Doğuma Hazırlık Ecrin ismi için yardim

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Kizlar ecrin isminin anlamini biliyorum fakat hangi ayet yada sure de geçtiğini bilimiyorum.bu isimle ilgili daha detayli bi,ligisi olan varmi.ayrica bide ecir diyi bi isim var onun da anlami sevap ve armağan demek acaba ikisi ayni isim olabilirmi.bu kadar araştirmamin sebebi ise kismetse bi kizim olcak ve ona bu ismi vermek istiyorum.ee tabi uydurma olmasindan korkuyorum.

ecrin yasin süresinde geçiyo bende kızıma ecrin ismini koymak istedim ama eşim istemedi o yüzden kızımızın adını zeynep eylül ismini koyduk

yasin suresinde geçiyor ecrin kerim diye hatırlıyorum şuan
ecrin allahın hediyesi demek canım

ecrin çok konulan bi isim oldu.başka alternatifleri de değerlendir bence.ecir erkek ismi.

bizim memlekette ecirin farklı bir anlamı da var, bunu da aklında bulundur bence, üzerine basılarak çok fazla ezilen yiyeceklere ecirini çıkardın derler. Bir de sanki söylenişi zor gibi, yine de sen bilirisin, sadece benim fikrim bu..

Kizlar ecrin isminin anlamini biliyorum fakat hangi ayet yada sure de geçtiğini bilimiyorum.bu isimle ilgili daha detayli bi,ligisi olan varmi.ayrica bide ecir diyi bi isim var onun da anlami sevap ve armağan demek acaba ikisi ayni isim olabilirmi.bu kadar araştirmamin sebebi ise kismetse bi kizim olcak ve ona bu ismi vermek istiyorum.ee tabi uydurma olmasindan korkuyorum.

merhaba arkadaşım 2.5 yaşında bir kızım var adı ECRİN ecrin anlamı mükafat sevap hediye olarak biliyorum ve o yüzden koydum ayrıca ecrin kelimesi ecir den türemiş bir kelime yani ecride sevap demek zaten

bende kizimin ismini ASYA ECRIN koydum cokta begeniliyor herkez anlamini soruyor Allahin emaneti demek yasinde geciyor

6 aylık hamileyim Allah nasip ederse bi kızım olucak ve adını Asya Ecrin koymayı düşünüyorum :ecrin_bebek:

kökü ecr yani sevap demek,isim sözlülerinde geçen anlamlar uydurma.... kızıma koyacaktım çok araştırdım ve vazgeçtim,onun yerine betül koyduk çok daha güzel oldu.

Ecrin Kerim ( febeşşirhü bimağfiretin ve ecrin kerîm..)
Allah'ın Hediyesi/Armağanı
Ecir - arapça kökenli olup,mükafat,karşılık,sevap manalarına geliyor.
Ecr ücret demek aman ne kötü ne fena diye yorum yapmak çok yanlış.Neden derseniz ücret zaten yaptığınız işler karşılığında aldıklarınız/kazandıklarınızdır.
Hülasa Ecrin kötü bir manaya gelmiyor bilakis,çok hoş çok derin.
Şu var ki Ecir olarak kullanılması daha mantıklı Ecrin Kerim olarak düşünür ve sadece Ecrin i alırsak,yarım kalıyor gibi.
Ameller niyetlere göredir,siz içinizi ferah tutun.
Aman efendim mahallemizde 5 Ecrin 4 Ceylin 7 Tuana var başka isimler olsun yakında herkes aynı isimelrde olacak ' gibi yaklaşımlar da sizi katiyen etkilemesin derim.
Herkesin bebeği kendine özeldir,karakterleri,yaradışıları,fıtratları apayrı.
Siz hayır ve güzel olanı dileyin,huzurla devam edin.
Sevgilerimle

Son düzenleme:
X