yumurtlama testleri

tiramisu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2007
148
1
kızlar yumurtlama gününü bilmek biz bayanlar için çok önemli malum...hiç yumurtlama gününü tespit eden testlerden kullandınız mı? üzerlerinde %99 doğru sonucu verir diyor. almayı düşünüyorum epey bi araştırdım sizlerin fikrini de almak istedim. Özellikle yumurtlama gününü çok iyi tahmin edemeyenler, pko' lüler vs. için faydalı olur diye düşünüyorum, ne dersiniz?...

Evet bunu biliyorum ama hiç kullanmadım.İki çeşidi vardır tükürükle ve idrarla yapılanı vardır,biraz pahalı ama...

idrarla yapılanlarına rastladım ama tükrükle olanını duymuştum sadece...ne dersiniz kızlar faydalı olmaz mı, kullanan tavsiye eden yok mu?????

idrarla yapılanlarına rastladım ama tükrükle olanını duymuştum sadece...ne dersiniz kızlar faydalı olmaz mı, kullanan tavsiye eden yok mu?????

vallahi canım tükürük testleri biraz karışıkmış. pek anlaşılmıyormuş. kristalleşme falan olması lazımmış vs. vs. memnun olanda duydum ama en güzeli idrarla yapılanı coksekeriremsu

ben idrarla olanı yaptım medısmart testiyle 13. gün başlamıştım zaten 5 tane oluyo içinde hergün bitane yaptım ama hep negatif çıktı .. yumurtlama oldumu olmadımı bilmiyorum ..olduysaga kaçırdık heralde birdahada almadım ..

ben idrarla olanı yaptım medısmart testiyle 13. gün başlamıştım zaten 5 tane oluyo içinde hergün bitane yaptım ama hep negatif çıktı .. yumurtlama oldumu olmadımı bilmiyorum ..olduysaga kaçırdık heralde birdahada almadım ..

adet olduğun günden saymaya başlayınca 10-20. günler arası yumurtlama oluyor diye biiliyorum...eğer yumurtlaman düzenliyse, pko yoksa yumurtlama olması gerekirmiş aslında ama bu ürünlerin üzerinde de %99 doğrudur yazıyo... bu yüzden size sormak istedim işte acaba o kadar da güvenilir değil mi...

kızlar yumurtlama gününü bilmek biz bayanlar için çok önemli malum...hiç yumurtlama gününü tespit eden testlerden kullandınız mı? üzerlerinde %99 doğru sonucu verir diyor. almayı düşünüyorum epey bi araştırdım sizlerin fikrini de almak istedim. Özellikle yumurtlama gününü çok iyi tahmin edemeyenler, pko' lüler vs. için faydalı olur diye düşünüyorum, ne dersiniz?...

ben tükürükle olanı kullanıyorum.çok memnunum şekiller çok net.ovulasyon olup olmadığını anlıyosun.önce idrarla olanı denedim günü tesbit edemedim 27 milyon boşa gitti.ama tükürükle olanda yumurtlama günümü tesbit edebiliyorum.hemde sınırsız kullanımı var.ben 68 milyona aldım.yalnız benimki babystart focus mikroskop ovulasyon testi.bide donnatürk markalı olan var.onu kullananların memnun olmadığını biliyorum

ben tükürükle olanı kullanıyorum.çok memnunum şekiller çok net.ovulasyon olup olmadığını anlıyosun.önce idrarla olanı denedim günü tesbit edemedim 27 milyon boşa gitti.ama tükürükle olanda yumurtlama günümü tesbit edebiliyorum.hemde sınırsız kullanımı var.ben 68 milyona aldım.yalnız benimki babystart focus mikroskop ovulasyon testi.bide donnatürk markalı olan var.onu kullananların memnun olmadığını biliyorum

canlarım ilk defa duydum böyle birşey. benimde adetim düzensiz. ama doktorlar hiç bir problemimin olmadığını söylüyorlar. bende alternatif tıbba yöneldim. ama yumurtlamayı takip etsem iyi olur.
daha önce duymamıştım. nasıl bir cihazdır bu. tek kullanımlık mı? kullanımı nasıl? fiyatı nasıl? benide aydınlatabilirmisiniz???
sevgiler hepinize kucak dolusua.s.

internetten biraz bilgi buldum. paylaşayım sizinle

Avrupa'da satışa sunulduğundan beri ovulasyon kitleri arasında en çok talep gören FOCUS ovulasyon mikroskopu hem çok net görüntü kalitesi hem de ekonomik fiyatıyla ovulasyonunu takip etmeye çalışan bayanlara yardımcı olan çok yararlı bir üründür.

Ürünün diğer ovulasyon testlerinden farkı tükürük methodu ile çalışmasıdır.Bu method sayesinde bayanlar günün her saati istedikleri yerde testi gerçekleştirerek ovulasyonlarını rahatlıkla takip edebilmektedirler.Aynı zamanda her zaman temizlenip tekrar kullanılabilceği için "kullan-at"(disposable) ovulasyon kitlerine göre daha ekonomiktir.

