Tüy Cikmamasi Icin Turuncla Yapilan Merhem

çaçaron

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2007
262
0
şifalı dualar kitabında şu yazıyı gördüm;
Turunç,zeytinyağı ile döğülüp merhem yapılır.istenen yere sürüldüğünde orada kıl bitmez.

kafama takılan şey turunçla zeytinyağını nasıl merhem yapacağız ki? yani yoğurt kıvamında falan olması gerekiyor sanırım.merhem dediğine göre...:uhm:

Bunu 3-4 yil once ben de duymustum, deneyip sonuc alan varmi aceba? :uhm:

ben yaptım bikaç kere ama bi sonuç görmedim gerçi devam etmedim, ya işte birazcık vıcık vıcık oluo tamamen katışmıo birbirine çünkü turunç kuru kabuk gibi bişey, portakal kabuğunun kurutulmuş hali gibi yani. onunla zeytinyağını dövdüm dövdüm krem ahline gelmedi sadece bi değişik oldu işte anlatılmaz yaşanır:1rolleyes:

bende duymuştumm çook önceden
teyzem yapmıştı sanırım ama sonuç alamamıştı yanlış hatırlamıyosam
alsaydı ooo bizim ailenin bütün kızları yapmış olurdukjeyyar

bian sevinir gibi oldum ama sonuç alınamamış yaa.. yinede uygulayıp sonuç alan olursa sölerse sevinirima.s

yha herhaLde bu turuncu rondo da yada bIseyde pure haLIne getIrIp zeytInyagIyLa karIstIrIp o sekIL oLabILIr yada turuncun suyunu sıkıp zeytinyağıyla karıştırıp olabilir o kadar çok bu sitede böle yöntemler yayınlanıyoki hangisini kullansak ki.....

ben de duydum bu tarifi. turuncun dış kabugunu rendeliyorsunuz turuncu kabugunu. sonra rendelenen kabuğuyla zeytin yagını karıştırıp sürüyorsunuz. bana bu şekilde vermişlerdi tarifi ama ben daha hiçdenemedim

Hmmm biz tıbbi bitkiler dersinde nasıl merhem yapıldığını görmüştük.Merhem yapmak için önce turuncu iice dövüp toz haline getiriyosunuz.Dövebildiğiniz kadar dövün.Daha sonra zeytin yağında ezin iyice tabi zeytin yağını merhem kıvamında olacak kadar koyun çok değil.daha sonra da vazelin ya da lanulin gibi katkı maddelerinden biriyle karıştırıp merhem kıvamına getirin.

arkadaşlar taze turunç sert kabuk olmuyo aynı portakal gibi oluo ve rendeleniyo kullandığınız turunç kurutulmuş asidini kaybetmiş turunç tabikide faydası olmaz

X