çatlatma iğnesinden sonra ilişki zamanı

Arkadaşlar bir çoğunuzun doktoru iğneneden 36 saat sonra ilişki öneriyor. bunun nedeni iğneden sonra yaklaşık 36 saat sonra yumurtanın çatladığının düşünülmesi.Yumurta iğneden 10 saat sonrada çatlayabilir.
Ayrıca spermin dölleyebilme yeteneği 72 saatken yumurtanın döllenebilme yeteneği 24 saat. yani iğneden önce ilişkiye girerseniz yumurtanız çatladığı sırada yumurtanın spermle buluşabilme olasılığı artmış olur.
bir önceki doktorum kendi hocasının iğneden önce ve sonra, hatta aşılamadan 24 saat sonra ilişki önerdiğini söylemişti.

matematiğin süpermişsüprizzzzz ama sölediklerin mantıklı sen aşılamamı yaptırmıştın :uhm:

canım bende klomen kullanıyorum ondan sonrada prengly vuruluyorum ve 36 saat sonra ilişki dedi bana doktorum çünkü yumurta çatlasa bile tüplere girmesi saatleymiş ve aşılamada bu saate yapıldığı için bana bu mantıklı geldi ama sanada başka bişey demişler.Hem yumurtanın tüplerde yaklaşı 5-6 gün yaşayabildiğini okumuştum biryerde.Neyse inşallah kafayı yemeden anne olabiliriz.

hayır canım aşılama yaptırmadım şu anda klomen kullanıyorum. bu iki ay içinde hamile kalmazsam önce rahim filmi çekilecek sonra aşılama yapılacak.
şimdiki doktorum (iyi bir doktor) klomenden sonra çatlatma iğnesi yaptırtmadı. iğnenin klomenle bir anlamı yokmuş. eğer yumurtlama için iğne kullanırsam çatlatma iğnesi yaptırmalıymışım.

merhaba günbatımı.klomen günde kaç tane kullanıyorsun sen?bende öbür ay başlıycam dr 1 taneyle başlayalım dedi ve o da çaylatma iğnesinden bahsetmedi takip edicez dedi.

Arkadaşlar bir çoğunuzun doktoru iğneneden 36 saat sonra ilişki öneriyor. bunun nedeni iğneden sonra yaklaşık 36 saat sonra yumurtanın çatladığının düşünülmesi.Yumurta iğneden 10 saat sonrada çatlayabilir.
Ayrıca spermin dölleyebilme yeteneği 72 saatken yumurtanın döllenebilme yeteneği 24 saat. yani iğneden önce ilişkiye girerseniz yumurtanız çatladığı sırada yumurtanın spermle buluşabilme olasılığı artmış olur.
bir önceki doktorum kendi hocasının iğneden önce ve sonra, hatta aşılamadan 24 saat sonra ilişki önerdiğini söylemişti.

a.s.aaa dogru anlamıştım klomen kullandım yumurtanın çatladıgını hissettim ama dr ertesi gün dedi diye bişey yapmadık yani tutmadı çok mantıklı hala pişmanım bidahada içmedim 3 ay kullandım yeterkafamçokkarıştı

canım haklısın ama birde şöyle düşün ne kadar çok sperm okadar fazla şans. zaten sperm kalitesi için gün aşırı ilişki öneriliyor. yani iğneden bir gün önce ilişki ve iğneden 36 saat sonra ilişki şansı daha fazla arttırmaz mı?

arkadasim merhaba,

doktorum bana 4 gun birliktelik 1 igneden onceki gun digerleride sonra. Igneden onceki gun iliskiye girdik. Kafam surda karisiyor >> kafamçokkarıştı simdi ben igne vuruldugum gun iliskiye girecekmiyim yoksa 2.gunmu? hem igne vurulan gun hemde sonraki gun iliskiye girilse ne olur ki

gecen ay olmadi bu sefer olmasini istedigimden en dogru iliski zamani ile ilgili kararsiz kalmistim. Hayirlisiyla ins olur.

Sagol canim ya tesekkurler. okadar yazdim ve sordum Maya bolumune doktor cevap yazmiyor benim actigim konuya.... seninki tuttumu?

Son düzenleme:
Arkadaslar simdi igneden sonra 4gun birliktelik oluyor ya. Bu 4 gunden sonra birliktelik oneriliyormu yoksa gereksiz mi?? ve nekadar sIKLIKTA bilen varmi

birinci gebeligimden sonra kullandım bu igneyi ama gebeligim düşükle sonuçlandı benide doktorum adetin üçünçü günü çagırıyodu muane ediyodu sonrada hap veriyodu ve haplar bittikten sonra yani beş gün sonra kontrole cagırıyodu ve igne veriyodu mesela yarın sabah ona kadar vurul ve dörtgün ilişki veriyodu vve ben bu igneyi dört ay vuruldum bir sene önce ve beşinci ay gitmedim doktora tabi herkes kızdı neden gitmedim diye bende dedimki bu ay gitmicem bakalım ne olacak diye ve o ay hamile kaldım ikinci gebeligim olmuştu ve bir bucuk aylıkken düşük oldu düşükten bir aysonra kendiligimden yine gebe kaldım onudu sekiz haftalıkken kürtaj oldum ve birsene oldu kürtaj olalı gebelik oluşmadı ve geçtimiz pazartesi doktora gittik mart ayında yine çatlatma ignesine başlıcam

gereksiz deyil ama o dört günü atlamamak lazım adet olana kadar birlikte ola bilirsin ben öyle yapıyodum

sagol canim bilgi verdigin icin. Buyuk gecmis olsun sanada, neler yasamissin allahim guc kuvvet versin, bakalim benimde 2.igne vurulusum bu sefer tutacakmi merak ediyorum ins. tutar....:CüvCüv:

birinci gebeligimden sonra kullandım bu igneyi ama gebeligim düşükle sonuçlandı benide doktorum adetin üçünçü günü çagırıyodu muane ediyodu sonrada hap veriyodu ve haplar bittikten sonra yani beş gün sonra kontrole cagırıyodu ve igne veriyodu mesela yarın sabah ona kadar vurul ve dörtgün ilişki veriyodu vve ben bu igneyi dört ay vuruldum bir sene önce ve beşinci ay gitmedim doktora tabi herkes kızdı neden gitmedim diye bende dedimki bu ay gitmicem bakalım ne olacak diye ve o ay hamile kaldım ikinci gebeligim olmuştu ve bir bucuk aylıkken düşük oldu düşükten bir aysonra kendiligimden yine gebe kaldım onudu sekiz haftalıkken kürtaj oldum ve birsene oldu kürtaj olalı gebelik oluşmadı ve geçtimiz pazartesi doktora gittik mart ayında yine çatlatma ignesine başlıcam

Merhaba Leylim,
Benim iki düşükten sonra kanda pıhtılaşma testleri yapıldı ve saptandı Düşüklerimin ve tutunamamanın sebebinin bu olduğu anlaşıldı Senin üç düşüğün olmuş Lütfen bu testleri yaptır Kadınlar klubünde kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanlar bölümünü okumanı tavsiye ederim.
Allah bizleri sağlıklı evlatlara kavuşturur inşallah

bana ilk çatlatma iğnesinden sonra ertesi gün ve sonraki gün (yani iğne olduğun gün yok diğer 2 gün ilişki önerdiydi) 3 gün sonra gittim 2 yumurtadan biri çatlamamıştı 2 gün sonra tekrar dedi. Ve o ay hamilelik oluştuydu. (2.5 aylık kaybettim)

Bugün çatlatma iğnem var bakalım artık. otrivelle

X