Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

minni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2008
31
7
44
kızlar bu konuda bilgisi olan var mı? varsa lütfen bilgi verir misiniz? hangi okullar veriyor şartları nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim... ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

arkadaşım hala gecerlimi bilmiyorum ama kız meslek lisesi veriyordu.2002 yılında ben almıştım.dersşerini görüyorsun sınavına girip obölümden mezun olbiliyorsun.ben o sen devam ettim tatilde evlendim ve gittiğim yerde gece eğitimi verildiği için ve ben o memleketi bilmediğim için devam edemedim.yanlız 2 yıllık bile üniversiteye gitmiş olmayacaksın.hala devam ediyormu bilmiyorum ama varsa banada bildir canım..............:)
hatta benimle birlikte cocuk gelişimi bölümüne devam eden arkadaşlarım ceşitli okullarda görevdeler şuanda hemde öğretmen olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
mesleki açıköğretim lisesine kayıt yaptır.sadece meslek derslerini alırsın elinde iki diploman olur..

kızlar yanlış bilgi;bilemediklerimizi yazmayalım lütfen

ben 2004te düz lise den mezun oldum daha sonra 2006da eylül ayında çok proglamlı bi liaden telafi egitimine başladım bilgisayara programcılığı için.. 2008 ocak ayında mezun oldum 1.5 yılda diplomamı aldım sadece meslek derslerini göruyorsun türkçe matematık felan görmuyorsun.. ve diplomanı aldıgında diplomanda 3 yıl egitim görmüştür yazıyo çükü zaten düzliede turkçe matematık gördün yanii buyılda üniversiteye geççiş yapıoyrum allahın izniyle geçiş oluyor yani anım.. örnek olarak benım yani kendim:dance:

şunuda söylıyım açıkögretiden girersen 3 yılı buluyor eger düz lise ilsen telafi eigitimine gir 1.5 yılda alırsın siplomanı geçiş te yapabilirsin yani..

şunuda söylıyım benımde 2 diplomam var elimde 1 cisi fes olmuyor yani 2sinide kullana biliyorsun.. yaş sınırıda yok..

ya kzıalr bende merak etım bısey sormal ıstıorum bende acık ogretımden lıseye devam etmek ıatıyorum ben lıse 1 den sonra bıraktım yanı ıkıncı donem hocamız yuzunden oda sımdık acık ogretıme kayıt yaptıracagım sızden hem fıkır hemde bılgı sıtıorum acık ogertımde meslekı okullar varmı daha arstırmadım ama ben okuldan dıplamamı alsam nereye bas vura bılırım yanı okul ıcın devam etmemk ıcın ben duz lısede okuordum ama ben meslekı ıokul ıstıorum yanı ben resım dersı almıs bırısıyım elımde yatıor ben sıtılıst olmak ıstıorum sıtılıstlık okullarıda arastırdım cok pahalı aylık unutmadımsa 2 bım ytl ıstıorlar yanı 2 mılyar onuda verermemm nereye bas vura bılırım baska uzun oldu amam kusura bakmayın topıcı gorunce daldım

ben 2004te düz lise den mezun oldum daha sonra 2006da eylül ayında çok proglamlı bi liaden telafi egitimine başladım bilgisayara programcılığı için.. 2008 ocak ayında mezun oldum 1.5 yılda diplomamı aldım sadece meslek derslerini göruyorsun türkçe matematık felan görmuyorsun.. ve diplomanı aldıgında diplomanda 3 yıl egitim görmüştür yazıyo çükü zaten düzliede turkçe matematık gördün yanii buyılda üniversiteye geççiş yapıoyrum allahın izniyle geçiş oluyor yani anım.. örnek olarak benım yani kendim:dance:

şunuda söylıyım açıkögretiden girersen 3 yılı buluyor eger düz lise ilsen telafi eigitimine gir 1.5 yılda alırsın siplomanı geçiş te yapabilirsin yani..

arkadaşım bu telafi eğitimi acaba okul kıyefetlerini giyerk okula gider gibimi oluyor.ve hersene varmı acaba

dün akşam internette özel bir meslek lisesi vardı adını verebilir miyim bilmiyorum. turizm ve otelcilik üzerineydi. aradım bir bayanla konuştum. 6.500 ytl + kdv dedi. haftada 6 ün gidiliyormuş. yani çalıştığım için ben gidemem. birde fiyat çok yüksekti. bildiğiniz ist. da olan başka meslek okulları var mı?

arkadaşım verdiğim bilgi yanlış değil bende böyle okudum.normal okulda eğitim alıyorsunuz sadece meslek derslerini..
örgün meslek liselerinden mezun olanlardan hiçbir farkın olmuyor.
ben 3 yıllıkta okudum 2 yıl okul bir yılda uygulama ve staj..
www.maol.meb.gov.tr bu siteden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsnz..