Focus ovulasyon mikroskobu ,bayanın ovulasyonundan önce tükürüğünde tespit edilen eğrelti otumsu kristal yapıyı görüntülemek sistemiyle çalışmaktadır.Tükürükte beliren bu kristalleşmenin kadının ovulasyonundan ortalama 2-3 gün önce oluştuğu görülmüştür.Bunun sebebi de ,ovulasyondan önce kadının bünyesinde salgılanan östrojen hormonudur.Tespit edilen kristalleşme görüntü ile ,ovulasyonun ortalama 48 saat içinde başlayacağını anlaşılmaktadır. Bu bir kadının çocuk sahibi olması için en verimli zamanları göstermektedir.

Focus ovulasyon mikroskobu %98 oranında doğru sonuç vermektedir.Ovulasyonuzun Focus'ta göreceğiniz görüntü ile takip edebilir ve böylelikle çocuk sahibi olma şansınızı daha da artırabilirsiniz.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için anlaşmalı eczanelere ulaşabilir veya sitemizdeki kullanma kılavuzlarından yararlanabilirsiniz.

kızlar yazdıklarınızı okuduktan sora iyi ki bu konuyu açmışım dedim :1hug:, ve daha önce hiç açılmamış olduğuna da şaşırdım doğrusu...

fertile focus ovulasyon mikroskobu bende aldım çok memnun kaldım görüntü gerçekten çok net yani görmemek için kör olmak lazım arkadaşlar hatta o kadar net olması şok etti beni ama çözene kadar 1 ay uğraştım diyemilirim aleti kullanmayı iyi öğrenmek gerek

arkadaşlar ben de almak istiyorum ama ben siklusumu bilmiyom tükürükle yapılan benim için mantıklı olur o zaman değil mi bir de babystart focus marka daha iyi galiba bunun kargo ücreti var mı varsa ne kadar lütfen yardımcı olun bu ay bari kaçırmayalım

ıDRARLA YAPILAN OVULASYON TESTı

Döllenmenin gerçekleşmesi için, cinsel ilişkinin zamanlanması büyük önem taşır. Çünkü, yumurtanın ömrü sadece 24 saat; spermin kadın vücudunda canlı kalabildiği süre ise en fazla 3-4 gündür. Yumurtanın döllenebilmesi için, ovülasyon döneminde, fallop tüplerinde mutlaka sperm bulunmalıdır. Bir kadının hamile kalabileceği gün sayısı, periyod dönemi boyunca ortalama 5-6'dır. LH hormonunun sıçrama yapması, önümüzdeki 24-36 saat içerisinde Ovülasyon olacağına işaret eder.

Ovülasyon civarı (Ovülasyon günü ve bir gün öncesi) gebe kalma ihtimalinin en yüksek olduğu dönemdir. Ancak sperm ve yumurtanın canlı kalma süresi düşünüldüğünde Ovülasyona yaklaşan günler ve Ovülasyonun hemen ertesi de, gebe kalma ihtimalinin yüksek olduğu zamanlardır. Bu dönem, Östrojen hormonunun seyri izlenerek tesbit edilebilir.
Ovulasyonun zamanını tespitte en çok kullanılan ve en basit olanı LH yükselmesinin (idrarda yapılan test) testpitidir.

LH (Luteinise Hormon), yumurtayı harekete geçiren hormondur. Yumurtlamadan 24 ila 36 saat öncesi LH-konsantrasyonu 10 ila 20 kat artmaktadır. OVULASYON TESTı idrarda bulunan bu hormonu tespit etmektedir. LH'nin artması ile yumurtlama başlangıcı, yani gebe kalma süreci başlamış olmaktadır. Kadınların büyük çoğunluğu bir düzen içersinde yumurtlamasına rağmen bazı kadınlar adet döneminin herhangi bir gününde yumurtlayabilir. Bu istisnayi durumu tespit edebilmek için adetin bittiğinin ertesi günden başlayarak diğer adetin başladığı güne kadar her gün bir test yapılmalıdır.

ıdrarda Yapılan Ovulasyon Testi hamilelikten korunma için de kullanılabilir mi ?

Hayır. OVULASYON TESTı sadece yumurtlama (ovulasyon)'nun 24-36 saat öncesini göstermektedir. Ancak spermler, vücudun içersinde 72 saat kadar daha yaşayabilirler. Örnek olarak : 28 günlük bir siklus olduğunu varsayarsak, yani yumurtlama 14. günde gerçekleşiyorsa, cinsel birleşme ise 11. siklus gününde yapılırsa döllenme meydana gelebilir. 1. test gününüz, 12. siklus gününüzdür. Bundan dolayı hamilelikten korunma için kullanılması sakıncalıdır.

