Laproskopi yaptiranlar lutfen yardim

hulya35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2008
442
6
Arkadaslar bana tup denemeden once histeroskopiyle bakilmisti rahme.Sonra kanal filmi cekildi ve hidrosalpinx kontrolu de yapildi.Arka arkaya ayni merkezde negatif sonuc alinca laproskopi yapalim diye bir durum olustu dr.um tarafindan.Yaptiran var mi ? Sonucu olumluya donen.Bu nasil bir uygulama.Denemeleri olumluya donen var mi laproskopi sonunda.Benim kanallar 2003 te ácikti, simdi kapanmis.Kanallarin acilmasini da sagliyor mu.Uc ay bekemek gerekiyormus sanirim yapildiktan sonra tup bebege donmek icin.Tecrubeli arkadaslardan bilgi rica ediyorum

Arkadaslar lutfen cevap yazarsaniz bilgisi olanlar.Sabah dr.umu tekrar aradim .Laproskopi oneriyor.Heralde agustos basi ameliyata gidecegim

CANIM ARKADAŞIM HERKES GALİBA TATİL DE

bu konu ile ilğili bir sayfa vardı sana bulmaya çalışacağım .yeşbü sanırım bir problemi vardı onun yazılarına ulaşömanı tavsiye ediyorum ama ben sayfayı bu gün içersinde sana bulmaya çalışacağım.

ben daha önce iki kez laparoskopi yaptırdım tam olarak neyi merak ediyorsun?anlatabilirim istersen

başlıklara baktığında aşagıda popüler anahtar kelimeler var. oradan laproskopi tıkla şimdiye kadar açılmış tüm başlık formlarını buluyorsun canım bu daha iyi.

ben daha önce iki kez laparoskopi yaptırdım tam olarak neyi merak ediyorsun?anlatabilirim istersen

Merhaba canim
Benim gecmiste 1 tup 2 asilama yapildi embriyolar 1.klte negatf sonuc aldim.Tupler o zaman (2003) acikti.Bu sene bana histeroskopi bakildi.Hdrosalpinx(su toplamasi)den suphelenildi.Kanal filmiyle bakildi .Yok dendi.Kanal filminde iki kanaliminda kapali oldugu goruldu.Bundan sonra iki defa miro yapildi tutmadi.Embriyolar yine iyiydi.Simdi dr.um laproskopi yapalim diyor,.Bende kararsizim.Acaba Istanbulami gitsem diyorum.Memorialde kokultur diye bir yontem uygulaniyormus.Anne rahminden alinan bir sivinin icinde embriyoyu besleyip alistirip bu siviya sonra koyuyorlarmis.Acaba bunu mu denesem acaba diyorum.Laporoskopi beni sonuca ulastiriirmi faydasi olurmu.Kafam karisik.Esimde de sperm 9-15 milyon civari hareketliligi az ve sekil bozuklugu var.Laporoskopiyi iki kere uygulamis biri olarak ne dersiniz

Bende iki kez laparoskopi yaptırdım. İlaçlı film çektirmiştim. Rahimde şekil sorunu vardı. Ancak lap. de teşhisi koyabildiler. Lap. yi tanısal ve tedavi amaçlı yapıyorlar. Sende ne için uygulanacak?

Bende iki kez laparoskopi yaptırdım. İlaçlı film çektirmiştim. Rahimde şekil sorunu vardı. Ancak lap. de teşhisi koyabildiler. Lap. yi tanısal ve tedavi amaçlı yapıyorlar. Sende ne için uygulanacak?

Merhaba canim
Belki bir yapisiklik vardir yada hidrosalpinx vardir diye .Birde solda kucuk bir cikolata kisti olusmus yeni.Birde kanallar tikali.Sanirim bunlar icin yapilacak

Anladım canım lap. de yapışıklıar açılıyor çoğu tedavide yapılıyor. İnşallah herşey yoluna girer. Lap. ben tavsiye ederim önce yaptırısan tüp bebekte şansın dahada artacaktır.

Anladım canım lap. de yapışıklıar açılıyor çoğu tedavide yapılıyor. İnşallah herşey yoluna girer. Lap. ben tavsiye ederim önce yaptırısan tüp bebekte şansın dahada artacaktır.

