Lise Yorum ve Soruları Düzlise mi meslek lisesi mi???

xoxzgrkz

CaDı
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
251
6
ArkadaŞlar DÜz Lİse Mİ Daha İyİ Yoksa Meslek Lİsesİ Mİ???neden?bİde Meslek Lİsesİne Kayit Yaparken Oks Puanina Bakiliyor Mu Bakilmiyor Mu???yorumlarinizi Bekler Şİmdİen TŞk Ederİm

Yaaaff hadi ama yaa niye kimse bişe yazmiyo
arkadaşlar bugün bu sorunun cevabini bulmam lazim lütfen yardm edin

Anadolu meslek lisesi ve Düz meslek lisesi olmak üzere ikiye ayrılıyor;..
oks başarı puanı ile anadolu meslek liselerine gitmek mümkün
elbet belli bir puanı var ne çok düşük ne çok yüksek
takip ettiğime göre 315-320 puan civarları en düşük meslek liseleri
Anadolu meslek lisesi her zaman karlıdır çünkü ingilizcesi daha çok derstir
anadolu meslekte haftada 9 saat ingilizce düz meslek lisesinde haftada 4 gibi
ingilizce dışında herşey aynı sanıyorum sengözlerimebaksanab

Düz lise mi meslek lisesi mi?
elbette meslek lisesi çünkü liseden çıktığında her zaman iş imkanı var
ufakta olsa :bbo: ama düz liseden çıkıp üni kazanamazsa direk çıraklıktan başlamak lazım..

bence gidebiliyorsa kesinlikle meslek lisesine gitsin üniversşteyede bayaa bi ek puan veriliyor şuan

cnm başarılıysa öğrenci kesinlikle düz lise fakat daha çok mesleğe yönelik eğilimi varsa tabiki meslek lisesi..hangi yönde kendini geliştirmek istediği çok ama çok önemli buna göre yön verilmeli..çünkü dönüşü oluyor..

cnmm ben meslek lisesi mezunuyum oks puanı ile alınmıyordu ben 2 yıl oldu bitireli ilk yılın düz liselere oranla daha ağır olur hem meslek dersi hemde kültür dersi alınıyor yoğun olarak sen eğer ben kendime meslek edinmek istiyorum dersen tercih et ama yok ben tıp müh falan olmak istiyorum dersen meslek liseleri sen için uygun değil bunun kararını sen vereceksin ama ben meslek lisesi mezunu olduğum için hiç pişman olmadım çokta memnunum

canım kesinlikle meslek lisesi derim...üniversite bile olmasa en azından bir mesleğin olduğu için daha kolay iş bulunuyor...artık fabrikalar bile önceliği meslek lisesini bitirenleri daha çabuk alıyor...

Ewet ama meslek lisesine gitmek içinde öncelikle bir hedefin olmasi lazim...ben henüz hangi mesleği seçeceğime karar veremedim ne yazik ki...şimdi hemen karar veripte üni... Değiştirmekde zor olur herhalde...bu gidişle düz lise gibi gözüküyor galiba...yaaff tecihleri yaptim inş onlardan biri olr da buna da gerek kalmaz....hepinize tek tek tşk ederim yardim ettiğiniz içina.s.a.s.a.s.hepinizi çoook seviyorumcoksekeriremsua.s.:1hug:

Ben Sağlık Meslek Lisesinde bir yıldır çalışıyorum.Sağlık meslekleri tercih etsinler.Mezun olur olmaz polikliniklerde özel hastanelerde iş bulabiliyorlar.Ayrıca devlet kadrolarında da çalışabilir.Benle aynı maaşı alıyorlar.Ben üniversite mezunuyum.Ayrıca döner sermaye de var onlarda.Gerçi siz bilirsiniz kapasitenizi.Yatkın olup olamayacağını.

Ben Sağlık Meslek Lisesinde bir yıldır çalışıyorum.Sağlık meslekleri tercih etsinler.Mezun olur olmaz polikliniklerde özel hastanelerde iş bulabiliyorlar.Ayrıca devlet kadrolarında da çalışabilir.Benle aynı maaşı alıyorlar.Ben üniversite mezunuyum.Ayrıca döner sermaye de var onlarda.Gerçi siz bilirsiniz kapasitenizi.Yatkın olup olamayacağını.

canım meraba. ben düz lise mezunuyum saglık meslek lisesine kayıt yaptırabilirmiyim. olursa ne yapmam gerek biraz bilgi verirmisin.yas falan onemlimi sınavlamı giriyoz.

