kızımın kilosu

munise19

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
208
3
41
kızlar kızım sürekli kusuyor.her emzirmeden sonra muhakkak gaz çıkarırken kusuyor.birde bazen fışkırır gibi kusuyor.yengemin oğlu ile benim kızın arasında 1 ay vardı.benim kız büyük.fakat gel görün ki yengemin oğlu kilo alımında benim kızımı geçmiş.üstelik benim kız büyük.nasıl moralim bozuldu anlatamam.herkes sütün yaramıyor falan diyor.iyice moral sıfır oluyor.kızım 1 hafta sonra 3 aylık olacak.şuan 6.300 kilo.4 kilo doğdu.normal değilmi sizce.neden çevremdekiler böyle söylüyor.benim kızda minyon tipli kiloda göstermiyor.mama versem mi acaba.sütün çok gazlı diyor kayınvalidem.mama ver arada diyor.offf.ne yapacağımı şaşırdım.CADIARZU

Kız bebeklerle erkekler kıyaslanmamalı erkekler daha ağır gelebilir daha hızlı gelişebilir.Yapı meselesi aman bakma sen millete bebeğin ayda ortalama 750 gram almış gayet iyi.Bence kilo alımı düşük değilken mama verme belki daha kilolu olur ama sütün yerini hiç birşey tutmaz.Ayrıca mamayı sindirmesi çok daha zordur o zaman gaz meseleniz iki kat artacak bence biraz daha araştır sütün gazlı diye sözmü olurmuş hepimizin bebeğinde gaz var ilk ikibuçuk ay ne çektim gazdan sabah beşten öğlen onikiye kadar kıvranıp kıvranıp inlerdi.Sonra akşam beşte başlardı gece onbire kadar.Ama kusması için doktordan destek alabilirsin bazı bebekler çok kusuyor benim başıma gelmediği için o konuda bişey diyemem.Ahhhh bu büyükler!!!!

ohoooooooooo maşallahı var kızının cnm benim kızda 3 aylık tam ama 5400 kg ben mama veriyorum son 2 gündür. kilosu iyi bebeğinin bence ahh o kayınvalideler yokmu deli ederler adamı benimki daha kızımın doğar doğmaz başlamıstı sütün yetmiyor pirinç suyu , mama verelim vs laflarına duyma bence canım. doktorunuza danış derim.

Maşallah.
Benm kız 2.200 dogdu 3 ayda 5 i anca bulacak.
Bebeğiniz huzurluysa ağlamıyorsa,emdikten sonra aranmıyorsa ve emdikten sonra 2 saat kadar uyuyorsa sorun yoktur.
O kaynana milleti hep konusur,süt yaramıyor vs diye.Hiiiiiiiiiiiiiiiççç takmayın.Süt için en önemli şey moral motivasyon.Ben çok takıyordum acaba süt var mı gidiyor mu,arada çıkarıp sıkıyordum süt var mı diye emerken.Şimdi onu da yapamıyorum,ilaç nedeniyle emzirmeme lazım,çok güzel bir nimetmş emzirmek.
Bebek aç kalıyorsa sütün azaldığı zamanlarda(benimki akşam üstü huysuzlanıyordu emerken,süt az gidiyordu herhalde) , üsütne mama vermek lazım.

benim kizim 6,700gr 64 cm ve2,5aylik mama vermiyorum (sadece gece yatarken 15mg oda belki haftada 2kez mama verdim zaten mamayi sevmedi)bana bile bebek cok kucuk diyen cok hem senin kiz normal rakamlar icinde kaynanalar cok bilir gelinler hep aptaldir beceriksizdir sutu gazlidir bosver obez olunca saglikli mi oluyormus ben ingilterede yasiyorum burda anne sutu vermezler kizimin yasitlari 9kilo nerdeyse kocaman kafalari hamur gibi sisman bedenleri var nasil sevimsiz ve sagliksizlar ama anneleri benim kizima minik diyorlar sakin kimseye uyma mama vermeden once dr danis once dr ne derse onu uygula evdeki disardaki sahte kulaktan dolmaci dr hangi fakulteyi bitirmis acaba ilerdede kizin seker hastasi kalp hastasi ve daha ne illetlerle ugrasip omru rejimlerle gecsemi daha iyi normal kiloda ama saglikli olsami daha iyi gunde 3kez bezini iyi islatmissa 2kez bazen 1kez kaka yapmissa iyi emiyor sutun var demektir sutun gazli olmasi besleyiciligini oldurmez ki ikisi farkli seyler 1ay sonra gazida iyice biter kafana takma arkadasim kizinin masallahi var

aslında bence bebegının sorunu fıskırarak kusması bunu cok tehlıkelı dıye bılıorum mutlaka bunu doktoruna soyle..soyledıgımı cıddıye al lutfen..:nazar:

bebeğinin kilosu normal bence.emdikten sonra fazla hareket ettirme o zamanda kusuyolar.ben emdikten sonra altını alıyodum ama farkettimki o zamanlar kusuyo.biraz dinlendikten sonra hareket ettir.ama sen fışkırır gibi diyosun kız bebeklerinde bu kusma idrar yolu enfeksiyonlarına veya orta kulak iltihaplanmalarına işaret olabiliyor.ateşini veya idrar yaparken huzursuz olup olmadığını kontrol et istersen.ama bekleyemem dersen dr a gitmani ve bir idrar tahlili yaptırmanı tavsiye ederim.

Canım,benim oğluşumda emzirip gaz çıkardıktan sonra az da olsa kusuyor,gerçi fışkırtarak değil..Ayrıca bebeklerin ayda 800-1000 gram almaları normal ve bence senin kızında gayet güzel kilo alıyor.bana sorarsan mama verme derim.
içinin rahatlaması için bir doktora danış istersen.

Benim kiz tam 3 aylik 5200 kg. Seninki çok iyi. Banada herkes ayy çok zayif falan diyo çok moralimi bozuyolar. Ama benimki 62 cm. Boya gidiyo. Manken olcak diyorum.bence kilosunu birak kusmasi ile ilgilen.fişkiurarak kusmasi idrar yolu enfeksiyonudur dr a götür.

benim kız 3 buçuk aylık ve kilosu 6 kilo boyu 61 seninkinin maşallahı var kimseyi dinleme kendin büyüt o ağızlara bakılacak olursa oooooo ooooooo takma normal kilosu bencede fışkırır gibi kusması pek iyi değil doktora başvur

benim kızımda aynı şekilde kusuyor idrar ve kan tahlili yaptırdım hiç birşey çıkmadı bugün doktora götürdüm kusmanın normal olduğunu söyledi.10 yaşında oğlum var yaşına kadar kustu gayet sağlıklı bebekti her söylenilene inanmayın

Benim gorumcemin kizi kusarmis her yemekten sonra doktora goturmus birseyi yok acele emdiginden dozajini ayarliyamiyo cok emiyo o yuzden midesi fazlasini atiyo demis.Cunku kilo alimi normal demis.

Ama arkadasimin cocugu vardi oda hep kusardi doktora goturdu doktor reflu demis ona.Sutu biraktirdi ve ozel bir mama var burda sirf reflusu olan bebekler icin.Onu verdi ve 1 hafta sonra kusmasi durdu.

Umarim senin bebegininde caresi olur canim.Yada cok yedigindendir insallah.

X