adaçayı yağı

yaxgxxixzxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
160
1
45
kızlar merhaba.doktorumuz gaz için elma yağı ile masaj önerdi.aktar elma yağı yerine adaçayı yağınında aynı işlevi gördüğünü söylemiş.bu konuda bilgisi olan varmı?

tatlım ikisi de aynı şey zaten
benim bebeğim de acaip gazlıydı
neler denedik neler
ama adaçayı(acı elma)yağı hiçbir işe yaramadı

Canım,üzerinde adaçaylı acı elma yağı yazar.aktarlarda bilir zaten.ayaklarının altına ve göbeğine sür.ben faydasını gördüm..

tekrar konu acmak istemedim.kullandiniz mi işe yarayıp yaramadiigini merak ettim.aktardan almiş eşim ama bosu bosuna da kullanmak istemiyorum.benim bebek ıkınıyor ama yapamıyor kakasını ya da gazını cıkartamıyor:KK43:((25gunluk henuz

ah yavrum kıyamam ben ona:)allah bağışlasın sağlıklı sıhhatli büyütün inşallah kakasını hiç yapamıyosun poposuna bebe yağıyla masaj yapın kulak çubuğuyla yada çok zorda kalırsanız gliserinli fitiller var ondan kullanın yarım

tekrar konu acmak istemedim.kullandiniz mi işe yarayıp yaramadiigini merak ettim.aktardan almiş eşim ama bosu bosuna da kullanmak istemiyorum.benim bebek ıkınıyor ama yapamıyor kakasını ya da gazını cıkartamıyor:KK43:((25gunluk henuz
geçmiş olsun bennim oğluşta da aynı problem vardı. nerdeyse piyasadaki her gaz ilacını kullandım bu yağda dahil fakat fayda görmedim. eczane de yapılan bir karışı ilaçtan fayda gördüm doktorumuza danışıp yaptırdık istersen özelden karışımı yazayaım doktorunuza danışın derim ama bebişin çok küçük şöyle bir 40 günlük olmasını bekle derim.

ben şöyle bişey duydum ne kadar doğru bilmiyorum. çocuğa 1 tatlı kaşığı kadar zeytın yağı içirirsen kakasını kolaylıkla yapıyormuş. ama daha iyi bilenlere sormak lazım

canlarım 3 aydır gaz sorunuyla boğuşan ve perişan olan biri olarak size en güzel tavsiyem minik hindistan cevizi denen muskat cevizi...
yapılışı: 2 muskat cevizini 1 tatlı kaşığı toz şekerle havan da dövün.bebeğin emziğine bu tozu batırın bebeğe verin .yada çay kaşığının ucuyla tozdan alıp biraz anne sütü damlatıp bebeğe verin...
günde 4 kez yapın .çok faydalı.

bu yağların hiçbir işe yaradığını sanmıyorum.biz de güvenilir ve doktor onayı alması şartıyla neler denedik neler. Ama gazlı çocuğun durumu 2+2=4 misali sabittir. Gazlıysa çekeceksiniz 6 dediler.en az 5 ay çektik hakikaten.cocuk hareketlenene kadar biraz sabır. Ama onu biraz rahatlatmak için -geçici de olsa- banyo yaptıgı su sıcaklıgında suyu kovaya koyup bebegi içine koymak ya da karnına yine ılık su torbası koymak. biraz olsun gevşetiyor bunlar. o anlık aglamasını bagırmasını kesiyor. Yine de umarım sen bizim bulamadıgımız bir çözüm bulup kolay atlatırsın bu süreci. Allah sağlık versin arkadaşım.

bu arada muskattan bahsedilmiş =( Arkadaşlar daha once de bununla ilgili bir konu başlığı açmıştım forumda, ne olur sakın sakın! Ne olur minik yavrulara muskat vermeyin .Aman ne güzel sustu mışıl mışıl uyudu dediğiniz anlar bebeğinizin uyuşturucu ile kendinden geçtiği ve hatta Allahım korusun- ama acı da olsa gerçek- bayıldığı anlar olabilir! internetten araştırın, haklı olduğumu göreceksiniz. Varsın çekin biraz, o ağlasın siz tüm gün pışpışlayın uykusuz kaılın yemek yemeye vakit bulamayın ama yeter ki böyle tehlikeli bir maddeyi minik bebeğinize vermeyin... =(

Bir siteden alıntıdır :
Muskat
"Tehlikeleri

Sıvısı damara direk verilirse çok zehirleyicidir. Sütle beraber alınması bayıltıcı olabilir. Küçük dozlarda zararsız olsa da yüksek dozlarda delirmeye neden olabilir.

Uyuşturucu olarak popüler değildir çünkü yan etkileri vardır. Bunlardan bazıları baş dönmesi, yüz kızarıklığı, ağız kuruluğu, düzensiz kalp atışı, geçici kabızlık, idrar salmakta zorluk, mide bulantısı ve paniktir. Bunlar ilk altı saat içerisinde gözükür ve etkiler 3 güne kadar uzayabilir

Son düzenleme:
hepinize paylaşimlariniz icin cok tesekkur ederim arkadaslar.
gazin kesin bir cozumu yok aman Allahım dert vermesin bu dert degil tabi.
ben de banyo-metsil ve ictigim rezene,kimyon vs. caylarla bebegimi rahatlatmaya calişiyorum.

X