biçok şeye alerjim olduğu için kremleri kullanmaya çekiniyorum o yüzden vazelin kullaniyorum.umarim işe yarar.badem yağida iyi geliyormuş ama bi bilene sormak lazim

merhaba arkadaşlar ben 14+6 haftalık hamileyim ikizlerim olacak Allah nasip derse benim karnım müthiş kaşınıyor ve geriliyordu, göğüslerim ayaklarım vücudumun belirli yerleride müthiş kaşınıyor.
badem yağı aldım heryerime sürüyorum karnımın gerilmesi geçti resmen, rahatladım kaşıntıda gerilmeden oluyormuş demek ki

canlarım badem yağı tüy yapıyormuş..bebe yağıda kullanılabilir ıslak cilde...

hamileyken doktoruma sormuştum ne kullanayım diye;badem yağını istersen kullan demişti almıştım bende 1hafta kullandıktan sonra sıkıldım birdaha da sürmedim.başka kremde kullanmadım ve çatlağım hiç olmadı.

bana da doktorum badem yağını önerdi.31.haftaya kadar hiç çatlağım yoktu fakat bu hafta birden sol tarafta basen bölgemde çatlaklar oluştu.cilde çok baglı.hassas ise ne yaparsak yapalım çatlıyor.

banada doktorum badem yağı ile susam yağını karıştırıp sürebilirsin demişti krem kullanmak istiyorum ama pahalıya mal olur diye yağ tercih edeceğim galiba ya ama bu badem yağı hiçte hoş kokmuyo nasıl sürecez sıcakta yaa

Gebeliğim boyunca içtiğim aşırı su ve günde 4 bardak süt sayesinde çok şükür çatlağım yok.. Üstelik karnım önüme sanki deniz topu bağlanmış kadar kocaman.. Her vücut yapısı farklı olabilir ama önerim kesinlikle bol bol su içmen sütü ihmal etmemen..Bu sadece senin çatlamaman için değil minik meleğin içinde çok yaralı..

Hiçbirşey çözüm değil arkadaşlar tamamen cildin yapisiyla alakali bir durum fazla kasmayin kendinizi, çatlayacaksa çatlar önleyemezsiniz.

X