Ter kokusuna Karbonat ile çözüm

BenDenizYildizi

Guru
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2006
3.385
20
Arkadaşlar bende ne yaptıysan ter kokusuna çözüm bulamadım deodorantlar da çok etkili olmuyor özellikle yazın.bir komşumuz önerdi banyodan sonra koltuk altına az miktarda karbonat sür hiç ter kokmuyorsun diye.Denedim gerçektende hiç kokmuyor terliyorsunuz ama koku yok.Bunu herkese söyledim herkeste çok memnun sizlerede yazıyım dedim.Bir zararı varmıdır bilmiyorum ama şu ter kokusunu kaldırdıya ben hergün kullanıyorum artık bir kere deneyin derim ben

İster banyodan sonra ister günün herhangi bir saatinde hatta baktınız ter içindesiniz hemen parmak uçlarınızı biraz ıslatıp karbonata az batırın öyle bolca almanıza grek yok.koltuk altınıza iyice sürün bu kadar.artık ter kokmuyorsunuz.Dediğim gibi tertliyorsunuz bu işlem terlemeyi önlemiyor sadece ter kokusunu önlüyor.

ALT TARAFTAKİ YAZIYI KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN YAZIYORUM OKUYUN ÇOK SORAN OLDU DİYE İLK SAYFAYA DA EKLEDİM

Israrla yazmamdaki sonuç şu illa karbonat kullanın değil mutlaka bir doktora gidin arkadaşlar.Bu karbonattan olmuyor.Bende de koltukaltı kararması olmuş feci şekilde hemde halimi düşünün simsiyah oldu o derecedeydi.Doktora gittim muayeneden sonra bunun ağda, epilasyon aleti ve tıraş bıçağının yada koltuk altı temizliği için kullanılan deo-roll-on’lardaki kimyasal maddeler de deride kararmalara neden olabilir dedi.Başka diğer hastalıklarda da olabiliyor dedi.Benim koltuk altı kararma ise bakteriyel enfeksiyonlardan bir tanesi olan eritrazma idi.Doktorum merhemler verdikten sonra geçti.Birdaha hiç bu sorunu yaşamadım.5 senedirki hiç kararma olmuyor ama artık diğer kozmetik ürünleri yada başka birşey kullanmıyorum.Karbonat hariç.Arama motorunda ERİTRAZMA diye aratırsanız daha iyi açıklama fotolar var araştırın

Son düzenleme:
merhaba, ter kokusu için benim de bir önerim olacak.ama maalesef ıslaklık için bir çözüm yolum yok...doğanın kendini koruma güdüsü işte...çünkü ter olmazsa vücut ısısının dengelenmesiyle ilgili sorunlar çıkıyor..nereden mi biliyorum? bir arkadaşım hiç terlemiyor da oradan :) fakat kendisinin terlememekle ilgili sorunları var .. dedim ya vücut ısısının dengesi.. :)
ter kokusuna gelince..benim önereceğim şey doğal bir yöntem değil. geçenlerde bir eczanenin önünden geçerken garantili bir ürün ilanı okudum. denemekten ne çıkar diye düşünerek aldım. aslında ürün reklamı yapmak hoşuma gitmez ama belki mağdur olanlara yararı dokunur diye düşündüm. çünkü kullanıyorum ve memnunum. bana cazip gelen şey ne deodorantlar gibi içinde bir dolu katkı maddesi olması ne doğaya zarar verme dedikodusu olması ne de diğer bazı ürünler gibi "sürdün mü bir hafta kokuyu unut" tarzında olması....bütün bu saydığım şeyler bana doğal gelmiyordu... bunları kullanıyor ama içten içe rahatsız oluyordum. neticede bu ürün farklı olduğunu iddia edince denemek istedim.
etkisi bir günde geçiyor ama o gün boyunca neredeyse koku yok.. üstelik ben antalya gibi cehennem sıcakları meşhur bir yerde oturan ve de iki adım atsa terden sırılsıklam olan birisiyim :))) neyse...ürünün adı " Nenaj Joliefresh" %100 ammonium alum içeriyormuş :) bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. ürünün üzerinde şunlar yazıyor: antiallerjik..ter kokusunu önler...iz bırakmaz...kimyasal içermez...mineral tuzlar içerir...kokusuz...kadın ve erkek için...çevre için güvenli...hamile ve emziren anneler için güvenli..

