büyü

Bu büyü, sihir gibi konularda akıllanmayıcağız anlaşılan.
Bakın arkadaşım, büyü varmıdır yokmudur bilmem ama bildiğim bir şey varki insan kendi büyüsünü kendisi yaratır.
Sen büyü var eşime büyü yapılmış moduna girersen psikolojin etkilenir ve malesef kendin bile farkında olmayarak evliliğini yıkımın eşiğine getirirsin.
Büyüye inanmak, büyü bozmak gibi olayların Yüce Rabbime isyan etmek olduğunu farketmiyormusunuz. Alemlerin yaradanı olan, olanı, olacağı, gelmişi, geçmişi herşeyi belli bir düzende yaratan, ol deyince olduran Rabbimden dilekte bulunun, Rabbime sığının. Elalemin soytarısı büyücülere, hocalara değil.
Çok büyük günahlara giriyorsunuz çok hemde, lütfen kendinize gelin, eşinizinde zor günler geçirebileceğini, desteğe ihtiyacı olabileceğini düşünmüyorsunuzda ona büyü yapıldığınamı inanıyorsunuz.
Bakın bundan 3 yıl önce böyle ahkam kesen biriyle tartışmıştım hemde kalabalık bir ortamdaydık. Bana "seni gecenin bir vakti kocanın koynundan çıkarırım" dedi. Bende "hadi herkes şahit sen beni kocamın koynundan değil gece vakti günün herhangi bir vaktinde bile yapabilirsin, kocamın koynundan değil evimin kapısından çıkart sana bir yıllık maaşımı vericem, çıkartamazsan sen bana bir aylık maaşını ver" dedim.
Sonuç hiçbir halt edemedi ve bu kişiye inananlar onun gerçekten yaptığı büyülerin tututğunu her şeyi bildiğini söyleyip tanıklık ediyorlardı.
Her şey insan beyninde bitiyor bunu bilelim ve lütfen Allahtan başka kimseden derman dilemeyelim

nasil cesaret ediceksiniz o kisinin yanina gitmeye?

okurken bile cekindim ben..

cok sIkIldIgInIz dönemlerde kendi kendinize dua okuyun

evlilikte sorun olmazmi hic..büyüde neymis yaa,bunlarin hepsi firsatci..

kendi kendime duaları okuyorum zaten birde bu büyü bozan ayetleri bulup okıcam
inanmak değil inanmak istemiyorum ve bilemicem inşallah hayırlısı olur şu an eşimle iyiyiz
eğer o kavgalar bir daha başlarsa ararım artık bir daha bakalım aynı şeyleri mi deniyo
aslında aynı kişiye bir kaç arkadaşımı da aratcam bakalım aynı şeyleri mi diyecek.....

Hocanın bildiği duaları okuyabilseydik herhalde bizde hoca olurduk, yada hocalar sıradan bir vatandaş olurdu.

Hocanın bildiği duaları okuyabilseydik herhalde bizde hoca olurduk, yada hocalar sıradan bir vatandaş olurdu.

anlamiyorum ben bu mantigi...
allah bize sah damarimizdan bile yakinken, onunla aramiza baska insanlari araci etmek niye? direkt Allah'a seslenmek yerine baska insanlardan medet ummak niye?

anlamiyorum ben bu mantigi...
allah bize sah damarimizdan bile yakinken, onunla aramiza baska insanlari araci etmek niye? direkt Allah'a seslenmek yerine baska insanlardan medet ummak niye?

Anlamıyorsan, sana anlatmaya çalışmayacağım, çünkü yine anlamayacaksın.
Bizi ne zannediyorsun ki sen? Bizim bilmediğimiz o kadar çok şey varki, hocalar bir çok şeyi sırdan vatandaştan daha iyi biliyor, bize yol göstermesi adına ona danışılabilir diyorum yoksa tabiki Allah'a inanıyoruz. O zaman niye cumaya gidenlere hoca vaaz veriyor, tüm cemaat hocayı dinlemekle gerizekalılık mı yapıyor?
Hem sen gitmiyormuydun hocaya bişeylere baktırmaya, bişeyler öğrendim hoca söyledi şöyle şöyle imiş demedin mi topik açmadın mı, Şah damarından daha yakın allah var niye gittin hocaya? o zaman bizde seni anlamayalım.

Anlamıyorsan, sana anlatmaya çalışmayacağım, çünkü yine anlamayacaksın.
Bizi ne zannediyorsun ki sen? Bizim bilmediğimiz o kadar çok şey varki, hocalar bir çok şeyi sırdan vatandaştan daha iyi biliyor, bize yol göstermesi adına ona danışılabilir diyorum yoksa tabiki Allah'a inanıyoruz. O zaman niye cumaya gidenlere hoca vaaz veriyor, tüm cemaat hocayı dinlemekle gerizekalılık mı yapıyor?
Hem sen gitmiyormuydun hocaya bişeylere baktırmaya, bişeyler öğrendim hoca söyledi şöyle şöyle imiş demedin mi topik açmadın mı, Şah damarından daha yakın allah var niye gittin hocaya? o zaman bizde seni anlamayalım.

