Vitamin ilaçları

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.522
890
Arkadaşlar , düzenli olarak kullandığınız , vitaminler var mı ? Ne zamandır kullanıyorsunuz ? Faydasını gördünüz mü ? ŞenizŞenizŞeniz

Ben 2 ayda bir kuu c vitamini ve cinko kullaniyorum ayrica her gün balik yagi tablet cildim için işe yaradi kendimi topladim diyebilirim canim

Ben 15 yıldır düzenli E vitamini kullanıyorum .Son iki senedir omega 3 , 6 ,9 ve kalsiyum kullanmaktayım .Ayrıca son 1 yıldır toz halinde keten tohumunu ilave ettim .Arada kür olarak kullandıklarım C vitamini , çinko , biotin alıyorum .Ne bakarmışım kendime be jeyyar

düzenli değil ama aklıma geldikce balık yagı kapsülü alirim. onun dısında bi dönem kilo aldirsin diye supradin içtim
yok öyle lanet bi tat Allahım hatirladıkca kusasim geliyo kafamçokkarıştı

Kızlar,ben Pharmaton capsules diye bir vitamin hapı kullanıyorum.Çok güzel.İçinde vitamin A,B1,B2,B6,B12,C,E,D3,Demir,Çinko,Bakır,Kalsiyum var.Size de tavsiye ediyorum.:dance:

Pharmaton vitamin açısından oldukça kapsamlı bir ilaçtır. Merkezi sinir sistemini etkiler, yorgunluk hissini azaltır. İçindeki ginseng zeka gibi zihinsel performansları ve cinsel gücü artırır. Halsizlik için uygun bir ilaçtır ancak kişiye göre de değişir.

Pharmaton vitamin açısından oldukça kapsamlı bir ilaçtır. Merkezi sinir sistemini etkiler, yorgunluk hissini azaltır. İçindeki ginseng zeka gibi zihinsel performansları ve cinsel gücü artırır. Halsizlik için uygun bir ilaçtır ancak kişiye göre de değişir.

