tekrarlayan düşükler ve nedenleri

umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
18
0
arkadaşlar çok sayıda düşük yapanlar gelsin lütfen paylaşalım

mrb. 4 tane düşüğüm var ilki ikizdi doğsalardı 5 çocuk annesi olacaktım henüz çocuğum yok ama allahım hepimize kucağımıza almak nasip etsin.

slm bende de 2 düşük var kalp atışları durdugu için kürtaj oldum suan cocugum yok allah isteyen herkese nasip etsin

teşekkür ederim arkadaşlar Allah hepimize kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bende kan pıhtılaşması problemi var bunun için hamile kalınca iğne kullanıyorum en son hamileliğimde günde iki tane 5000 lik iğne kullandım her şey çok iyi gidiyodu ama kalbi durdu benim tavsiyem belki yaptırmışsınızdır ama yaptırmadıysanız pıhtılaşmaya baktırın çünki bazı doktorlar malesef 2 düşük için çok araştırma yaptırmıyor ama imkanınız varsa herşeyi araştırtın Allah hepinizin yardımcısı olsun.LÜTFEN BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞALIM SEVGİLER...

benimde 2 tane düşüğüm var.ilkinde kalbi durmuş.ikincisinde gelilim bozukluğu vardı.15 haftalıkken kaybetim.bir tane kızım var çok şükür.ikinci bir bebeği çok istiyordum ama olmadı.ikincisinde gelişim bozukluğu olduğu için dr. genetik testler istedi.ama ben duygusal olarak çok yıprandığım için artık bu defteri kapattım.ama genetik testlerin büyük faydası var ihmal etmeyin.sebep biiyolojik mi yoksa genetikmi bilirseniz önem almak daha kolay..allah hepinize sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin........

benimde 4 bebek ölümü var ilki ikizdi benimde ama şuan bebeğim yok cenden kromozomlara kadar bakılda sorun yok hatta bebekler gayet normalmişş şimdi bebe aspirini içiyorumm yaklaşık 3 yıldırr amaa yinede kaybettimm

benim iki düşüğüm oldu .birincisi 10 haftalıkken kalbi durduğu için kürtaj yapıldı.. ikincisi de kimyasal gebelikti .. ikisindede kromozom anomalisi olduğu için düşük oldu..bunun bi tedaviside yok maalesef.. alkol ve sigara kullanmıyoruz şu anda ama eşim daha önce içiyordu tabii .bu yüzden bıraktı ... sigara büyük bi etken olabilir bence..yediğimiz gıdaların da doğal olmasına dikkat ediyoruz..inşallah birdaha olmaz şu anda bir kızım var.. ona kardeş istiyoruz inşallah bütün arkadaşlar sağlıklı bebeklerine en kısa zaman da kavuşur..a.s.

ah varya ne kadar çok arkadaşım varmış benim çevremde hiç benim gibi düşük yapan bebeğinin kalbi duran kişi olmadı herkes arka arkasına doğururken ben hep bu olaylarla uğraştım ama burda okadar çok kişi varmışki insan biraz teslli buluyo yalnız olmadığı için tabiki kötü bi durum ama en azından isyan etmiyo insan neden ben diye arkadaşlar benimde üç tane kaybım var ilk ikisi karnımda öldü üçüncüsünü düşük yaptım sora film çekilde rahim filmi ve perde olduğu ortaya çıktı rahimde bunun için histeroskopi ameliyatı oldum daha evvel korunmadığımız ay hamile kalabiliyoken ameliyat olalı 2 yıl oldu ama ben hamile kalamıyorum ve yarın aşılama yapılıcak arkadaşlar dualarınız eksik etmeyin rabbim hepimizin kucağını güzel bebişlerle sağlıklı bebişlerle doldursun inş

arkadaşlar sizi o kadar iyi anlıyorumki Allah hepimizin yardımcısı olsun bizimkiler biraz çileli olacak napalım Allah kucağımıza hayırlı ömürlü alabilmeyi nasip etsin hepinize geçmiş olsun Gerçekten ben bu sitede okuduklarımıa inanamadım insan grçektende sadece kendi başına gelmiş gibi hissediyo ama değil inceleme yaptırmak şart bide bir doktora takılıp kalmayın derim sevgiler

bende ıkı kez dusuk yaptım kan pıhtılasması sorunum var coraspın kullanıyorum sımdı
tekrar bebıs ıcın hazırlanıyoruz ama dr um esım ve benım 10 gunlugune kullanmamız ıcın antıbiyotık verdı nedenını sormayı unuttum cokda tedırgınım babak ıcın calısacagız bu ay ve antıbıyotık kullanmak ne kadar dogru bılemıyorum
ıns bu sefer rabbım saglıkla dunyaya getırmemızıde nasıp eder bılıyroum cok cok zor
Allah sıfalar versın hepımıze

canım o antibiyotikten bende kullundım herhengi bi enfeksiyonda düşüğe neden olabilirmiş bu riski ortadan kaldırmak için veriyor doktor umarım en yakın zamanda mutlu haberlerini alırız

ipek bendede aynı problem var ama ben hamile kalınca iğne kullanıyorum kanı sulandırmak için doktoruna sor ayrıca asprin döllenmeyi geciktiriyor bildiğim kadarıyla ama sakın doktoruna sormadan duyduklarınla hareket etme

ipek bendede aynı problem var ama ben hamile kalınca iğne kullanıyorum kanı sulandırmak için doktoruna sor ayrıca asprin döllenmeyi geciktiriyor bildiğim kadarıyla ama sakın doktoruna sormadan duyduklarınla hareket etme

merhaba umut.iğne kullandığın halde düşükmü yaptın.kaçıncı haftada oldu.bende hamileyim şu anda iğne kullanıyorum.

