Kürtaj sonrası ağrı nekadar sürer?

funda72

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2008
4.470
6
51
kızlar salı günü biliyosunuz bebişimi kürtajla aldılar.o gün ağrım olmadı.ertesi gün az az başladı.dün ve bu gün arttı sanki.özellikle oturdummu kasık bölgem sıkıştımı artıyo.ne kadar sürer bu ağrılar.bide muayeneye gidicem pazertesiden sonra ama korkuyorum canım acır çok diye.alt kısmım bayağı sızlıyo.acırmıki çok?gerçi bebişimin acısı kadar olamaz ya.........

Canım öncelikle geçmiş olsun bende kürtaj olduktan sonra çok ağrım olmuştu ilaçları içmeme rağmen ağrım geçmiyordu neyseki yavaş yavaş düzeldi zamnla düzeliyor yani bir kaçgün sürmüştü benimki kanama çok olmuştu bende ama ilk on gün geçtükten sonra anca kendimi toparlamıştım yani muaynede karında da bakabilirler canım illa ordan bakılması şart değil yani

birkaç gün ağrının olması doğal canım sonuçda ister istemez bir operasyon geçirdin..
ağrı kesicilerle biraz daha rahat geçirirsin...
bende yaklaşık 10 kadar devam etmişti sonrada kayboldu kendiliğinden...k.i.b canım..ayaklarınıda üşütme.

canim benim birkac gun olur normaldir ama 1 haftayi falan gecerse,agri artarsa mutlaka dr unu ara canim....agri kesici al multaka ve kenini sicak tut yataktan kalkma sakin...ben kurtajdan 2 gun sorna dayanamadim ayaga kalktim ama kendimi yorunca kanama ve agri cogaldi ....simdi senin yapman gereken iyice dinlenmek ....hava sicak deyip aldanma guzelim senin simdi kendini sicak tutman gerek yoksa agrilarin gecmez...tekrar gecmis olsun bitanem.

canım 1-2 gun normal ama cok agrı olmasına sasırdım bende agrı olmamıstı kanaman cok sıddetlı ve agrın kotuyse dr gorun derım gecmıs olsun canımmm bol bol dınlen

benimde 4-5 gün sürmüştü ağrılarım üstelik ben ilaçlarımıda kullanamadım nefes alamamaya başlamıştım ilaçlar ağır geliyo diye bıraktım 10 günde tamamen geçiyo ama büyük geçmiş olsun allah bidaha yaşatmasın o günleri bize

canım çok geçmiş olsun .ilk bir hafta kramp seklinde rahim kısmında ağrılıar çok olur normal yani tedirgin olma. 10 gün sonra tam iyileşirsin.

canım daha yeni öğrendim çok geçmiş olsun bu durumda kelimeler hep boğazımda düğümlenmiştir yine aynısı oldu herşeyde bir hayır vardır canım verende o alanda Rabbim sabırsız acı vermesin tekrar geçmiş olsun arkadaşım

Merhabalar
bende çarşamba günü bebişim gelişmediği ve kalp atişlarini duyamadiğimiz için kürtaj oldum bugün 5 gün hala sancim ve leke şeklinde kanamalarim oluyor
biran önce regle olmak istiyorum o kadar çok moralim bozuk ki bazen kopup gidiyorum allah kimseye yaşatmasin
gerçi isyan etmiyorum verende allah alanda allah herşeyin hayirlisi
ama artik kendimi iyi hissetmek istiyorum gücüme gidiyor

benimde şuan sol tarafımda sancı var..korkudan doktorada gidemedim..bakalım yaaaa inşallah kötü birşey olmaz...

Merhabalar
bende çarşamba günü bebişim gelişmediği ve kalp atişlarini duyamadiğimiz için kürtaj oldum bugün 5 gün hala sancim ve leke şeklinde kanamalarim oluyor
biran önce regle olmak istiyorum o kadar çok moralim bozuk ki bazen kopup gidiyorum allah kimseye yaşatmasin
gerçi isyan etmiyorum verende allah alanda allah herşeyin hayirlisi
ama artik kendimi iyi hissetmek istiyorum gücüme gidiyor

çok üzüldüm arkadaşım.inşallah bidaha yaşamzsın bunu.çok zor seni çok iyianlıyorum.:1hug:

funda 72 seninle aynı gün aynı şeyi yaşamışız..
Allah sabır versin ve beterinden korusun ...
inşallah en kısa zamanda sağlıklı bebeklerimiz olur..çok zor bişey:KK43:
geçmiş olsun....

İlk micro tedavimde hamile kaldım.10 haftalık hamileyken bebeklerimin kalp atışlarının durduğunu öğrendik.Yıkıldık çok acıydı.Dördüzlere hamile kalmıştım.1 Haftaya yakın hastanede doğal yoldan düşürülmesi için uğraşıldı ama fayda etmedi.Geçen salı ben de sizler gibi aynı kaderi paylaşarak bebeklerime veda ettim ve kürtaj oldum.2 gündür kanamamda az ağrım ve sızım yok çok şükür.Ama kocaman bir boşluk içerisindeyim...

ben de dun kurtaj oldum dun pek bir agrim yoktu belki de anestezinin etkisiyle... ama bugun agri basladi ozellikle oturunca karnim sikisinca bir agri oluyor ama kanamam yok. dun ben aksam sinemaya gittim nasilsa sadece oturuluyor diye o kadar iyiydim yani. Allah kimseye yasatmasin bir kadinin verecegi en zor karar bence bu. iki tane beyaz tel buldum basimda bu sabah uzuntuden saclarim agardi :KK43: hele ki ilk cocugu aldirmak resmen evlat acisi gibi... neyse ki bu forumu okuyunca yalniz olmadigimi anladim. kisacasi agrilar normal ilk hafta

Bende geçen cuma oldum bugün 5 gün oldu özellikle oturunca fln ağrı oluyo bir anda sanki bıçak sokuluo alttan korkuyorum bu ağrıdan normalmi acaba?15 gün sonra kontrole gel demişti onu bekliyorum.Benim 2.kürtajım bebeklerim gelişmedi ve öldüler...Herkese geçmiş olsun..

herkese cok cok gecmıs olsun.dılerım aynı seyı bır daha yasamazsınız.benım kurtajımın bugun 10.gunu.gebelık donemınde ben cok kotuydum cok kansızım zaten.yemek falan yıyemedım devamlı kusuyordum.o yuzden bas donmelerım daha yenı yenı gecıyor :KK43: agrıya gelınce benım ılk gun hıc agrım olmadı.ıkıncı ve ucuncu gun oldu.kanamamda 5 gun surdu.cok fazla agrı olmaması lazım zaten.tekrar gecmıs olsun

X