Ben Pharmaton cok fena uyku yapiyodu.Surekli uykum geliyotatlicadiarzu

Ürün Özellikleri :
• Kemik sağlığını destekler
• 30’lu yaşlarda başlayıp menapoz sonrası şiddetini artıran kemik kaybının önlenmek için One A Day Women’s yüksek miktarda kalsiyum ile beraber magnezyum ve D vitamini içerir.
• Cildi korumaya yardımcı olur
• Kadınların erkeklere göre daha ince ve dış etkilere karşı hassas olan ciltleri daha erken yaşlarda yıpranmaya başlar.
• One A Day Women’s cilde sağlık ve güzellik veren A, C, E vitaminleri gibi antioksidan etkili vitaminlerin yanısıra B5 vitaminini (pantotenik asit) içerir.
• Zayıflama diyetlerinin eksikliklerini tamamlar
• Zayıflama diyetleri, dengesiz veya yetersiz beslenme, vejetaryan beslenme gibi durumlara bağlı olarak vitamin eksikliklerinin giderilmesi için One A Day Women’s’da kadınların ihtiyacı olan 11 vitamin ve 3 mineral bulunmaktadır.
• Doğum kontrol hapı kullanımına bağlı vitamin mineral eksikliklerini tamamlar
• Doğum kontrol hapı kullanımına bağlı olarak kadınlarda görülen B grubu vitaminler, folik asit, C ve E vitaminlerinin eksikliğinin giderilmesi için One A Day Women’s optimum dozlarda folik asit, C, E, ve B grubu vitaminleri içerir.
• Premenstruel sendromu hafifletmeye yardımcı olur
• Adet gören kadınların %75’i premenstrüel sendroma (PMS) bağlı gerginlik, depresyon, karında şişlik, halsizlik gibi şikayetlerden birini veya birkaçını yaşamaktadır.
• PMS sendromunun hafifletilmesi için One A Day Women’s kalsiyum, magnezyum ve E vitamini içerir.
• Demir takviyesi sağlar
• Adet görmeye başlanmasıyla kadınların hayatlarının önemli bir kısmında karşılaştıkları ciddi bir sorun olan kansızlık; yorgunluk, halsizlik, konsantrasyon bozukluğu, verimsizlik ve depresif ruh haline neden olur.
• Düzenli olarak günlük demir ihtiyacının karşılanması ile kansızlık sorun olmaktan çıkabilir.
İçindekiler :
• Vitaminler
• A vitamini 2500 IU
• C vitamini 60 mg
• D vitamini 200 IU
• E vitamini 25 IU
• B1 vitamini 1.5 mg
• B2 vitamini 1.7 mg
• Niasin 14 mg
• B6 vitamini 2 mg
• B12 vitamini 10 mcg
• Folik asit 0.4 mg
• Pantotenik asit 10 mg
• Mineraller
• Demir 10 mg
• Kalsiyum 400 mg
• Magnezyum 50 mg
• Kişilerin vitamin ihtiyaçları cinsiyetlerine, yaşlarına ve yaşam tarzlarına göre değişmektedir.
• ONE-A-DAY Women's, metabolik fonksiyonlar için gerekli 11 vitamine (vitamin C, E, A, D, ve B vitaminleri) ek olarak, kadınlar için önemli iki mineral olan demir (kadınlarda demir depolanması erkeklere göre daha zayıftır) ile kalsiyum ve ayrıca magnezyum içermektedir.
• Kalsiyumun ana fonksiyonu kemik kütlesini oluşturmak ve devamını sağlamaktır.
• Ayrıca kas kasılması ve sinir uyarılarının iletimi gibi hayati işlevler için gereklidir.
• Yeterli kalsiyum alımının 800-1200 mg olması gerektiği halde, diyetle alım çoğunlukla daha düşüktür.
• Menapoz öncesi 400-600 mg / gün ek kalsiyum ihtiyacı olur.
• One-A-Day® Women's, sonradan oluşan kemik kaybı riskini azaltmak için, 400 mg kalsiyum ve D, C, B6 gibi kemik metabolizması için gerekli olan vitaminleri içerir.
• D vitamini, kalsiyumun uygun şekilde emilmesine ve kullanımına yardımcı olur.
• Uzun süreli az alımı kemik erimesine eğilimi arttırır.
• Demir, kan yapımı ve oksijen taşınması için gereklidir.
• Tanı konulmamış demir eksikliği önemli bir halk sağlığı problemidir.
• B vitaminleri, vücuttaki hayati olayların gerçekleşmesinde çok önemli rolü olan enzimlerin çalışması için gereklidir.
B1 vitamini sinir sistemi için çok önemli bir vitamindir. • B2 vitamini karbonhidrat, aminoasid ve yağ metabolizması için gereklidir.
• B6 vitamini protein, karbonhidrat ve yağ kullanımını etkileyen metabolik fonksiyonlar için gereklidir.
• Niasin, DNA sentezinde ve B12 vitamini de sentezin normal bir şekilde yapılmasında rol oynar.
• Biotin ise yağ, şeker ve bazı aminoasitlerin metabolizması için gereklidir.
• Folik asit, kırmızı kan hücrelerinin oluşması için gereklidir.
• Antioksidanlar, C, E vitaminlerini ve beta karoteni (A vitaminin öncü maddesi) içerir.
• A vitamini, görme, büyüme, hücresel farklılaşma, üreme ve sağlam bir bağışıklık sistemi için çok önemlidir.