sormammı hayatım sordum asprınıde sordum yok oyle bırsey devam coraspıne dedı
hayatım sen antıbıyotıgı hamıle kalacagın zamnmı kullandın
kafayı yıyecegım artık ben ya kımı kullan dıyo kımı yok kullanma dıyo drumun bı bıldıgı varkı verdı degılmı

yüksek sadakat ne güzel seyler yazmışsın amin inşallah canım nerde varsa insan bi hevesleniyor ama hayırlısı!!!!
Balım neyapıyon haberler nasıl ?unuttun beni

yüksek sadakat ne güzel seyler yazmışsın amin inşallah canım nerde varsa insan bi hevesleniyor ama hayırlısı!!!!
Balım neyapıyon haberler nasıl ?unuttun beni

merhaba güzin.unutmadım canım unuturmuyum.herşey yolunda şu anda.bugün cinsiyetini öğrendim erkek dedi doktorum.çok mutluyum bebeğimi görünce..inşallah herşy böyle yolunda gider.sende varmı haber.bu ay olmadı sanırım senin bebek işi.inşallah gelecek aya haberlerini alırız.

Benimde 3 düşüğüm oldu 2.sinde kürtaj olmak zorunda kaldım.2 sene hamile kalabilmek için tedavi görmüştüm ama 3 de tedaviden sonra oldu hepsinin arasında 4 er ay var.son düşüğüm 2 hafta önce oldu ve şuan hamile kalmaktan çok korkar oldum.Şimdi fakültede bunun nedeni araştırılacak.Önceleri PKO olduğumdan yakınırdım şimdi nedenini bilmediğim birşey için çabalıyorum.Artık hamile kalmaktan çok meleğimi yaşatabişlmenin mücadelesini veriyorum.Bu yolda hepimiz tecrübelerimizi paylaşalım.Önceleri rahimde perde olabileceğini ve kan pıhtılaşmasının düşüklere sebep olabileceğini ilk sizlerden öğrenmiştim ve doktorum bunlar üzerinde araştırma yapılacağını söyledi.Burda paylaştıklarımız gerçekten hepimize yardımcı olucak....

Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.....AMİN

ah varya ne kadar çok arkadaşım varmış benim çevremde hiç benim gibi düşük yapan bebeğinin kalbi duran kişi olmadı herkes arka arkasına doğururken ben hep bu olaylarla uğraştım ama burda okadar çok kişi varmışki insan biraz teslli buluyo yalnız olmadığı için tabiki kötü bi durum ama en azından isyan etmiyo insan neden ben diye arkadaşlar benimde üç tane kaybım var ilk ikisi karnımda öldü üçüncüsünü düşük yaptım sora film çekilde rahim filmi ve perde olduğu ortaya çıktı rahimde bunun için histeroskopi ameliyatı oldum daha evvel korunmadığımız ay hamile kalabiliyoken ameliyat olalı 2 yıl oldu ama ben hamile kalamıyorum ve yarın aşılama yapılıcak arkadaşlar dualarınız eksik etmeyin rabbim hepimizin kucağını güzel bebişlerle sağlıklı bebişlerle doldursun inş

inşllah herşey yolunda gider camım aşılamand atutar güzel haberlerini alırız

kendi halime o kadar üzülüyodum ki sizlerin yazdıklarını okuyunca hem çok üzüldüm hemde biraz teselli oldum.bende geçen hafta bebeğimi kaybettim 3 aylıktı miniğim.kalbi durmuş karnımda ölmüş.çok üzülüyorum ama bir yandan da allaha sığınıp bir daha bu acıları yaşatmaması için dua ediyorum.rabbim hepimizin yüzünü güldürsün tez vakitte.sağlıklı sıhhatli bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin rabbim .amin.

benimde 3 düşüğüm oldu 2.sinde kürtaj olmak zorunda kaldım.2 sene hamile kalabilmek için tedavi görmüştüm ama 3 de tedaviden sonra oldu hepsinin arasında 4 er ay var.son düşüğüm 2 hafta önce oldu ve şuan hamile kalmaktan çok korkar oldum.şimdi fakültede bunun nedeni araştırılacak.önceleri pko olduğumdan yakınırdım şimdi nedenini bilmediğim birşey için çabalıyorum.artık hamile kalmaktan çok meleğimi yaşatabişlmenin mücadelesini veriyorum.bu yolda hepimiz tecrübelerimizi paylaşalım.önceleri rahimde perde olabileceğini ve kan pıhtılaşmasının düşüklere sebep olabileceğini ilk sizlerden öğrenmiştim ve doktorum bunlar üzerinde araştırma yapılacağını söyledi.burda paylaştıklarımız gerçekten hepimize yardımcı olucak....

Rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.....amin

rabbim sana ve hepimize yardim etsin hayirlisini yaşayalim hepimiz

aminnnnnnnnn

X