hamile olduğunu bilmeden sıgara içenler

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
2.892
13
43
Arkadaşlar, hamile olduğunu bilmeden sıgara içenler varmı aranızda? sonuç ne oldu bizleri bilgilendirirmisiniz rica edersem.
ben geçen ay garip bir regl gördüm ama bunun implantasyon (doğru yazdımmı :) ) kanaması olacağı aklıma gelmemişti. ve bol sıgarayla birlikte kahve tüketen biri olarak korkmaya başladım şimdi ya hamileysem diye. yaklasık ıkı saat sonra doktorun yanında olucam ama sizlerin tecrübeleri benim için çok önemli ve bu sitede herkes yaşanmışlıklarını paylaştığı için çok şey öğrendim. bilmeden sıgara içenler varsa sonuçlarını yazarlarsa çok sevinirim.
öpüyorum hepinizi...coksekeriremsucoksekeriremsucoksekeriremsu

valla güzelim ben dün öğrendim hamile olduğumu ve hız kesmeden sigaramı içmeye devam ediyorum.. mutlaka zararlıdır ama şu evrede bebeği çok etkileyeceğini düşünmüyorum..

Çevremdeki bir çok kadın gibi ben de hamile olduğumu öğreninceye kadar geçen zaman diliminde bol miktarda kahve,çay ve sigara tükettim çok şükür bir problem yok şimdilik.

Arkadaşlar, hamile olduğunu bilmeden sıgara içenler varmı aranızda? sonuç ne oldu bizleri bilgilendirirmisiniz rica edersem.
ben geçen ay garip bir regl gördüm ama bunun implantasyon (doğru yazdımmı :) ) kanaması olacağı aklıma gelmemişti. ve bol sıgarayla birlikte kahve tüketen biri olarak korkmaya başladım şimdi ya hamileysem diye. yaklasık ıkı saat sonra doktorun yanında olucam ama sizlerin tecrübeleri benim için çok önemli ve bu sitede herkes yaşanmışlıklarını paylaştığı için çok şey öğrendim. bilmeden sıgara içenler varsa sonuçlarını yazarlarsa çok sevinirim.
öpüyorum hepinizi...coksekeriremsucoksekeriremsucoksekeriremsu

Doktorum oğluma hamileyken sigara içip içmediğimi sordu. Sonra bırakmamın iyi olacağını eğer bırakamazsam günde 3 sigarayı geçmemesini söyledi. Ayrıca çocuk doğduktan sonra kesinlikle içmememden bahsetti. Çünkü nikotin direk olarak anne sütünden çocuğa geçiyormuş. Buda çocuğun akciğerle ilgili problemler yaşamasını sağlıyormuş. Ama ben hamileliğimin 3ayında bıraktım.

Ben alkol kullandim adetime 7 gün var birşey olurmu bebeğe tabi böle bişiy varsa korunmuyoruz çünküde o yüzden yardimci olursaniz eğer

Ben alkol kullandim adetime 7 gün var birşey olurmu bebeğe tabi böle bişiy varsa korunmuyoruz çünküde o yüzden yardimci olursaniz eğer[/QUO

Canım tam net birşey diyemem ama benim bildiğim adet gecikmesi olduktan sonra zaten hamile olup olmadığın kesinlik kazanır ve bundan sonra içeceklerin ve yapacakların işte bu aydan sonra herşey bebeğini etkiler. Ben oğluma hamile kaldığımı bilmeden birsürü ağrı kesicim haplar kullandım. Baş ağrılarım olduğundan sürekli elimde hapla dolaştım. Fakat ne zaman adet gecikmesi oldu ondan sonra ilaçları bıraktım.Allah'a şükür çok sağlıklı 9 yaşında bir oğlum var.

bende hamile oldugumu iki gun once ogrendim.ama malesef sigara içmeye devam ediyorum hala.keske tiksinseydim ama hiçbir degisiklik yok bende.bakalim ilerleyen gunlerde umarim midem bulanir sigaradan.

kızlar çok sağolun içimi rahatlattınız, demek o kadar korkulacak birşey yokmuş...
ama zaten biraz önce dr dan geldim. muayne için gebelik yok . yumurtalıklarımda ve rahmımde de bir sorun yok. bakalım şimdi reglimi beklemem gerekiyormuş çünkü hormon testleri yaptırmamı söyledi.birde her ihtimale karşı kanda gebelik testi istedi. yaptırdım ama gidip almaya üşeniyorum sonuçları.tatlicadiarzu

valla güzelim ben dün öğrendim hamile olduğumu ve hız kesmeden sigaramı içmeye devam ediyorum.. mutlaka zararlıdır ama şu evrede bebeği çok etkileyeceğini düşünmüyorum..

a.s.hayırlı olsun canım niye müjde vermiyon:nazar::teytey:

:teytey::nazar:a.s.
bende hamile oldugumu iki gun once ogrendim.ama malesef sigara içmeye devam ediyorum hala.keske tiksinseydim ama hiçbir degisiklik yok bende.bakalim ilerleyen gunlerde umarim midem bulanir sigaradan.

a.s.bebişin hayırlı olsun canım müjde vermiyonuz

Gebe kalmayı planladığınız andan itibaren sigarayı bırakmalı, sigara içilen ortamlardan uzak kalmalısınız.

Alkol kullanımını tümüyle bırakmalı ve eğer kullanıyorsanız uyuşturucu, sakinleştirici, uyarıcı ilaçlardan vazgeçmelisiniz.

Akne (sivilce) ilaçlarının bazıları (izotretinoin içerikli olanlar) erken gebelik döneminde kullanıldığında gelişmekte olan bebek için ileri derecede sakıncalı olabilir.

Ağrı kesici olarak mümkün olduğunca parasetamol içerikli ilaçları kullanmalısınız.

"Alıntı: Dr. Kağan Kocatepe nin sayfasından"

Arkadaşlar lütfen bunu bebeklerinize yapmayın!:eek:klava: Doktorun biri içebilirsiniz diye içiniz rahat etmesin, ne emzirirken nede bebeğe karar verdikten sonra sigaradan uzak durun canlarım! Bebeğiniz hayata 1-0 yenik başlamasın!!

aselcim çok sagol canim.ben o kadar saskinim ki hala tam olarak alisabilmis degilim bu habere.

arkadaslar aslinda sigarayi birakmak bizlerin elinde bende kullaniyorum ama düsünün bikere onlar caresiz yazik degilmi o minicik bebeklere en azindan hamile oldugunuzu duyduktan sonra birakin sigaranin bebeginizi zehirlemesine izin vermeyin

Ben de sigara içiyorum ama bu aralar sigaradan acayip tiksiniyorum içerken basım felan agrıyor o yuzden içemiyorum ama test yaptım evde hamile değilim neden olabilir sizce Bi düşünceniz var mı

X