• A vitamininin dönüşebilir öncü maddesi olan beta-karoten, antioksidan sisteminde etkilidir.
• Pantotenik asit, yağ ve şeker metabolizması için önemlidir.
• Aşağıdaki durumlarda birkaç vitaminin eksikliği bulunabilir:
• Uzun süreli yetersiz beslenme, zayıflama diyeti yapma, dengesiz beslenme ya da yetersiz beslenme, sindirim bozukluğu ve emilim bozukluğu, diyaliz, vejetaryan beslenme, menopoz;
• Artan gereksinim, örn., katabolik metabolizma durumu, gebelik (özellikle risk altındaki gebelikler), emzirme sırasında, doğum kontrol hapı (oral kontraseptif) kullanımında, menstruasyon öncesi ve menstruasyon dönemlerinde ve risk gruplarında, örn., alkol kullananlar ve sigara içenler.
Kullanım Özellikleri :
• Kadınlarda, günlük vitamin ihtiyacını karşılamak amacıyla, hastalıklarla bağlantılı olan ve yalnızca diyetsel besinlerle tedavi edilemeyen eksikliklerin önlenmesine ve tedavisine yardımcı olmak amacıyla kullanılır.
• Yetişkinler tarafından günde bir tablet, bir miktar sıvı ile alınır.
Kullanılması Gereken Durumlar :
• Formülünde bulunan maddelerden herhangi birine hassasiyeti olan kişilerde
• Vücutta ve idrarda kalsiyum düzeyinin arttığı durumlarda, böbrek taşı olanlarda
• Aşırı demir yüklemesinde ve demir metabolizmasının bozulması durumundakullanılmamalıdır.
Uyarılar ve Önlemler :
• Hipervitaminoza neden olabilen A ve D vitaminleri ile ayrıca tedavi gören kişilerde yan etki görülmemesi için doz ayarlanmalıdır.
• Gebelikte yüksek dozlarda A vitamini alınmamalıdır.
• Demir içermesi nedeniyle, dışkı siyahımsı renk alabilir ve ayrıca yüksek dozlarda uzun süre kullanıldığında hemosiderozis ihtimali gözönünde bulundurulmalıdır.
• İdrarda kalsiyumun arttığı durumlarda, böbrek fonksiyon bozukluğu ya da üriner taş hikayesi bulunanlarda, idrarda kalsiyum atılımının izlenmesi gereklidir.
• Başka vitamin ihtiva eden preparatlarla birlikte kullanılmamalıdır.
• Kullanmakta olduğunuz ilaç varsa, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.
Gebelik ve Laktasyonda kullanımı: :
• Belirtilen doz aralığında bilinen herhangi bir risk yoktur.
• Bir hekimin reçetesi olmaksızın, gebe kadınlar 3 mg’a eşdeğer olan günlük 10.000 IU A vitamini (retinol) dozunu aşmamalıdır.
• Dolayısıyla, dozaj talimatlarına tamamen uyulması gerekir
• One-A-Day Women's kullanımı, gebe kalma öncesinde, gebelikte ve gebelik sonrasında (emzirme döneminde) önerilmektedir.
• OAD Women's içerisinde bulunan folik asit, spina bifida veya başka nöral tüp defekti oluşmuş bebek doğurma riskini azaltmak için, özellikle gebe kalma öncesi ve doğum yapacak yaştaki kadınlara tavsiye edilmektedir.
• Nöral tüp defektli bebeği olan kadınlar, hamilelik öncesi mutlaka doktora danışmalıdırlar.
• OAD Women's içerisinde bulunan kalsiyum, gebelik ve laktasyon döneminde fetüsün, bebeğin ve annenin sağlılıklı kemik gelişimi için, magnezyum gebelikte oluşan kas kramplarının ve erken doğum sancılarının önlenmesi için, demir gebelerde oluşacak demir eksikliğine bağlı kansızlığın önlenmesi için gereklidir.
• Hamileler tarafından alınan alışılmış diyetsel besinler, çoğunlukla tavsiye edilen günlük değerlerden daha düşüktür
Yan Etkileri :
• Belirtilen doz aralığında genellikle yan etki görülmez.
• Demir takviyesinin bir sonucu olarak, aşırı duyarlı kişilerde mide-barsak bozuklukları meydana gelebilir

(alıntıdır)

bende bir haftadır one a day kullanıyorum, yorgun ve bitkinim...gerçi hemencik birşey olmasını beklemiyorum.

vitaminlerin kilo aldırdığını bilmiyordum, saçlarım dökülüyordu o yüzden kullanmaya başladım çinko eksikliği de vardı.

yah benimde boyum kısa onun için hangi vitamini kullanabilirim??boyum kısa çok morelim bozuluyo yhaaaaaaaaaaaaaaaaaa.(

mrb yüzümün kilo alması için vitamin hapı kullanmam gerekirmi gerekirsede hangisi söylerseniz sevinirim çok teşekkür ederim mutlukalın:)

bu vitamini bende kullandım doktor kilo almam için vermişti ama hiçbir etkisini görmedim açıkçası.sen ne için kullanıyorsun.

kilo mu aldırıyor:S ben de kullanıyorum ama kilo işi umarım doğru değildir:) etkini görmemiş olman benim adıma iyi:)

X