gebelikte vaginal tablet kullanımı

E

EU1

Ziyaretçi
selam arkadaşlar aranıza katılalı aslında uzun zaman oldu ama ilk kez konu açıyorum 18+3 günlük gebeyim.kasıklarımdaki yoğun sancıdan dolayı geçen hafta hastaneye gittim idrar ve kan tahlili yapıldı.doktor akıntın oluyomu dedi bende evet dedim iltihap var dedi antibiyotik ve vaginal tablet verdi.bu tableti gebeyken kullanan varmı.gebelikte akıntı normal değilmi?gereksiz yere bukadar çok ilaç kullanmak istemiyorum.

merhaba canım bende 21 haftalık hamıleyım benımde akıntım oluyo ama okadar fazla degı bende dr sordum normal normal dedı ben kullanmadım cunkı rahım oldugundan fazla buyumeye baslayınca olurmus benım dr bana boyle dedı canım paylasmak ıstedm.:nazar:

selam arkadaşlar aranıza katılalı aslında uzun zaman oldu ama ilk kez konu açıyorum 18+3 günlük gebeyim.kasıklarımdaki yoğun sancıdan dolayı geçen hafta hastaneye gittim idrar ve kan tahlili yapıldı.doktor akıntın oluyomu dedi bende evet dedim iltihap var dedi antibiyotik ve vaginal tablet verdi.bu tableti gebeyken kullanan varmı.gebelikte akıntı normal değilmi?gereksiz yere bukadar çok ilaç kullanmak istemiyorum.

şeker , benim de bir ara (28.hafta-30.hafta) mantar ve de idrarımda iltihap vardı.
Vajinal tablet kullandım, hem de 2 defa da, adını hatırlamıyorum. Doktor tableti parmağımla yerleştirmemi istedi, bebek yüzünden, aplikatörü var ya plastik boru, onu sakın kullanma demişti.
Bir de antibiyotık olarak penesilin kullandım, ama 3 günde kestik hemen. hatta ben de tedirgindim, buradaki kızlara sağolsunlar sormuştum, penesilin kullanabilirsin demişlerdi.

Bu ilaçları kullanmak lazım zira idrardaki iltahap ve de mantar tarzı şeyler bebeğin erken doğmasına neden olabiliyor...

Mucukk

ya bende antibiyotiği kullandım ama tableti 3 gün kullandım devam etmedim ama hala sancı çekiyorum ve akıntım çok oluyo demekki geçmedi.insan tedirgin oluyo geçen ayda enfeksiyondan dolayı antibiyotik falan kullanmıştım korktum galiba en iyisi kullanmak bitene kadar teşekkürler arkadaşlar

Bu antibiyotigin adini ogrenebilirmiyim banada doktorum vermisti fitilin adi pimafucin ama antibiyotigin adini unuttum soylermisiniz arkadaslar benimde gecmedi duzenli kullanmamistim sanirim tekrar baslamak istiyorum.

X