Ben meslek lisesi mezunuyum eğer liseden sonra öğrenim hayatına devam etmek i mistemiyorsan olabilir ama devam edicem dersen kesinlikle düz lise derim.

ben düz lise sosyal bilimler mezuyum
bence meslek lisesi en iyisi neden mi ben 2 yıllık üniversiteye girmek için hem öss sınavına girdim hemde alan dışı yaptığım için acayip puanım düştü...
ama meslek liseleri sınavsız üniversiteye giriyorlar...
bence meslek lisesi...
bizim düz lisede okurken ilk sene çok zayıfı gelen öğrencileri meslek lisesine yollardı hocalar...bence en iyisi meslek lisesi...

Bir ara sağlik meslek lisesini düşündüm...ama uzak diye ailem göndermek istemiyo işte...yoksa bölümleri falan çok güzel

bende meslek lisesi mezunuyum anadolu ticaret meslek lisesi(bilgisyarlı muhabese)bölümünden mezunum.diploma notum yüksek olduğundan direk anadolu bölümüne girdim.meslek lisesi daha mantıklı deliyor en azından bölüm seçiyorsun. liseyi bitirdim ve çalışıyorum en azından az birşey bilsende tecrübe kazanarak ilerletebiliyorsun.düz liseye gittiğinde mezun olduktan sonra ya öss yi kazanamazsan ne olucak sadece lise diploman var ama meslek liseslerinde en azından staj yapma imkanın var tecrübe kazanmış oluyorsun.kız kardeşimde bu sene gidicek ve meslek lisesi istiyor,herkesin kararı kendine benim fikrim bu sevgiler...

Ben Anadolu meslek lisesi mezunuyum ve iyiki meslek lisesi mezunu olmuşum diyorum. Şu an ki işim bu sayede.

Düz lise bittiğinde üniversite sınavını kazanabilemniz yüzde kaç ihtimal ki?? Elinizde mesleğinizde olmaz.

Buna en iyi örnek, dayımın kızlarından birisi meslek lisesine gitti ufağı da düz liseye gidiyor. Ufak olanı tabiki büyükten misilleme ile -meslek lisesinde puanını kırılıyorlar aman düz liseye git denilerek- gitti ve gittiğinin ilk yılı pişman oldu ablası iş bulabilirken -liseden mezun olduğu halde- kardeşi şu andan düşünüyor sınavı kazanamazsam ben ne olucam diye.

Meslek lisesi derken Endüstri meslek lisesi gibi değilde. Anadolu teknik liseleri tavsiye ederim. Hem kültür dersi alırsın hemde meslek dersi. İkisinden de eksik kalmamış olursun böylece. Ya da diğer meslek liseleri Sağlık meslek, ticaret meslek lisesi gibi

İyi düşün doğru seçim yap bence

Son düzenleme:
neden düz lise çıkışlı öğrenci kazanamasın ki üniversite sınavını?? eğer çalışırsa tabi ki çok güzel yerlere gelebilir. ben düz liseye gidiyorum ve kesinlikle pişman değilim. isteklerim akademik eğitim doğrultusunda çünkü. tamam düz liselerde öss kazanma oranı fazla yüksek değil ama kazanan kazanıyor. bu kadar küçümsenmesin düz liseler lütfen yasakkelime

meslek lisesi okuyacaksan sağlık meslek lisesi oku...
bir arkdaş düz liseden üni kazanan çıkmıyr demiş :bbo:
bizim okulda 3 öğrenci ODTÜ yü kazandı
diğer kazanan üniversite ve bölümleri yazmıyorum...

Elinde iyi kötü bir meslein olmasını istiorsan meslek lisesi.
ama ilerde üni. düşünüosan düz Lise.

bence seçtiğin meslekte kendine güveniyorsa yani öss de iyi puan yaparım diosan düz lise daha iyi ama emin değilsen meslek lisesi oku öss kazanamasan bile elinde bir mesleğin olur.

neden düz lise çıkışlı öğrenci kazanamasın ki üniversite sınavını?? eğer çalışırsa tabi ki çok güzel yerlere gelebilir. ben düz liseye gidiyorum ve kesinlikle pişman değilim. isteklerim akademik eğitim doğrultusunda çünkü. tamam düz liselerde öss kazanma oranı fazla yüksek değil ama kazanan kazanıyor. bu kadar küçümsenmesin düz liseler lütfen yasakkelime

cnm bnde dz lise mezunuyum össye grdm. burda kmsenn kimseyi küçümsediği yok.sadece meslek lisesi daha awantajlı onu söylemişler. çkta hklılar.keşke bende mesleğe gitseydimmafoldumben

okumayı seviyorsan başarılı olurum öss yi kazanırım diyorsan hiç düşünme düz liseye git.ama erkenden hayata atılmak istiyorsan meslek lisesine git.bu sana bağlı.
düz lise deyip geçmeyin benim kızımda süper liseyi kazandığı halde düz liseye gönderdim hiç pişman değilim,sınıfında çok kişi ilk girişte ist ve marmara hukuk gibi iyi yerleri kazandı.

X