Sana neden iki defa yapildi laporoskopi.Laporoskopiyle tuplerdeki tikaniklik giderilebilir mi.Birde laporoskopi sonunda gebelik oldumu sende.Benim esimin sperm sayisi 9-18 milyon hareketlilik zayif ve sekil bozuklugu var.Bu durumda benim kanallarim acilirsa normal yolla gebe kalma sansim olabilir mi sence

Canım şimdiden geçmiş olsun a.s. Benimde hsg de sağ tüpüm tıkalı çıkmıştı!Ve aşılama olacaktım doktorum lsk önerdi,belki başka yapışıklıklar vardır diye :uhm: Hemen lsk oldum!Ve lsk da sağ değil sol tüpümün tıkalı olduğu anlaşıldı!Allaha şükür yapışıklık filan yokmuş ama sağ tarafımda ultrasonda bile görmediğimiz doğuştan olan 1 cm lik kist varmış!Onuda açmışken almışlar.Ocak ayında oldum ve regl olduktan sonra hemen tedaviye geri döndüm :) Aşılama için!İlk önce klomen kullanıldı,yumurtalarım pek gelişmedi!3 ay değişik dozlarda kullandım :1no2: Artık iğneye geçecektik ki kendiliğimden hamiş kaldım :))
Belki lsk nın faydası olmuştur diyebilirim CADIARZU Kesin değil?Ama eğer yapışıklıkların varsa bu ancak lsk ile ortaya çıkar ve tedavin olur!Biz bu bebişler için herşeye katlanıyoruz valla kafamçokkarıştı Sonuçta basit bir operasyon,yaptır derim ben!!

Sana neden iki defa yapildi laporoskopi.Laporoskopiyle tuplerdeki tikaniklik giderilebilir mi.Birde laporoskopi sonunda gebelik oldumu sende.Benim esimin sperm sayisi 9-18 milyon hareketlilik zayif ve sekil bozuklugu var.Bu durumda benim kanallarim acilirsa normal yolla gebe kalma sansim olabilir mi sence

Benim biri fıtık için biri rahim için oldu. Lap. berebarer histeroskopi yapıldı. Septum vardı onu aldılar. Birde tüplere bakıldı açıkmı kapalımı diye çok şükür onlarda bir sorun çıkmadı. Bazen hsg çekilirken insan farkında olmadan kendini kasıyor ve açık bir tüp aslında kapalı gibi gözükebiliyormuş. Burada sendeki sorun giderilirsi inşallah bu yöntemle hamile kalırsın. Ama eşindeki sorun yüzünden hamile kalman için destek gerekirmi bilemiyorum.

Merhaba canim
Benim gecmiste 1 tup 2 asilama yapildi embriyolar 1.klte negatf sonuc aldim.Tupler o zaman (2003) acikti.Bu sene bana histeroskopi bakildi.Hdrosalpinx(su toplamasi)den suphelenildi.Kanal filmiyle bakildi .Yok dendi.Kanal filminde iki kanaliminda kapali oldugu goruldu.Bundan sonra iki defa miro yapildi tutmadi.Embriyolar yine iyiydi.Simdi dr.um laproskopi yapalim diyor,.Bende kararsizim.Acaba Istanbulami gitsem diyorum.Memorialde kokultur diye bir yontem uygulaniyormus.Anne rahminden alinan bir sivinin icinde embriyoyu besleyip alistirip bu siviya sonra koyuyorlarmis.Acaba bunu mu denesem acaba diyorum.Laporoskopi beni sonuca ulastiriirmi faydasi olurmu.Kafam karisik.Esimde de sperm 9-15 milyon civari hareketliligi az ve sekil bozuklugu var.Laporoskopiyi iki kere uygulamis biri olarak ne dersiniz

benimde 2 tüp bebek denemem oldu birincisi gebelik oluştu ancak 8 haftalıkken düşük yaptım ikincisi hiç tutmadı ilk laparoskopi yaptırdıgımda tüplerim açıktı çikolata kistlerimi temizlediler ancak tüp bebek tedavilerim olumsuz olunca ikinci laparoskopiye geçildi bende sol tüpte hidrosalpiks oluşmuştu sol tüpü aldırmak için laparoskopiye girdim ancak laparoskopide bir sorun yaşanınca açık ameliyata almışlar ve her iki tüpüde çıkarmışlar ameliyat olalı henüz 1 ay oldu şuan iyileşme süreçindeyim 2 ay sonra 3 tüp bebek tedavisine başlayacagım.sana tavsiyem laparoskopi ol bende dr dinleyim tüp bebek denemeden önce yaptırsaydım sorun baştan çözülecekti zaman kaybetme bence basit bir ameliyat ancak dr çok iyi olmalı dr seçerken çok dikkatli ol laparoskopi ameliyatını her dr yapamıyor ben ünv. has. yaptırdım dr prof. ancak yinede başarılı olamadı açık almeliyata almak zorunda kaldı bu arada memorıal has. düşünmüşsün ben ilk tüp bebek tedavimi orada yaptırmıştım hastane çok iyi ekip güzel tavsiye edebilirim.laparoskopiyi yaptır pişman olmazsın sanırım daha sonrada mikro denerler sormak istediklerin varsa daha fazla bilgi verebilirim sorunlarımız birbirine benziyor.:enbuyukkk:

