Bebek Beslenmesi parmak emme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sonbahar mevsimi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
25
0
arkadaşlar 6 kızım baş parmağını emiyor bu alışkanlığın bırakılamayacağı söyleniyor doğrumu acaba bu konuda bana yardım edin lütfen:çok üzgünüm:

Bebeğin emiyor mu bilmiyorum. Benim kızım da başparmağını emmişti. 1 yaşında sütten kestim, hiç yemek yemiyordu, sadece emmek istiyordu. Tam olarak memeye doymadan bıraktığımız için 3 yaşına kadar parmak emdi. Hatta emerken diğer eliyle de beni okşardı. Nasıl üzülürdüm. Bize misafir gelen halası parmağını emerse doktorların parmağını keseceğini söylemiş bizden habersiz. Şıp diye kesti parmak emmeyi. Şimdi 8 yaşında çok nadir de olsa aklına gelince 1-2 dk. emer parmağını.

Bizde böyle gelişti. Genç kız olana kadar parmak emdiğini bildiğim biri var. Yine de korkma bence. Pek çok bebekte görülen bir durum. Üstelik pek de sevimli oluyorlar parmak emerken. Benim üzüntüm kızımı erken sütten kesmiş olmanın verdiği bir suçluluk duygusundandı.

bnm de kızm 3 yaşında ve bn geçen ocak ayına kadar meme veriyordum çok düşkündü emmeye nese ocak ayında zora ki kestik ve maalesef mart ayından bu yanada baş parmağını emiyor bnde nasıl bıraktracam onu düşünüyorum bi yolunu bulan varsa anlatsın lütfen

kızım da 6 aylıktan bu yana parmağını emiyordu taa ki 10 gün öncesine kadar (şu anda 20 aylık bu arada)hastalanmıştı ve ağzında ateşinden dolayı yaralar çıktı.parmağını ağzına soktuğu an feryat figan acıdan ağlıyordu yaralar iyileşene kadar parmağını ememedi ve yaralar geçince tamamen bıraktı emmeyi.yaralara çok üzülmüştüm ama işe yaradı ne diyim.

X