Kanguru- bebek taşıma şeysi zararlı mı?

Ş

şeker kız kendi

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi şeker kız kendi
Şeker annişler, henüz doktoruma sormadım ama, almadan önce mutlaka soracağım da, sizin bilginiz de olabilir.
Şu kanguru taşıma çantaları çok hoşuma gidiyor ve bir tane almayı çok istiyorum. Bir arkadaşımdan duydum ki, bebeğin bacaklarını ayırdığı için, kalçalara zararı olabilirmiş diye? Var mı bildiğiniz? CADIARZU

ben de kalça çıkığı yapıyor diye duymuştum.belli bi aydan sonra kullanılıyormuş.ama kaç aylıkken bilmiyorum.öğrenirsen bilgilendir olur mu arkadaşım.

benim kızım 3 aylık oldu biz yavaş yavaş kullanmaya başldık

benim bildiğim bebek 1.5 aylıktan sonra kullanılıyor.ben 1 aydır onunla taşıyorum.zaten en doğru taşıma pozisyonu kanguru pozisyonu.çok memnunum

benim bildiğim bebek 1.5 aylıktan sonra kullanılıyor.ben 1 aydır onunla taşıyorum.zaten en doğru taşıma pozisyonu kanguru pozisyonu.çok memnunum

bebişin kaç aylık cnm
bu arada ben kanguruya koydugum zaman kafası iki göğsümün arasına geliyor
acaba çok mu aşagıda?sizin nasıl duruyor?

kaça aldınız kanguruyu?yani fiyatını merak ettim.ben de almayı düşünüyorum da.ankarada bebek arabasıyla gezilmiyor.kalabalık.

ben babycenter diye bir marka aldım de lüx olanından 40 ytl idi

teşekkür ederim.iyiymiş fiyatı.chicconun ki kazık valla.

ben 2 aylıktan berı kullanıyorum cok memnunum ,hem tasıması kolay hem bebısler rahat edıyor,zararıda yok
ben chicco nunkını aldım sırt desteklı agılıkları arttıkca sırf omuzdan kullanılanlar zorluyor tasımakta
129 ytl ye almıstım

Son düzenleyen: Moderatör:
http://www.neyne.net/Search_Video.aspx
canım burdan doktor goruslerıne bakabılırsın
ben 2 aylıktan berı kullanıyorum cok memnunum ,hem tasıması kolay hem bebısler rahat edıyor,zararıda yok
ben chicco nunkını aldım sırt desteklı agılıkları arttıkca sırf omuzdan kullanılanlar zorluyor tasımakta
129 ytl ye almıstım

süper bir siteye benziyor burası, çok sağol paylaşım için.

Kolay diyorsan ne güzel, ben de bebekle bu kadar yakın temas kurabileceğim için çok heveslendim, bir de yollar malum, zaten yürüyecek kaldırım yok, bebek arabasıyla rahat edemeyeceğimi düşünüyorum....
çok sağol...

süper bir siteye benziyor burası, çok sağol paylaşım için.

Kolay diyorsan ne güzel, ben de bebekle bu kadar yakın temas kurabileceğim için çok heveslendim, bir de yollar malum, zaten yürüyecek kaldırım yok, bebek arabasıyla rahat edemeyeceğimi düşünüyorum....
çok sağol...

rica ederim canım ,benim kızım cok sevıyor umarım senin bebişde sever rahat edersin

Bende 3 aylikken kuşllanmaya başladim arkadaşlar geçen gün gezmeye gittiğimizde bi gün kanguruyla götürmeyim dedim inanirmisiniz kollarim çok ağardi hakikaten çok rahatmiş valla tavsiye ederim arkadaşlar

VALLA BEN DOKTORUMUZA DANIŞIP ÖYLE KULLANMAYA BAŞLADIM 40MIZ DOLUNCA HATTA 41 GÜNLÜK İKEN BEN KANGURUYU KULLANDIM HİÇ SORUN YAŞAMADIM BENİM DR KESİNLİKLE KULLANABİLİRSİN HEM SENİN HEMDE BEBEK İÇİN İYİ OLUR DEDİ VE HİÇ BİR SORUN OLMADI. KALÇA ÇIKIGINA GELİNCE ÖYLE BİŞEY YAPMIYOR HATTA ÖRNEK VERDİ KALÇA ÇIKIGI EN AZ KIZILDERİLİLERDE OLUYORMUŞ NEDENİ İSE HATIRLARSANIZ FLİMLERDEN HEP ÇOCUKLARI BACAKLARINI AYIRIP SIRTLARINDA TAŞIYORLAR O YÜZDEN EN AZ KALÇA ÇIKIGI OLAN KİŞİLERMİŞ. YANİ ANLAYACAGINIZ SEDECE BİR SÖYLENTİ KALÇAÇIKIGINA NEDEN OLUYOR DEMELERİ BEN KULLANDIN 41 GÜNLÜKKEN VE HALA KULLANIYORUMM a.s

benim dr umda kanguru kullandıgını söylemişti hatta çok rahat demişti bebekler 3 4 kilo olunca yani 1 aylık olduktan sonra kullanılabilir demişti bend echıcconunkini aldım çok şeke rçok tatlı pahalı ama harika bişey rahat ma biz daha kullanamıyoruz çünkü henüz kilosunu bilmiyorum :)) bakalım cuma günü aşısı var o zaman tartsınlar bakayım kaç kilo olmuş.....

Şekerler, ben de sordum doktoruma, hiç bir zararı yok dedi....
Hatta nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri, herşeye takacak bir kulp buluyorsunuz maaşallah diye de dalga geçti...
Neyse, ben de alacağım bir kanguru yaşasın :teytey:

bebişin kaç aylık cnm
bu arada ben kanguruya koydugum zaman kafası iki göğsümün arasına geliyor
acaba çok mu aşagıda?sizin nasıl duruyor?

benimde aynı oluyor.kafasını zaten kendisi yan çeviriyor.burası çok rüzgarlı olduğu için kulağını ya elimle koruyorum veya kulaklı yazlık şapka giydiriyorum.ama insanlarımız bazen beni zor durumda ve şüphede bırakıyor özellikle orta yaşlı insanlar.kadın erkek farketmiyo kaç defa yolda durdurulup kızım çocuk boğuluyo diye azar işittim.ama inanın çok rahat benim içinde denizim içinde.rahat olmasa uyumaz diye düşünüyorum koyduğum anda uyuyo.babamız olmadan gezebileceğimiz en rahat icat bence.çünkü arabayı kullanmak inanın beceri istiyo.:yerimseniben

Ben chicconun kangurusunu kullanıyorum.199 YTL'ye almıştım. Fakat doktorum 6 aylık olunca kullanmayacaksın dedi. Zaten geçen ay almıştım. 2 ay daha kullanacak. Pişman oldum o kadar para yatırdığım için..

neden ki canım 6 aylık olunca kullanılmayacakmış

herkez kullanıyo ben niye kullanamıyorum ben içine bebeğimi koyamıyorum koysam çıkaramıyorum çok zorlanıyorum yani haa bide bel ağrısı yapıyo çok en güzeli arabasında dolaştırmak yada kucakta valla onun içine sokana kadar arabasına koyarım daha iyi

X