Mutfak Püf Noktaları Mikrodalgada pizza ısıtma

ozlemoztepe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2007
148
0
37
arkadaslar derindondurucudan cıkardığım pizzaları mkrodalgada ısıtıyorum ama yumusacık oluo tabi çıktıktan bi sure sonra kenarları taş gibi oluo o ayrı ama altı hamur oluyor sanki siz kac derecede ve kaç dk da ısıtıyorsunuz.

arkadaslar derindondurucudan cıkardığım pizzaları mkrodalgada ısıtıyorum ama yumusacık oluo tabi çıktıktan bi sure sonra kenarları taş gibi oluo o ayrı ama altı hamur oluyor sanki siz kac derecede ve kaç dk da ısıtıyorsunuz.

merhaba, mikrodalga fırınının ızgara özelliği olması lazım
ızgarasız mikrodalga fırın sadece ısıtma özellikli
ben de uzun zamandır kullanıyorum, yemekliri ısıtmak gerçekten çok pratik
sevgiler

aklıma simdi geldi birde mikrodalgada olmuyorsa nerde yapabilirim acaba normal fırında ızgaranın ustunde olurmu

bende bu mikrodalgaları pek anlayamıyorum ya
bi pişiriyor bi pişirmiyor
hamurun ortası pişmemiş oluyor biraz daha pişirince bu sefer kenarları çok yanmış oluyor
daha pizza yememeye karar verdim:sm_confused:

merhaba, mikrodalga fırınının ızgara özelliği olması lazım
ızgarasız mikrodalga fırın sadece ısıtma özellikli
ben de uzun zamandır kullanıyorum, yemekliri ısıtmak gerçekten çok pratik
sevgiler
Arkadaşım d.dondurucudan çıkardıklarımızı ızgara özelliğindemi ısıtıcağız.biraz açar mısın .Benimkinde tüm özellikler var ama bilmiyorum sadece ısıtıyorum....a.s.a.s.

canim bende hamur islerini doundurucudan cikarttiktan sonra ilk önce buzunu cözdürüyorum mikrodalgada sonra cok az isitma ayarinda isitiyorum sakin cok isitma 5 dk sonra tas gibi olur ilik olcak sicak degil afiyetler olsun

mıkrodalgalarda defrost ozellıgı oluyor genelde.orada 4 5 dk tutun hem ısınır hem buzu cozulur.ben bu sekılse etlerımı yada donmuş ekmek borek ne varsa acıyorum

Ekmekten başka hiçbir hamur işini mikroda ısıtmam ben, ilk ısıtıldığında hamur gibi oluyor 5 dak. sonra taş gibi oluyor.
Normal fırının en tepesinde 250 derecede ısıtıyorum çok güzel oluyor, kıtır kıtır.

mikrodalgada önce defrost özelliğini kullanıp buzunu çözün sonrada en düşük ayarda yavaş yavaş ısıtın ki beş dakika sonra taş gibi olmasın
benim mikrodalgamda da ızgara özelliği yok ama böyle yapınca oluyor

bende normal fırınımın ızgarası üzerine folyo serip öle ısıtıyorum çokta güzel oluyor

X