Çocuk Hastalıkları kız çocuklarında idrar almanın yolu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

munise19

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
208
3
41
merhaba kız anneleri.hastaneye her gittiğimde doktor idrar isteyecek diye ödüm kopuyordu.çünkü bütün günümüz hastanede idrar almak için geçiyordu.bazen hastaneden boş döndüğümüz zamanlar bile oluyordu.Bazı hastanelerde kız ve erkek bebekler için farklı idrar poşeti veriyorlar.genelde diğer hastanelerde hep aynı poşet veriliyor.sözün kısası kız bebeğiniz varsa artık erkek bebekde olduğu gibi rahat idrar alabilirsiniz.önce size verilen idrar torbasının üst kısmını 1-2 cm kesin.kesilen yerdeki yapışkanlı kısımları içe doğru kıvırın.bu sayede poşetin ağzı genişlemiş olacaktır.poşetin içine ağzınızla hava verin.poşet açılsın.ilk önce poşetin alt kısmını bebeğinizin şeftalisinden (ben kızımın kutusuna şeftali diyorum) tutturun.yani poşetin altını şeftalinin altından başlayarak şeftalisinin dudaklarını poşetin içine girecek şekilde yukarıya doğru yapıştırın.bu işlemi yaparken muhakkak birisinin size yardımcı olması gerek çünkü bebeğin ayaklarını tutması gerekiyor.en son üst kısmı da yapıştırdıktan sonra poşetin uzun ve idrarın toplanacağı alt kısmını bebeğinizin poposunun altına doğru uzatın.poşetin içinde az da olsa hava olsun.idrar rahat akar.bebeğin bezini bağlayın.eğer bebek uyanıksa kolunuza bebeği yüz üstü yatırın.uyuyorsa yine yüz üstü uyutun.1 saat içinde yapacaktır çişini.bezi bebek ayakta tutarak açın ki idrar geriye akmasın.hadi kolay gelsin.:teytey:

tamamda canım üflediğinde stril olan torbanın sterilizasyonu bozuluyor ya idrar kültürü istediyse bence yanlış bir yöntem.kızlar için özel torbalar var biz burda takıyoruz çocuk çok hareketli değilse torba iyiyapışıyor.hareketliysede her 10 dakikaya kontrol edip yeni torba yapıştırabilirsiniz.

ah kızlar çok zor oluyor kızım küçükken bir kere dr istedi labronat bebek bezini ters tak sonra idrarı poşete boşalt daha rahat alırsın dedi tabi alana kadar akla karayı seçtim neyseki şimdi 5 yaşında aman hasta olmasınlarda herşeye razıyım

HEMŞİRELER ASLINDA KENDİLERİ YAPMASI GEREKİYOR . HADİ YAPMADI DİYELİM İLK OLARAK ONLAR GÖSTERMELİ VE SİZLERE ATLATMALIYDI. BU BİR KERE HEMŞİRENİN HATASI SİZ İLK DEFA YAPACAKSANIZ MUTLAKA HEMŞİREYE SÖYLEYİN İLK YAPILIŞI SİZE GÖSTERSİN ASLINDA ÇOOK KOLAY AMA BİLMEDİĞİN HERŞEY ZOR OLDUGU İÇİN OLMUYOR. MUNİSE GÜZEL ANLATMIŞSIN a.s.

biz bugün idrar tahlili yaptırdık. önce torbayı hemşire taktı hastanede hastane eve yakın olduğu için burda beklemeyelim evimize gidelim dedik. hemşire yeek bi torba daha verdi bana olurya kakasını yaparsa takarsınız diye. munise sanırım bize verdikleri farklı bi idrar alma torbası idi son derece basitti uygulama ben evde tek başıma değiştirdim. sadece kuku içerde kalıcak şekilde torbayı kuku etrafına yapıştırıyorsun okadar. acaba senin gittiğin yerdeki idrar torbaları farklımı?

X