Hangi faktörler test sonuçlarını etkiler ?

Alkol ve çoğu bilinen ilaçlar test sonuçlarını etkilemez. Ancak fazla miktarda alınan sıvı (mesela su), LH konsantrasyonunu inceltir. Bundan dolayı testten 4 saat öncesine kadar mümkünse hiç içecek alınmamalıdır.

Yanlış sonucun sebepleri ne olabilir ?

Hamileyseniz, kısa süre önce hamilelikten çıktıysanız veya menopoz dönemindeyseniz, bu yanlış sonuç almanıza sebep olabilir. Aynısı, şayet gebe kalmak için tedavi görüyorsanız ve buna bağlı LH (Luteinise Hormon) veya hCG (Humanes Chorion Gonadotropin) arttırıcı ilaç alıyorsanız da geçerlidir bu konuyla ilgili olarak önce hekiminize sorunuz. Clomifen ihtiva eden ilaçlar sonucu etkilemez, ancak siklus süresini etkileyebilirler. Bunun sonucunda bir paket daha alıp kullanmanız gerekebilir.

Yakın zaman önce korunma haplarını bıraktım. Test sonuçlarına etkili olabilir mi?

Korunma haplarını veya başka bir hormonal korunma metodlarını bıraktıktan sonra, regl döneminin normale dönmesi birkaç gün alabilir. Bundan dolayı 2 dönem, siklusun normale dönmesini bekleyip, daha sonra test'e başlamanız daha mantıklı olur. Bunun avantajı, doğal siklus süresini öğrenmeniz ve ilk test gününüzü daha kesin belirlemenizdir.

Aşağıdaki tabloda teste başlamanız için en uygun günleri regl uzunluğunuza göre tespit edebilirsiniz. ÖR: Tabloya göre Siklus uzunluğu 21 gün süren birinin teste başlaması gereken zaman adetin 5 günüdür.

REGL DÖNGÜSÜ TESTE BAŞLAYACAĞINIZ GÜN
21 GÜN ................ 5 GÜN
22 GÜN ................ 6 GÜN
23 GÜN ................ 7 GÜN
24 GÜN ................ 8 GÜN
25 GÜN ................ 9 GÜN
26 GÜN ................ 10 GÜN
27 GÜN ................ 11 GÜN
28 GÜN ................ 12 GÜN
29 GÜN ................ 13 GÜN
30 GÜN ................ 14 GÜN
31 GÜN ................ 15 GÜN
32 GÜN ................ 16 GÜN
33 GÜN ................ 17 GÜN
34 GÜN ................ 18 GÜN
35 GÜN ................ 19 GÜN
36 GÜN ................ 20 GÜN
37 GÜN ................ 21 GÜN
38 GÜN ................ 22 GÜN
39 GÜN ................ 23 GÜN
40 GÜN ................ 24 GÜN

TESTıN UYGULANMASI

1. Testi asla sabah idrarınızla YAPMAYINIZ. Testi yapmadan 4 saat önce aşırı sıvı tüketmekden kaçınınız.
2. Temiz bir kaba aldığınız idrara max seviyesine kadar çubuğu batırınız. 5 sn çubuğu idrar içinde tuttukdan sonra çıkarıp düz bir zemine bırakınız.
3. Bir kaç dakika içinde test sonucunu okuyunuz. 5 dk sonraki sonuçları dikkate almayınız.
4. Sonuç negatif (tek çizgi) ise ertesi gün aynı saatte testi tekrarlayınız.
5. Sonuç pozitif ise (çift çizgi) 24-48 saat içinde yumurtlamanız gerçekleşecek demektir. Gebe kalabilmek için ilişkiye en uygun zamandır.

TÜKÜRÜKLE YAPILAN OVULASYON TESTı

Bir kadının aylık periyodu yaklaştıkça östrojen seviyesi yükselir. Bu da vücut sıvılarındaki tuz seviyesini yükseltir. Kadının tükürüğünün kurumasına izin verildiğinde, kristalleşme oluşur. Kadın ovülasyona ne kadar yakınsa, kristalleşme o kadar yoğun olur ve eğrelti otumsu desen” ortaya çıkar.

Ovulasyon (Yumurtlama) Olmayan

Ovulasyon ( Yumurtlama) Öncesi

Ovulasyon ( Yumurtlama)Eğrelti Otumsu

fertile focus ovulasyon mikroskobu bende aldım çok memnun kaldım görüntü gerçekten çok net yani görmemek için kör olmak lazım arkadaşlar hatta o kadar net olması şok etti beni ama çözene kadar 1 ay uğraştım diyemilirim aleti kullanmayı iyi öğrenmek gerek

selam
fertile focus ovulasyon mikroskobunu hangi siteden aldın. ben babystar yada donna türk buldum. bunlar nasıl sizce.

canım babaystartla aynı benimki söylediğim farkı yok yani google dan aratınca satan yerler de çıkıyo canım

X