ayrıca şunlar da yazıyormuş: koku üreten bakterileri öldürmek üzere kristalize tabii mineral tuzlarından imal edilmiştir.. deodorant taşı..zararlı ve ayrıştırıcı kimyevi maddeleri ve yağları içermez..saf ve tabiidir.
daha fazla bilgi almak isteyen olursa özelime mesaj atsın çünkü burada başka bir siteye ait link vermek (adres vermek) doğru olur mu bilmiyorum. :)

ben ter kokumu çok seviyom yaa öle pis kokmuyo bebkler yeni uyanırda çok güzel kokarlar ya aynı öle ama yinede korunmak lazım bundan

merhaba, ter kokusu için benim de bir önerim olacak.ama maalesef ıslaklık için bir çözüm yolum yok...doğanın kendini koruma güdüsü işte...çünkü ter olmazsa vücut ısısının dengelenmesiyle ilgili sorunlar çıkıyor..nereden mi biliyorum? bir arkadaşım hiç terlemiyor da oradan :) fakat kendisinin terlememekle ilgili sorunları var .. dedim ya vücut ısısının dengesi.. :)
ter kokusuna gelince..benim önereceğim şey doğal bir yöntem değil. geçenlerde bir eczanenin önünden geçerken garantili bir ürün ilanı okudum. denemekten ne çıkar diye düşünerek aldım. aslında ürün reklamı yapmak hoşuma gitmez ama belki mağdur olanlara yararı dokunur diye düşündüm. çünkü kullanıyorum ve memnunum. bana cazip gelen şey ne deodorantlar gibi içinde bir dolu katkı maddesi olması ne doğaya zarar verme dedikodusu olması ne de diğer bazı ürünler gibi "sürdün mü bir hafta kokuyu unut" tarzında olması....bütün bu saydığım şeyler bana doğal gelmiyordu... bunları kullanıyor ama içten içe rahatsız oluyordum. neticede bu ürün farklı olduğunu iddia edince denemek istedim.
etkisi bir günde geçiyor ama o gün boyunca neredeyse koku yok.. üstelik ben antalya gibi cehennem sıcakları meşhur bir yerde oturan ve de iki adım atsa terden sırılsıklam olan birisiyim :))) neyse...ürünün adı " Nenaj Joliefresh" %100 ammonium alum içeriyormuş :) bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. ürünün üzerinde şunlar yazıyor: antiallerjik..ter kokusunu önler...iz bırakmaz...kimyasal içermez...mineral tuzlar içerir...kokusuz...kadın ve erkek için...çevre için güvenli...hamile ve emziren anneler için güvenli..

ben baktım hemde benim memleketimdeymiş ana bayi süprizzzzz bi denemek lazım. tşkler canımŞeniz

karbonatı ben de denıcem de kuru ten e pudra gibi mı uygulıycaz acaba??hergun mu uygulııcazz..banyodan banyoya mı?

banyodan çıktıktan sonra parmağınızı batırın karbonata sonra kuradığınız koltuk altına sürün bukadar terliyorsunuz ama ter kokusu olmuyor kesinlikle ben çok memnunum

aaa çok ilginç gerçekten hiç duymamıştım hemen denicem kızlar:)) gerçi ben stik kullanıyorum lila rengi şaffa olan çok memnununm ama karbonatıda denicem

bende şok şikayetçiyim aşırı terlemeden ,karbonatı deniyorum
gerçekten işe yaradı,paylaştığınız için çok çok çok teşekkür ederim:)

X