hangi marka güneş kremi kullanıyosunuz?

azo

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
2.405
0
47
selam kızlar..
bende bildiğiniz gibi bu akşam tatile gidiyorum.(4 günlük kısa bi tatil:bbo:)
eşim şimdi aradı ve hangi marka güneş kremi,güneş sonrası nemlendirici alayım diye sordu.ben sebamed aklıma geldi onu söledim.sonra aradı eşim ve innova diye bi marka almış.sebamed den daha iyiymiş.siz nekullandınız veya kullanacaksınız?bu arada 30 faktörlü aldım.çünkü hamiş olduğumuzdan güneşten çok etkilenmememiz lazım dimi?bide doktorum bana mümkünse parfümsüz olan ürünleri tercih etmemi çünkü onlarda daha az kimyasal bulunduğunu sölemişti..

canım ben sebamedın 45 faktorlu olanı aldım kullanıyorum
sadece tatıl olarak dusunme ben gunduzlerı dısarı cıkmak zorunda kalırsam bıle suruyorum

ben normalde garnier kullanıyordum 30 faktörlük ve çok memnundum.. hamile iken denize girmedim hiç ama bir kez pamukkaleye gitmiştik, gneşte dolaşacağım için o zaman yüzeme ve kollarıma sürmüştüm, hiçbir şey olmadı.. en çok da kokusunu seviyorum aslında ama azocum koku anlamında doktorunun söylediği de doğru aslında.. o yüzden bu dönemde tekrar bakmakta fayda var sanırım..

size şimdiden iyi tatiller, aman kendini iyi koru.. saat 11 ile 16 arası güneşte kalma emi..

canım sana öncelikle iyi tatiller
bende avon un 30 faktörlüğünü kullandın daha tatile gitmedim ama bir iki kere havuza gittim o zaman bunu kullandım çokta güzel yani

Canım ben bu sene bilinen sıkıntılarım yüzünden tatile gidemedim ama dışarı cıkınca da kullanmam gerekli oldugu için iki çeşit krem aldım. Zaten kozmetik manyağı olduğum için hele korumaya yönelik birşeyse hiç dayanamam...
Normal güneş kremleri kesinlikle yüze ve özellikle cilt cevresine sürülememekte. Bu yüzden yuzumde yaglanma ve sivilcelenme olmaması için Lancome'un yüz için geliştirilen ve yağlanma yapmayan yüksek korumalı kremini aldım. Cildime de normal Nivea 40 faktör kullanıyorum. Yalnız kullanmadığım günler kollarımın nasıl da yandıgını gordum ve hergun kullanmaya karar verdim. Tavsiye ederim. Allah korusun cildimizde güneşe bağlı lekelenme olmasın da...

ben kaç senedir lancome nin kullanıyordum bu sene de odan aldım vücut için ayrı
yüz için ayrı olanını aldım çokta memnunum

kızlar hepinize tekeşşürler..
gittim geldim tatile ve aldığım 30 faktörlü güneş kremi çok iyi geldi.tavsiye ederim.11-16 saatleri arasında hiç güneşe çıkmadım.hep gölgede ve şapkayla oturdum.ne kızardım nede sıcaktan bunaldım.çok iyi geldi valla..sizede tavsiye ederim.hemde bu şekilde 3 günde bayağı bronzlaştım.yerimseniben

ayyy kızlar bende bu akşam gidiyorummm inşş bi sorun çıkmaz
azo cuğum ben avonunkini kullanıyorum burada dışarıya çıkarrken havuza giderken falan oda çok iyi inş oranın sicağında güneşindede etkili olur
hoşgeldin bu arada nasıl geçti tatil

hoşbulduk canım.güzeldi.kısa ama iyi geçti.otelimizde çok güzeldi.havuza hiç girmedim.internette okumuştum havuzun klor seviyesi 0,8 in üstünde olunca hamileler için tehlikeliymiş diye..bizim gittiğimiz gün sordum hemen görevlilere..2 ye yakınmış ve girmedim havuza.deniz biraz dalgalıydı.ama güzeldi.sabah 10-11 arası girdim.akşam 4-5 arası yetti bana..bu arada ben daha önce avon sattım ve 25-30 faktörlüleri etkil baya biliyorum.sadece parfümlü olduğu için kullanmaya çekindim.doktorum onların daha çok kimyasallı olduğunu sölemişti..gittiğimiz otelde 4-5 tane hamiş vardı.bitane gurbetçi çift vardı.kadın sanırım 8 aylık falan hamile.karnı kocamandı ve iri bi hatundu.akşama kadar havuza girdi.güneşin altında zaten simsiyah olmuştu.ama beni en çok üzen:elinden kola,sigara ve bira eksik olmuyodu.çok içim acıdı valla.ya insan bukadar bencil olmamalı.o çocuğun günahı ne dimi.çok etkilendim ben..alamıyosan bu sorumluluğu doğurma dimi?
akşam havuz başında oturuyoruz.bi baktım kocası almış geitiryo biraları hem kendine hem ona..bide elinde sigara..çok fena çoook..ben yavruma bişey olmasın diye çay kahve bile içmiyom be..eşim dedi ama seni takdir ediyorum çok iradelisin dedi.ben 10 yıl günde 1 paket sigara içtim.evlendikten sonra yavaş yavaş günde 1-2 taneye kadar azalttım.ve hamile kaldığımı öğrendiğim an bıraktım..tabi irade meselesi.beyinde bitiyo herşey ama..nekadar zor olsada herkes bunu yapmalı.herşey yavrularımız için..

Hoşgeldin Azocum. Tatilinin iyi geçmesine sevindim. Bahsettiğin tipte çok yakından tanıdığım insanlar var. Onlar da göçmen. Nasıl kıyıyorlar anlamıyorum minnacık bebeklerini sarhoş edip sigara dumanında boğmaya...

Konu güncelliğini yitirdiğinden dolayı paylaşıma kapatılmıştır a.s.

X