Bebek Beslenmesi emzik yüzünden az kalsın beni bırakıyordu ama emziğe nasıl alıştıracağımı bilmiyorum?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
E

EU1

Ziyaretçi
bir haftadır neler çekiyorum bir bilseniz emziğe alıştırayım dedim uyanıkken beni emmedi evin içinde hoplaya zıplaya emzirmeye çalıştım şimdi biraz iyi çok şükür ama emziğede alıştırmak istiyorum tecrübeli anneler nasıl alıştıracağım tavsiyelerinizi bekliyorum......

canım istemiyorsa verme emzik okadarda önemli bişey degil bence istemiyorsa veme derim bende emzik vereyim dedim 2 hafta falan emdi ama birden bıraktı tekrar verdiğimde kusmaya başlayınca bende zorlamadım. hem birde emzzik kullananlarda dişler yamuk oluyor diyorlar bende birdaha zorlamadım ama isteseydi emzik verecektim zorlama bırak istediğini yapsınn gamyoncuiremsu

bende kızıma vermeyi çok istiyordum ama emmedi biraz pekmeze batırdım tadı gidince attı zorlamaya kalktım kustu yani artık pes ettimbenneyaptımki bende çene yaplarını bozuyor diye duydum o yüzden artık vermiyorum...

ben veriyorum emzik ilk başlardan hernekadar istemiyo gibi ettiysede verdim uyumaya yakın verdim veriş o veriş ondan sonra hep aldı çok rahat ediyorum tabi diş yapısını bozuyo fakat 2 yaşına kadarda hep verilir ise... normalde zamanında bıraktırınca bişiy olmuyo diye duydum

ben çok şanslıyım :1rolleyes:valla 15 günlüktü tuttu efe acıkınca beni emiyo uykuya dalarken ve altını değiştirince emziği bide çok ağlarsa ağzına tıpa gibi veriyorum:roflol: yoksa sürekli beni emmek istedi göğsümde uyumak istedi mecbur verdik allah annemden razı olsun valla kurtarıcım benim her konuda hoş kayınvalidem daha erken demişti anneme vermeyin demişti sonra kendi de teşekkür etti malum 20gün burda kaldı efe kök söktürdü de birazjeyyar

Melis de almadı emziği arasıra reçel sürüp deniyorum fakat o zamanda beni emmek istemiyor memeyi ördüğü an kıyameti kopartıyordu. 40 çeşit meme aldım diyebilirim size ama nafile onun inadı daha ağır bastı coktan teslim bayrağını çekip attım emzikleri

canm emzige hiç heveslenme onu emmemesi hiç bi sorun yaratmaz anne sütü en saglıklısı boşver alışmasn arkadışm

arkadaslar dısleri damağı bozuk olur dıye cekınmeyın..
ben kendımden bılıyorum.. 4 yasıma kadar agzımdan emzık dusmemiş..
ama Allaha sukur en begendıgım yerlerımden bırı dişlerimdir..
hiç yamuk fılan değil tam tersine çok düzgün ve muntazam söylemesi ayıp.. :1rolleyes: :eek:

bende çok uğraşıp hiç bir şekilde alıştıramayanlardanım.Hemen hemen tüm emzik çeşitlerini aldım sayılır ama almadı hiç birini parmağını emiyor.oada gece uyumadan önce

bende kızıma vermeyi çok istiyordum ama emmedi biraz pekmeze batırdım tadı gidince attı zorlamaya kalktım kustu yani artık pes ettimbenneyaptımki bende çene yaplarını bozuyor diye duydum o yüzden artık vermiyorum...

bebeğinizi emziğe dahi alıştırmak için asla reçel pekmez özellikle ve asla bal gibi tatlı şeylere batırmayın bebeğiniz gaz krizine girer aynı zamanda bebeklerin de kan şekeri vadır ve bebekler bu kadar tatlıyı kabul edebilecek bir bünyeye sahip değiller ben de hata yaptım ağlayınca çok denedim zaten gazlı kolik bi bebeğim var bede tamamen gazını artırdım şimdi 3 ay bitti 2 aydır asla yapmıyorum sizde yapmayın anne sütünden başka sıvıyı da fazla vermeyin gerektiği kadar verin bebeklerin böbrekleri daha hazır olmadıkları için fazla sıvı alınca felç olabiliyormuş ben yaşadıkça araştırdım buldum umarım sizlere de faydam dokunur

Canım benim kızlarımda emzik istemediler .İllaki denemek istiyorsan birde mahalle bakkalında satılan ucuz emzikler var birde onları dene derim.Anne memesi gibi yumuşacık belki kandırabilirsin....

herkese teşekkürler beni emiyo emziğimizi değiştirip tekrar bi deneyim bakalım ne yapacağız

benimkide 1 haftalıkken tuttu altını açtığmda çok ağlıyodu emzik çare oldu. ama son 15 gündür almıyo bıraktı. Sağolsun lazım olduğu zaman emdi şimdi emmese de olur. benim problemim biberonu almıyo şimdi.ağzına deyince midesi bulanıyo. 15 günlükken mamaya başldık çok güzel tutuyodu ama şimdi istemiyo ne biberon başlıkları aldım ama nafile.. bende tekrar biberona nasıl alıştırsam diye düşünüyom.

X