folik asit gebe kalmaya yardımcı oluyor

R

rodal

Ziyaretçi
Folik asit gebeliğe yardımcı oluyor...

B grubu vitaminlerinden folik asit, anne olmak isteyen kadınları sevindiriyor. Her gün 400-800 mikrogram folik asit almak işinizi kolaylaştırıyor!.

Folat olarak da bilinen folik asit bir B grubu vitaminidir (B9). Birçok araştırma; gebe kalmadan önce ve erken gebelik aylarında günde 400-800 mikrogram folik asit almanın gebe kalmaya yardımcı olduğunu, bebeklerde ciddi beyin ve omurilik hastalıklarını yüzde 70'den fazla azalttığını göstermiştir. Çocuk isteyen kadınların doktorlarının önerisiyle günde 400 mikrogram (0.4 miligram) folik asit almaları faydalıdır. Uygun folik asit alımı büyük önem taşır. Gebe kalmadan 1 ay önce ve sonrasında en az 3 ay alınması bebekte sinir sistemi hastalıkları riskini azaltır.

NELERDE VAR?
Gebelikte miktar 800 mikrograma çıkabilir. Folik asiti doğal yollardan almak istiyorsanız; bol bol mercimek, kuşkonmaz, ıspanak, fasulye, yer fıstığı, portakal suyu, tahıl ekmeği, marul ve brokoli yiyebilirsiniz.

DİYET YAPMAYIN
Son dönemin moda deyimi haline gelen 'sağlıklı beslenme' gebelikte olduğ gibi gebe kalmaya karar verildiğinde de son derece önemlidir. Suni tatlandırıcılar, kafein gibi pek çok maddenin kullanımı hamilelik öncesinde azaltılmalıdır. Fazla kilonuz varsa bunlardan kurtulmak için en iyi dönem gebelik öncesidir. Çünkü gebelikte diyet yapmak sağlıklı değildir.

alıntıdır.takvim gazetesi

çok güzel herşeyin doğalını tavsiye etmişler
folik asitleri( mercimek, kuşkonmaz, ıspanak, fasulye, yer fıstığı, portakal suyu, tahıl ekmeği, marul )
yerken şifa niyetine yiyeceğim
teşekürler canım güzel bir paylaşım olmuş

ben 4-5 aydır kullanıyorum folik asit,sanırım hamile kalsam da devam ettirecek..

ama hamile kalayım da içerim bişi olmaz :KK61:

3 aydır kullanıyorum ayyy allahım inşallah yardımı olur. denemelere başladık bakalım.:80:

Kızlar ben 11 ekimde folibol e başladım kendi kendime sağlık ocağında yazdırdım.21 ekimdi adet gördüm. Hergün 1 tane aldım.Veeee 30 kasımda hamile olduğumu öğrendim .sizde drlarınıza danışın.Benim eşimdede bitakım sorun vardı sperm hareketleri azdı onada çinko hapı içirdim.O kadar pişmanımki evlendiğim ilk zamanlar keşlke bu ilaçları alsaydım..

Kızlar ben 11 ekimde folibol e başladım kendi kendime sağlık ocağında yazdırdım.21 ekimdi adet gördüm. Hergün 1 tane aldım.Veeee 30 kasımda hamile olduğumu öğrendim .sizde drlarınıza danışın.Benim eşimdede bitakım sorun vardı sperm hareketleri azdı onada çinko hapı içirdim.O kadar pişmanımki evlendiğim ilk zamanlar keşlke bu ilaçları alsaydım..

Gözün aydın kucağına da alırsın ınş sağlıkla.bende bebek istiyorum 4ay önce vajinismus yendim ve hemen başladık çalışmalara ama henüz yok dr muayenesinden korktuğum icin gitmemiştim folk asitin sağlık ocağında yazıldığını fa bilmem iyi oldu.hamleler dualarda unutmayın bizleri

Gözün aydın kucağına da alırsın ınş sağlıkla.bende bebek istiyorum 4ay önce vajinismus yendim ve hemen başladık çalışmalara ama henüz yok dr muayenesinden korktuğum icin gitmemiştim folk asitin sağlık ocağında yazıldığını fa bilmem iyi oldu.hamleler dualarda unutmayın bizleri

İnşallah canım Allah mutluluğumu bozmaz inşallah hayırlısıyla çocuğumu kucağıma alırım.
canım sağlık ocağında anlat bende hamileliğe karar verdim de sana uygun olan dozu söyler.İşallah seninde haberini alırım burdan canım.gelecek aya.

X