Olgunlaşma enstitüsü bu diplomayi veriyor..benim çoğu arkadaşim düz lise mezunu iken şimdi okul öncesi öğretmeni...

canım ben süper lise mezunuyum...(süperliği bir işe yaramadı ayrı konu)ben de çocuk gelişimi için telafi dersleri almak istiyorum...2006da başvurumu yapacakken ankaradan haber gelmiş ve lise mezunlarını almayacaklarını sölemişlerdi...elimde belgelerimle kalakalmıştım....bu sene yine böle bir şey varmış..yaş sınırlaması yok...eğer çocuk gelişimi düşünüyorsan...ağustosta kayıtlar başlıyormuş...3 yıl mı 2 yıl mı okuyormuşsun...hafta sonu ya da hafta içi akşamları derslere giriyormuşuz...bulunduğun şehirde halkeğitimine gidip bilgi al...ben de gidicem...sınavlardan başımı kaldıramadım...umarım olur...çünkü çok istiyorum...

benim bildiğim dışarıdan bitirilip okullarda ya da kreşlerde öğretmenlik yapılabildiği...meslek lisesini dışarıdan bitirdikten sonra ayrıca ünv çocuk gelişimide bitirmemiz de daha iyi olur...meslek liseli arkadaşlar biz kaç yıl okuyoruz emek veriyoruz onlar yani(düz liseliler)gelip hakkımızı yiyorlar haksızlık diyorlar....olaya böle bakmayın...herkes herkesin hakkına tecavüz ediyor zaten...ortam öle bir hal almış ki iş aslanın midesinde...herkes çabalamak bi şeyler yapmak istiyor...herkesin rızkı ayrıdır zaten...allahım hepimize yardım etsin...

bu sene çocuk gelişimi için kız meslek liselerine lise mezunlarının başvurusu hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim...

meslek lisesi diploman olmadanda giremiyo musun 2 yıllık çocuk gelişimine düz lise mezunu olupta

kızlar bana bir yardımcı olur musunuz??
ben şimdi mesleki açıköğretime gidip lise diplomamı vererek çocuk gelişimi bölümü okuyabilirmiyim?
ben lisans okuyorum bir yandan böyle olması mümkünmü???
yüz yüze derslerini okuduğum yerdeki bir meslek okulundan alabilirim..okulun adınıda vermişler zaten..
bu çocuk gelişimi diplomasını aldıktan sonra bana eski lise diplomamı verecekelr mi yani hem düz hem meslek lisesi çıkışlı olarak 2diplomaya sahip olacakmıyım???
birde bne lisans okuduğum için problem olur mu ki???
nolur cevap yazın

kızlar bana bir yardımcı olur musunuz??
ben şimdi mesleki açıköğretime gidip lise diplomamı vererek çocuk gelişimi bölümü okuyabilirmiyim?
ben lisans okuyorum bir yandan böyle olması mümkünmü???
yüz yüze derslerini okuduğum yerdeki bir meslek okulundan alabilirim..okulun adınıda vermişler zaten..
bu çocuk gelişimi diplomasını aldıktan sonra bana eski lise diplomamı verecekelr mi yani hem düz hem meslek lisesi çıkışlı olarak 2diplomaya sahip olacakmıyım???
birde bne lisans okuduğum için problem olur mu ki???
nolur cevap yazın

canım bende açıköğretim dört yıllık bi bölüm okuyorum bende başvuracağım bir problem olacağını sanmıyorum...lise mezunu olmamız geçerli...başvuru zamanını kaçırmamız lazım...ben gidip halk eğtiminden öğreneceğim ozaman detaylı bilgi veririm....:lepi:

bu konuyla alakası yok ama yinede bi yerinden ilgili
ben teknik lise okuyordum meslek lisesinden geçiş yapmıştım teknik liseye
ama bizde eğer 3. sınıftan bırakırsan liseyi yinbe meslek lisesi diploması alıp mezun olabiliyorduk ve ben teknik liseyi bırakıp meslek lisesinden mezun oldum
ama şimdide keşke onuda okusaydım diyorum acaba devam etsem derslerini alsam olurmu?
böyle bi hak varmı?
bilen varsa lütfen yardım

X