kızlar ben tüpe karar vermeden önce laporoskopi ve açık ameliyat olmuştum kistlerimden dolayı....sonra tüpe karar verdik doktorum öncesinden rahim filmi çekti ve tüpümün biri tamiyle kapalı diğeride şiş çıktı buna rağmen doktorum yinede deneyeleim istersen dedi bizde deneyelim dedi ama yinede olumsuz giden birşeyler vardı...çünkü ameliyat sonrası benim hemen hemen her adetimde şu oluyordu... adetim bitiyordu 7. gün falan ama akıntım 20. güne kadar debam ediyordu...koyu renk bazen siyahımsı bazen kavrengi...çamur gibi...ve doktorum bence laporoskopi ve histeroskopi daha ol dedi ondan sonra deneyelim istersen dedi yani o sıvı olan tüpü alalım yada kapatalım nasıl olursa dedi o akıntının rahime geçmesini engelleyelim dedi...ama yinede çok korkuyorum ve çok kararsızım...ne yapacağımı bilmiyorum....

Yeşbücüm inşallah doğru kararı verirsin.tab, Hülya sen de.

Biliyorsunuzdur belki benim sol kanal kapalı çıkmıştı rahim filminde lap olacaktım sonra vazgeçtim.Şimdi hamileyim çok şükür.dilerim sizde doğru kararı veriri en kısa zamanda hamile kalırsınız.

İçinizden geçen neyse onu uygulayın.

Yeşbücüm inşallah doğru kararı verirsin.tab, Hülya sen de.

Biliyorsunuzdur belki benim sol kanal kapalı çıkmıştı rahim filminde lap olacaktım sonra vazgeçtim.Şimdi hamileyim çok şükür.dilerim sizde doğru kararı veriri en kısa zamanda hamile kalırsınız.

İçinizden geçen neyse onu uygulayın.

Sagol canim.Bende cok kararsizim, icimden laporoskopi olmak gelmiyor.Tuplerim kapali ama zaten tuplere ihtiyacimiz yok.Mikro oluyorum.Ofis ve kanal filmim cekildi, ofis filmimde birsey yok ama dr.um israrla laporoskopi diyor.Masallah fiyatida tupe yakin.Birde zaman kaybi.Acaba birkez daha laporoskopisiz denesem mi diyorum.Bicak falan gorurse rahim tutunma daha zor olmaz mi sizce.Agustos basi adet olacagim dr.um kontrol edecek ve konusacagiiz ama o agirlikli olarak laporoskopi diyor.Siz olsaniz ne yapardiniz bana bi akil verin bu dertten dolayi akil fakiri oldum.

Arkadaslar bana tup denemeden once histeroskopiyle bakilmisti rahme.Sonra kanal filmi cekildi ve hidrosalpinx kontrolu de yapildi.Arka arkaya ayni merkezde negatif sonuc alinca laproskopi yapalim diye bir durum olustu dr.um tarafindan.Yaptiran var mi ? Sonucu olumluya donen.Bu nasil bir uygulama.Denemeleri olumluya donen var mi laproskopi sonunda.Benim kanallar 2003 te ácikti, simdi kapanmis.Kanallarin acilmasini da sagliyor mu.Uc ay bekemek gerekiyormus sanirim yapildiktan sonra tup bebege donmek icin.Tecrubeli arkadaslardan bilgi rica ediyorum

Merhaba arkadaşım... Ben de aynı aşamalardan geçtim. (aşılamalar hariç) Yapılan laporoskopi sonucu benim tüplerim açılmadı.Herkeste açılmayabilirmiş.Ayrıca doktorum Hiç beklemeden tüp bebek önermişti.Ama bazı kişilerde tıkalı olan tüpler bu tedavi sırasında açılabiliyormuş.Ayrıca laparoskopi de korkulacak bir şey değil.

X