Gardrop Boyama

cocostar

azimli,sabırlı,kararlı
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3.081
83
kızlar kardeşimin gardropunu boyamaya karar verdik. daha önce biryerde gördüm ama nasıl yaptıklarını soramamıştım. üzerini yağlı boya ile boyamak istiyoruz. bildiğiniz yöntemler var mı? zımpara felan yapmak lazım mı yardım edin. şimdiden hepinize teşekkürler.a.s.

mrb canım genelde dolaplara herhangı sert bır cısım carpmasıyla olusan kırık veya tırtıklı bolgeler ıcın macun ve zımpara kullanabılırsın ama sana onerım kırılmıs kopmus kısımlar ıcın macunu surdukten sonra 1 gun bekleyıp sonra ustunu cok bastırmadan zımparalaman zımpara ıslemın bıttıkten sonrta hafıf nemlı bır bezle sılmen daha sonra boyama ıslemıne gecebılırsın.yaglı boyama ıslemınde de boyanın ıcerısınde tıner karıstırman ısını dahada kolaylastıracaktır..

teşekkür ederim Nidacım. bu bahsettiğin macun hani eskiden evin camında kullanılan kahverengi macunlardan mı acaba?

rıca ederım canım yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana evet mobılyacılarda onların daha sertlerı var kurudugu zaman cıkmayan cınslerden mobılya tamırcılerınden temın edebılırsın bu malzemeyı :))

çok teşekkür ediyorum Nida, hemen araştırayım mobilyacılardan sağol canım

cocostarcım benim gardrobumda bi çarpma falan yok rengi koyu olduğu için açık renge boyamak istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum boyanın atmaması için ne yapmak lazım acaba

cocostarcım benim gardrobumda bi çarpma falan yok rengi koyu olduğu için açık renge boyamak istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum boyanın atmaması için ne yapmak lazım acaba

canım bildiğim kadarıyla üstü zımparalanıp yapılıyor. bir arkadaşta görmüştüm muhteşem olmuştu... ama sık görüştüğüm biri değil inegölde arkadaşım o nedenle ulaşıp soramadımbenneyaptımki mobilyacılara sorsak belki yardım ederler:uhm:

canım boyamak yerine yapıskanlı folyo düsünmez misiniz?forumdan bicok arkadas mutfak gibi yaglı ve nemli yere uygulama yaptılar ki gardropta daha uzun süre kalıcı olur sanırım

X