bebe bisküvisi yada bebe ekmeği zararlı diye duydum

nehiray

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
195
6
38
dün bebe bisküvisinin zararlı olduğunu söyledi birisi ilk defa duyduğum için şaşırdım çorba yaptığım zaman bebe ekmeğinden koyuyorum içine sabah kahvaltıda bebe bisküvisinden koyuyorum...
bunlar kızarmış yada fırınlanmış olduğu için zararlı oluyormuş kansorejen madde varmış
siz böyle birşey duydunuzmu doktorlarda pek fazla tavsiye etmiyomuş
ama bizde doktorumuz dedi yani anlamadım valla kafam karışık ben hiç böyle birşey duymamıştım

canım valla her kafadan bi ses çıkıyor..yok şunu yedirme yok bunu yedirme..ne yedirecez allah için biz bu çocuklarımıza..valla ben eti cici bebe kullanıyorum..kızımda bayıla bayıla yiyor..doktorum kendi dedi bebek bisküvisini..sanırım herşeyi fazla kafaya takmamak lazım..

dün bebe bisküvisinin zararlı olduğunu söyledi birisi ilk defa duyduğum için şaşırdım çorba yaptığım zaman bebe ekmeğinden koyuyorum içine sabah kahvaltıda bebe bisküvisinden koyuyorum...
bunlar kızarmış yada fırınlanmış olduğu için zararlı oluyormuş kansorejen madde varmış
ama bizde doktorumuz dedi yani anlamadım valla kafam karışık ben hiç böyle birşey duymamıştım
canım bebegın ne kadarlık bilmiyorum ama 5 aydan once verilmesi pek uygun degil.nedeni şu;içerisinde şeker ve azda olsa tuz var.bebekelrin bobrekleri tam olarak gelişmedıgı için bunların boşaltımında zorlanabılıyor,dolayısı ile pek fazla onerılmıyor.anacak belli aydan sonra kullanabılırsın,yınede aşırıya kaçma canım.

evet canım bende duymuştum belli bir ısıda pişen tüm yiyeceklerde bu kansorejen madde oluşuyormuş

doğru duymuşsun canım 120 derece üzerinde kızarmış yada fırınlanmış olan herşeyde var aslında.yanılmıyosam akrilamid diye bi madde kansorejen etki yapıyodu.bide bebe bisküvisinde sadece karbonhidrat var.tek yönlü beslenir bebek.

sodyum benzonat diey bi koruyucu var aslında onların bi listesi vardı ama şimdi sdece bunu hatırlıyorum çünkü bu madde çoğu hazır yiyecekte colada bisküvilerde meyve sularında koruyucu olrak kullanılıyo ben şimdi dikkat etmeye çalışıyorum her aldığım şeyi iki saat okuyorum ama nereye kadar bebe bsküvilerinde de olduğunu söylemişti ablam

yok cnm ya ne alaka oğlum 4.aydan berı ıkısınıde yıyo sut oğlumda yıyo turp gıbı ıkısıde masalllah ınanma yedır

arkadaşalr bende zararlı diye duydum,o yüzden kendim evde yapmaya başlıycam,ama yinede zor durumda kalınca kulancam

evet zararlılar arkadsım bebek cerrahı prof. ve kendısı ıle bunu konusmusdum bebe ekmeklerı bebeklerı puf yapıyolar ve bagırsakları yeterlı calıstırmıyo en guzelı bunun yerne cavdar ekmegı dedı..
bebe bıskuvısı ıse asla onermıyo yuksek ısıda pıstıgı ıcın zararlı dıye..ve bebegınıkısı olmadanda cok saglıklı bıcımde gelısenı soylemısdı..

arkadaşım söyledi cici bebe falan pişik yapıyomuş. çevresindeki herkes öle sölemiş.
çok yağlı olduğu için. biberonla veriyorlarmış biberonun ucu sırf yağ kalıyormuş. her çocukda değişiyomuş . kiminde pişik kiminde kabız yapıyormuş . onun kızı kabızmış onu bırakmışlar geçmiş.. benim yiğenimdede pişik olmuştu hemde çok kötü heralde ondan oldu
:hulya:

HIBB organik bebe bisküvisi var, her yerde bulamıyosun ama en azından diğer bebe bisküvilerinden farklı olarak yüksek ısıda pişirilip kanserojen madde açığa çıkması gibi bir sorun yok. Zaten bisküvinin rengi çok açık kızarmamış gibi. Ben kullanıyorum ama kolayy bulamıyorum, bir kaç kez migrostan aldım, her zaman olmuyor

evet canım alfatoksin diye bi madde üretiyomuş karbonhidratlar yüksek ısıda fırınlanınca yada kızartılınca, aynı şekilde patates kızartması falanda bu yüzden kansorojen, bende oğluma çok bebe ekmeği yedirmiştim, güya iyi yaptım paketli ekmek ya, temizdir diye düşündüm, bu bilgiler sonra çıktı bilsem yedirmezdim valla
:hulya:

merhaba;
benim bebeğim 8 aylık oldu. ben hazır hiç bir şey almıyorum. özellikle bebe bisküvisini kendim oturup evde yapıyorum üşünmeden :KK20::KK20:çok leziz oluyoo bebeğimde seviyooo. içim çook rahat. herkese tavsiye ediyorum. hazır gıda tüketmeyin.:KK20:

merhaba;
benim bebeğim 8 aylık oldu. ben hazır hiç bir şey almıyorum. özellikle bebe bisküvisini kendim oturup evde yapıyorum üşünmeden :KK20::KK20:çok leziz oluyoo bebeğimde seviyooo. içim çook rahat. herkese tavsiye ediyorum. hazır gıda tüketmeyin.:KK20:

tarifini verirmisin canım bende evde yapmak istiyorum birde yüksek ısıda piştiği için zararalıymış sen kaç derecede pişiriyorsun

HIBB organik bebe bisküvisi var, her yerde bulamıyosun ama en azından diğer bebe bisküvilerinden farklı olarak yüksek ısıda pişirilip kanserojen madde açığa çıkması gibi bir sorun yok. Zaten bisküvinin rengi çok açık kızarmamış gibi. Ben kullanıyorum ama kolayy bulamıyorum, bir kaç kez migrostan aldım, her zaman olmuyor

evet hippin bebe biskuvisi cok guzel,tabii bana gore :) daha az seker,daha az katki ve daha saglikli oldugu icin bebegim pek sevmiyor ne yazik ki,yine de yogurdunu koyulastimak icin ondan koyuyorum.Cici bebe o kadar sekerli ki benim bile tatli krizim tuttugunda 1-2 tane yyiyince bastiriyor,dusunun bebisleri.Cici bebe gunde 1-2 tane veriyorum,o da sirf o kendine has kokusu ve tadi hatrina kizim diger besinleri de yiyiyor diye,bazi gunler hic vermiyorum.Bebe ekmegini bende kullaniyorum ama okuduklarimdan sonra kafam biraz karisti.

heseye bişi dıolar ee o zaman ne yedırecegız bn kullanıyorum valla cok da her seyı ırdelelememek lazım

X