süper bi cevaptiiyerimseniben...yani bazilari hocalari yerden yere vurdu resmen ya...biz hocalara onlara taptigimiz,onlara dua etmek icin gitmioyurz ki..onlardan BISEYLER ögrenmek icin,SURELER;DUALAR yada önemli bilgielr ögrenmek icin gidiyruz!!!!!:kahve:yoksa hocaya tapmaya mi gidiyoruz saniyosun!!onun verdigi dualarla,surelerle biz allahimiza dua edicez herhalde!!!allah allah yaaaa:eek:klava:yok hocalara gitmeyin,yok hepsi palavra..kardesims en hoca kadar bilebilyio musudna ona gitmeme lüksün var!!!imam hatip mi okudun!!!??yada bu isin okulnu falan mi bitirdin!!??hepimiz hocaymisizda benim haberim yokmus!!!!Kötü Kazenhocayada gideerim,sohbette dinlerim!!vede bunu yaparken allahima sirk KOSMAM yani!!!:kızgın:..büyü meselsine gelicne!!peygaber efendimize bile büyü yapilmis diyoz,hala aramizda bazilari büyü yok diyo!!!!YAA NERDEN BILIYON!!okudun mu hayatidna hic Hz.Muhammedin biyografisini????nerden böyle sacma konusluyo anlamadim haaaa..agzi olan konusuyo..hemde peygamberimizin bir hadisi yok mu"büyü yapan ve yaptiran bizden degildir"diye???demekki büyü var dgeil mi?olmasa böyle bi sözü niye söylesin benim peygamberin??olmayan bir seyi mi söylüyo ynai??hadi onada yalanci deyin bakiyimmmmmKötü Kazen:enbuyukkk:

süper bi cevaptiiyerimseniben...yani bazilari hocalari yerden yere vurdu resmen ya...biz hocalara onlara taptigimiz,onlara dua etmek icin gitmioyurz ki..onlardan BISEYLER ögrenmek icin,SURELER;DUALAR yada önemli bilgielr ögrenmek icin gidiyruz!!!!!:kahve:yoksa hocaya tapmaya mi gidiyoruz saniyosun!!onun verdigi dualarla,surelerle biz allahimiza dua edicez herhalde!!!allah allah yaaaa:eek:klava:yok hocalara gitmeyin,yok hepsi palavra..kardesims en hoca kadar bilebilyio musudna ona gitmeme lüksün var!!!imam hatip mi okudun!!!??yada bu isin okulnu falan mi bitirdin!!??hepimiz hocaymisizda benim haberim yokmus!!!!Kötü Kazenhocayada gideerim,sohbette dinlerim!!vede bunu yaparken allahima sirk KOSMAM yani!!!:kızgın:..büyü meselsine gelicne!!peygaber efendimize bile büyü yapilmis diyoz,hala aramizda bazilari büyü yok diyo!!!!YAA NERDEN BILIYON!!okudun mu hayatidna hic Hz.Muhammedin biyografisini????nerden böyle sacma konusluyo anlamadim haaaa..agzi olan konusuyo..hemde peygamberimizin bir hadisi yok mu"büyü yapan ve yaptiran bizden degildir"diye???demekki büyü var dgeil mi?olmasa böyle bi sözü niye söylesin benim peygamberin??olmayan bir seyi mi söylüyo ynai??hadi onada yalanci deyin bakiyimmmmmKötü Kazen:enbuyukkk:

Seni ayakta alkışlıyorum, sana katılmamak mümkün değil, cidden ağzı olan konuşuyor, Hocaların görevini sadece ezan okumak sanan zihniyetide şiddetle kınıyorum. Hocaların içinde bir kaç çürük elma çıkıyor ama hepside para yiyen fırsatçılar değil.:1closedeyes:

büyüye inanırım zaten büyü diye birşey vardır
ama hacıyla hocayla bozulurmu bilmem

arkadaslar kitabimizdada acikca bundan bahsediliyor ancak büyü yapanda,yaptiranda lanetleniyor...o yüzden bu konular cok hassas,imaninizi kuvvetli tutmaya gayret edin,yildizmis falmis bunlar fasa fiso.yasin okuyun,nas okuyun,felak okuyun,kendiniz okuya miyorsaniz acin internetten en güzel kuran-i kerim ayetlerini.büyü yokmu var,inananda var inanmayanda,herkesin bilecegi bisey...önemli olan sen tedbiri elden birakma,kocana oku,kendine oku,evine oku,Allah´a sigin...
abdestinde namazinda ailenizde bir büyügünüz vardir elbet,söyleyin size kuran okusun...

kızlar eşimle olan sorunlarımı biliyosunuz doğumdan beri bir tuhaftı melek gitmiş şeytan gelmiş sanki
pazar günü çok büyük bir kavga ettik kendimi sokağa atıp gittim düşünün
anesinin benim ailemin yanında
bu çok uzun hikaye
pazar akşamı birini aradım yıldızname diye bir kitaba bakıyomuş
yıldızlarınız uyuşuyo kocan çok iyi ama biraz asabi seni ve aileni seviyo sana büyü yapılmış baba evine dön hastalıklı ol kocanın ailesini sevme diiye dedi
ya tamam büyü diye bişe var ama insan kendine yapılcağını düşünemiyo
ve ben kocamla çok iyiyim tartışmadım kavga etmedim küsmedim ve o eski adam geri gelmiş gibi
düğünden 1 hafta önce yapılmış büyü
şimdi düşünüyorumda bu mutululuk büyüy öğrendik ondan mı
yoksa bbenim koca her tartışmadan sonra 3-5 gün iyi olur ondan mı
bozarız büyüyü falan dedi de pek gidesimde yok korkuyorum aslında 15 günlükte tatile çıkıyorum bu pazar koca evde olcak korkuyormu
düşüncelerinizi bekliyorum
büyülenmiş olan var mı benim gibiiiiiiiiiiiiiiiii

X