32.haftadan sonra duruş şekli???

nunuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
1.318
0
42
Merhaba doğum yapan ve bilgili arkadaşlar...Ben bişey sormak istiyorum. Benim 27.haftada bebeğimin kafası aşağıya doğruydu, geçen haftaki kontrolümde 31. haftamda yani, yukarıda olduğunu söyledi doktorum...Daha 1,5 ayım var dönmez ise sezeryan olur dedi ama kafama takıldı. Ben hem manevi hem de maddi olarak normal istiyorum. Son dakkaya kadar dönebiliyomuş bebek. Çok düşünmemeye çalışıyorum ama bilgi almak için yazayım dedim.Sizde nasıl olmuştu? :nazar:

benb böyle bir problem yaşamadım ama duymuştum son anda bile dönme oluyormuş...hayırlısını isteyin...hakkınızda hayırlısı neyse o olsun...
sevgiler...

canim benimki 39+1de dondu suda doguma hazirlanmistim son anda kizim saka yapti epidural sez. oldum bebekler bazen belli olmuyor ama eger donerse dr sezaryan derse dinle ben memnun kaldim dikis izim bile kalmadi hem kizim cok uysal bir bebek epdu.sez.avantajlari cok iyi

canim benimki 39+1de dondu suda doguma hazirlanmistim son anda kizim saka yapti epidural sez. oldum bebekler bazen belli olmuyor ama eger donerse dr sezaryan derse dinle ben memnun kaldim dikis izim bile kalmadi hem kizim cok uysal bir bebek epdu.sez.avantajlari cok iyi

Saol adaşım ,teşekkür ederim.Benim şimdi yukarı çıkmış başı, bakalım inşallah aşağı döner de normal olur. Ama hayırlısı tabii ki .Saolun..

Merhaba doğum yapan ve bilgili arkadaşlar...Ben bişey sormak istiyorum. Benim 27.haftada bebeğimin kafası aşağıya doğruydu, geçen haftaki kontrolümde 31. haftamda yani, yukarıda olduğunu söyledi doktorum...Daha 1,5 ayım var dönmez ise sezeryan olur dedi ama kafama takıldı. Ben hem manevi hem de maddi olarak normal istiyorum. Son dakkaya kadar dönebiliyomuş bebek. Çok düşünmemeye çalışıyorum ama bilgi almak için yazayım dedim.Sizde nasıl olmuştu? :nazar:
canım benim oğluşumun kafası hep yukardaydı,37+1 de sezeryan ile doğum yaptım.bende normal doğumdan çok korkuyordum,sezeryan istiyordum.doktorun doğru demiş kafa yukardayken normal doğum çok tehlikeli.banada dr mecburen sezeryan demişti,benimde canıma minnet tabi..benim hiç sancım gelmeden suyum gelmişti.anında beni sezeryana aldılar.Allah herkese gönlüne göre hayırlı bir doğum verir inşallah

canım benimde bebeğimin kafası aşağıda birkaç haftadır doktorum doğum pozisyonuna geçmesine daha var demişti içerde hareket edecek yeri olduğu için pozisyon değiştirir demişti genelde 35.haftadan sonra aşağıya dönüyormuş bende tedirgin olmuştum bu konuda ya erken gelirse diye ama bakalım. hayırlısı neyse o olsun hepimiz için. sanada hayırlı doğumlar diliyorum...

Kızlar çok sağolun,
bebeğimin insafına kaldık artık.İnşallah sorunsuz, her şey rast gider ve bizde ,bebeklerimizde sağlıklı sıhhatli kurtuluruz. Doğum hakkında çok şey anlatıyorlar. Ama herkesin bünyesi farklı , bide Allah yardım ederse her şey güzel gider inşallah..
Çok sağolun:nazar:

canm ben33 haftalk hamileym dün dr daydm ve dr m bebeğimin daha dönmediğini soledi 36.haftaya kadar donebilirmiş.. daha vakti var yani ama benm sezeryan olcak zaten fark etmio.. bi arkadaşm var çocgunu hep aşağıda taşımış tam son anda kontrole gidio yukarı donmş ve sez.oldu ama onn iiki de sezeryan olmş çünkü bi srn varmş ve normal yapsa bebği açısındn zararlı olacakmş.. ALLAH YARDMCN OLSN CANM HAYRLISI NESE O OLSN

ben 31 haftalık'ım ve son iki gündür sancılarım var acaba bu sancılar erken doğuma işaret mi?bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...:uhm:

X