Genetik test yaptıranlar

hituci filizim sağolun kızlar ben tedaviye trabzona gidicem sanırım ordaki merkezde yaptırırım ama fiyatlar ve zamanı merak ediyordum 2-3 hafta sonuç için bayağı uzun bir zaman en iyisi ben bu ay gidip yaptırayım inşallah bir şey çıkmaz

canım okudum bende genetik yaptıracağım sen trabzonda nerde yaptırdın şimdi bebeğin oldumu..hangi doktorda yaptırdın...kafam o kadar karışıkki inşallah görürsünde cevap yazarsan çok mutlu olacağım...

canım
heterozigot o testi bende yaptırdım aileden gelen bir gen var .Gebelik yada östrejen yükseldikçe kanda koyulaşma ve pıhtı atımı oluyor gebelikle de kalınlaşan rahim duvarını sertleştirip bebeğin beslenemiyor ve sertleşmeden dolayı kese düşüyor.Hatta halk arasında anıdan ölen gebe bayanlarda da bu pıhtı atımı , gebeğin ölü doğmasın ve hatta annenin kaybına kadar birçok şey içeriyor.

Fakat tedavisi var.Buda heparin iğneleri deri altına yapılan şeker iğnelerine benzeyen iğneler gebelik öncesi (dr bağlı )veya gebelikle beraber hergün uygulanıyor.doğumdan 2 ay sonra daha.

Şimdi bu heparin iğnelerinden piyasada yok , valla 10 iğne var 10 sonra ne yapıcağız bilmiyorum.

merhaba ben 1 senede 2 kez düşük yaptım daha dğrusu doktor mudahalesi gerekerek kürtaj oldum. ilk gebeliğimde kalp atısları olusmadıgı için alındı.ikincisinde çift gebelik geçirdim cok asırı agrım ve bıraz kanamam oldu sadece keseler olusmustu ve gebelık hormonumda düşüş oldugu için doktoum kürtajla aldı. bunun nedeni araştırmak için bana bir takım tahlilller yazdı. maliyeti cok yüksek tuttu ben ankaraya gelip muayene olmadan bu tahlilleri yaptırmak ıstesem tutar yuksek olurmu. yada bir doktora muayene olsam ban bu tahlilleri yazdıgınızda sgk karsılar mı. bazı yerlerde doktor muayenesinde doktor isterse ücretsiz bu tahliller dediler. ama kafama takılan doktorlar hepsini istemeyebilir denıldı. kast doktorum da bunlar gerekli olanlar demişti. kafam cok karıstı bana yardımcı olur musnuz?

merhaba ben 1 senede 2 kez düşük yaptım daha dğrusu doktor mudahalesi gerekerek kürtaj oldum. ilk gebeliğimde kalp atısları olusmadıgı için alındı.ikincisinde çift gebelik geçirdim cok asırı agrım ve bıraz kanamam oldu sadece keseler olusmustu ve gebelık hormonumda düşüş oldugu için doktoum kürtajla aldı. bunun nedeni araştırmak için bana bir takım tahlilller yazdı. maliyeti cok yüksek tuttu ben ankaraya gelip muayene olmadan bu tahlilleri yaptırmak ıstesem tutar yuksek olurmu. yada bir doktora muayene olsam ban bu tahlilleri yazdıgınızda sgk karsılar mı. bazı yerlerde doktor muayenesinde doktor isterse ücretsiz bu tahliller dediler. ama kafama takılan doktorlar hepsini istemeyebilir denıldı. kast doktorum da bunlar gerekli olanlar demişti. kafam cok karıstı bana yardımcı olur musnuz?

canım sgk olayında yardımcı olamıyorum ama, güncel araştırma yaptığımı için (bizden de istendi) şuan istanbulda devlet hastanelerinde 600 tl tutuyor

bildiğim kadarıyla sgknın karşılaması için doktorunun sevk etmesi ve rapor çıkartman lazımmış

Mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayenizde çok şey öğrendim neyse fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum benim 2 duşuğum oldu 5ay arayla bieini 6diğerinide 8 haftalıkken kaybettim butun tahlilleri yaptırdık temiz çıktı genetie yönlerdiler nisanın 1 de çıkacaktı ama malsefen kanlar bozuk çıkmış tekrar aldılar 1 ay sonra çıkar dediler universite hastanelerinde çok bekletiyolar eylulden beri tahlil sonuçlarını bekliyoruz bekleme suresi çok kötü arkadaşlar gemetik testi yapanlar var mı bana yardımcı olun lutfen

Canlarr bu genetik testi size faydali oldumi acaba yardımcı olurmusunuz bende devlette yaptircam

Mrb ben ve eşim genetik test verdik bekliyoruz. Ben ayrıca trombofil paneli testi verdim onda HTFR 677 neterizigot çıktım.

Evet kizlar genetik faydali oldumu soruma kimse cevap vermedi

Evet tabiki faydalı istenilen genetik testler ikiye ayrılıyor biri kromozon diğeri trombofil paneli. Kromonlarda sorun varsa PGT incelemesi önerilip önceden kalıtsal hastalıklar belirleniyor.
Trombofil panenelinde ise kan pıhtılaşması bakılıyor, Oda önemli iğne ve ilaç ile birlikte tedavi uygulanıyor.
Benim Kan pıhtılaşması MTFR 677 HETERİZİGOT ÇIKTIM.

canım özelde biraz pahalı ben kromozom ve kan pıhtılaşması testi yaptırdım 1000 liraya yakın tuttu ama 15 gün içinde aldım sonuçları
Hadi ya özelde sordum ben kromozom analizini 200 tl dedi dr sadecebunu istedi esimle benim dun tibbi genrtik bolumune gittim dr dediki suan hastanemiz ozel bir yerle anlasma asamasinda bir haftaya belli olvak gel sonuc vrr dedi sordum ssk karsilio dedi bunu.

Evet kizlar genetik faydali oldumu soruma kimse cevap vermedi
Olmaz olurmu, bende mesela pıhtılaşma eğilimi çıktı, hemde en tehlikelisinden, tüp tedavilerimde ilaç kullanmam gerekmişti, hatta normal hayatımda bile...bir sürü dikkat edeceğim şeyler öğrendim, fazla oturmak yasak, ömür boyu hareketli yaşam,uzun uçak yolculukları hayati tehlike taşıyormuş gibi şeyler....
Bunun dışında kromozom analizim temiz çıktı, ama genlerinizde bir hastalık taşıyorsanız bu testlerde çıkıyor, düşük ve ölü doğumlarda dahada çok önem taşıyor. yaptırmanızda fayda var.

Ozele sordum ikiyuz dedi. Ama.sonuc bir aya cikar dedi sendendemi bunu isyedi
İKİ KİŞİ İÇİN 400 OLUR ÇÜNKÜ KROMOZON EŞ İLE BİRLİKTE BAKILIYOR

BENDEN HEM KROMOZON EŞ İLE BİRLİKTE HEMDE TROMBOFİL PANELİ İSTENDİ ZATEN İKİSİ İSTENİYOR GENETİK İÇİN

Evet tabiki faydalı istenilen genetik testler ikiye ayrılıyor biri kromozon diğeri trombofil paneli. Kromonlarda sorun varsa PGT incelemesi önerilip önceden kalıtsal hastalıklar belirleniyor.
Trombofil panenelinde ise kan pıhtılaşması bakılıyor, Oda önemli iğne ve ilaç ile birlikte tedavi uygulanıyor.
Benim Kan pıhtılaşması MTFR 677 HETERİZİGOT ÇIKTIM.
canim senin kac kaybin var ve bu sonuc ne demek acaba anlamadim

X