Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rota Virüsü aşısını yaptırmayan var mı??

1. Konu Sahibi : avebru #1

Rota Virüsü aşısını yaptırmayan var mı??

Arkadaşlar rota virüsü aşısı konusunda tereddütte kaldım..Forumda okuduğum bazı şeyler kafamı karıştırdı..Bazıları bunun ticari amaçla çıkarılmış bir aşı olduğunu ve bebeğin bağışıklık sistemini zedelediğini söylüyor..

2. Konu Sahibi : avebru #2
    Canım,ben ilk dozunu yaptırdım oğluma..doktoruma sorduğumda yaptırmasanda olur dedi,çok gerekli değil dedi ama ben bu virüsten dolayı hastaneye yatıp,serum verilen birkaç bebeğe şahit olduğum için yaptırmak istedim..
    ama yaptırmayan,seninde dediğin gibi bağışıklık sistemini bozduğunu düşünen arkadaşlarda var takip ettiğim kadarıyla..tamamen sana kalmış..sevgiler..

3. Konu Sahibi : avebru #3
    Giriş tarihi
    Jun 2007
    banada drumuz yaptırsanda olur yaptırmasanda olur demıstı ben yaptırıaktım ama asıyı kacırmısız malesef

4. Konu Sahibi : avebru #4
    Alıntı avebru kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Arkadaşlar rota virüsü aşısı konusunda tereddütte kaldım..Forumda okuduğum bazı şeyler kafamı karıştırdı..Bazıları bunun ticari amaçla çıkarılmış bir aşı olduğunu ve bebeğin bağışıklık sistemini zedelediğini söylüyor..
    ben her iki dozuda yaptırdım.şimdi pnomokoku da yaptırıcam.yapılması gerekli,sonuçta boyle bır mıkrop var.

5. Konu Sahibi : avebru #5
    banada dr.um yaptır ddi.daha bir aylığız ama nasipse gelecek ay yaptırıcam.

6. Konu Sahibi : avebru #6
    Giriş tarihi
    Feb 2008
    Benim kizimin dr ingilterede kursu baskani bir prof. Sayili drlardan o kesinlikle yaptirma dedi yaptirmadim yaptirmamda pnomokok ingilterede devlet asisi zaten ama rota virus cok gereksiz bir asiymis bence hic bebeginin bagisiklik sisteminle oynama

7. Konu Sahibi : avebru #7
    Alıntı nnurayy kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Benim kizimin dr ingilterede kursu baskani bir prof. Sayili drlardan o kesinlikle yaptirma dedi yaptirmadim yaptirmamda pnomokok ingilterede devlet asisi zaten ama rota virus cok gereksiz bir asiymis bence hic bebeginin bagisiklik sisteminle oynama
    gerçekten mi yaaaa?nasıl emin olacam?ya sudan filan alırsa virüsü?tereddüte düştüm şimdi.
    :uhm:

8. Konu Sahibi : avebru #8
    pnömokok ve rotavirus yeni giren aşılardan..pnömokoku devlet ödemiyo ama mutlaka mutlaka gerekli bi aşı.zatüreden tutun memenjite bu bakterinin yaptığı tüm hastalıklara karşı koruyo.zaten yurtdışında ekonomik olarak rahat oldukları için pnömokok aşılama programına dahil edilmiş.
    rotavirüs öyle değil.önerilir.ama yaptırsanız da olur yaptırmasanız da..bu virüs arada salgınlar yapar çocuklar arasında.bol sulu bi ishal yapar.buna karşı korur.
    bağışıklığa zarar verdiği hakkında ben bi şey bilmiyorum ama sanmıyorum da.
    2 marka var.rotateq 2 doz yapılıo,rotarix 3 doz..karar sizin:))

9. Konu Sahibi : avebru #9
    EU1 Guest
    Rotavirüs kimlerde enfeksiyona yol açar?
    Tüm çocuklar 5 yaşına kadar en az bir kez rotavirüs ile enfekte olurlar. Ağır ishal ve sıvı kaybı özellikle 3-35 ay arasındaki yaş gruplarında görülmektedir. Bir çocuk birkaç kez rotavirus enfeksiyonu geçirebilir. Daha büyük çocuklarda küçük çocuk ve bebeklerden virüsü alarak enfekte olabilirler.

Rotavirus enfeksiyonları nasıl tedavi edilir?
    Hastalığı düzeltmek için etkin bir ilaç tedavisi yoktur. Diğer viral enfeksiyonlar gibi antibiyotik tedavisi ile düzelmez. En etkili tedavi hasta çocukların ve bebeklerin sıvı alımını sağlamaktır.

Rotavirüs enfeksiyonları ne sıklıkla görülür?
    Rotavirus çocukluk çağının en sık ishal nedenidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl ortalama 500,000 doktor başvurusuna ve 50,000 yatışa neden olmaktadır. Özellikle 3 ay-35 ay arasındaki çocuklarda kış aylarında görülür. Dünyada her yıl 1 milyon çocuk rotavirus enfeksiyonları nedeniyle kaybedilmektedir.

Rotavirus enfeksiyonları nasıl önlenir?
    1998 yılında çocuklarda kullanılabilecek bir rotavirus aşısı (Rotashield®) ruhsat almış ve A.B.D.’nde uygulanmaya başlamıştır. Ancak bu ilk aşı bağırsak obstruksiyonu ile ilişkilendirildiği için daha sonra kullanımdan kaldırılmıştır.

Son yıllarda geliştirilen yeni aşıların (RotaTeq ® ve Rotarix ®) enfeksiyon oranlarını azalttığı, ağır hastalıkları engellediği ve ilk aşıya benzer yan etkilerin gözlenmediği görülmüştür. Bu aşıların 2,4 ve 6. aylarda ağızdan uygulanması önerilmektedir.
    Aşı dışında etkili bir korunma yolu yoktur. Sabunla el yıkama virüsü öldürmez ancak enfeksiyonun yayılmasını azaltır. Tuvaletten çıktıktan ve bebeklerin bezlerini değiştirdikten sonra el yıkamaya dikkat edilmelidir.

10. Konu Sahibi : avebru #10
    EU1 Guest
    bu aşıların fiyatı ne kadar kızlar ?

Sayfa: 1/2 12 SonSon