duvardaki küf lekeleri için kesin çözüm.bakın neymiş...

evlerinizde,köşelerde bazende tavanda çicek gibi görünen küf lekelerine ne yapıldığı biliyormusunuz?
eğer bilmiyorsanız size bir önerim var.
boşalan cam sileceği şişelere sadece camaşır suyu ile doldurun ve küflerin üzerine sıkın.kuruduğunda küf lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.
yanlız tavanı yaparken,gözlük ve yüzünü saracak bir örtü le sarmanızı tavsiye ederim.aynı zamanda üzerinize kötü birşeyler giyin.
sakın önceden silmeye calışmayın çünkü ne kadar silerseniz silin temizlenmiyor.siz çamaşır suyunu denyin.fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürlerr.Umarım işimize yarar...:lepi:

Benim yatak odamın tavanındaki alçılarda oluyor hep küf lekeleri özellikle kış aylarında daha çok çıkıyorlar...

Ben cifle silerdim ama hiç çıkmazdı.

Az önce püskürtme işlemini yaptım çamaşır suyuyla sağ gözüme sıçrattım hemen duruladım ilk başta gözüm yandı ama yıkayınca yankısı geçti.

Küf lekelerinden eser kalmadı...

Konu sahibi arkadaşım sana çooook teşekkür ediyorum bu kutsal bilgi için olumunekankayizsmile

bizim evde heryerde var halıda,cekyatların içinde.duvarda camaşır suyu cıkarıyo ama tekrar oluyo.sık sık yıkamak lazım çamaşır suyuyla

Arkadaslar bilgi çok gsL.bnmde salonumda oLuşuyor...Çözm sadece siliorum fkat bu işLemi dnemek istiorum deneyen arkadaslara sorum ; bildiğimiz çamaşır suyu mu? yoksa domestos felan da olur mu acaba bilmiyorumkismile bsTan sna okudum ama aklına glen soran da olmamış :KK43:

Arkadaslar bilgi çok gsL.bnmde salonumda oLuşuyor...Çözm sadece siliorum fkat bu işLemi dnemek istiorum deneyen arkadaslara sorum ; bildiğimiz çamaşır suyu mu? yoksa domestos felan da olur mu acaba bilmiyorumkismile bsTan sna okudum ama aklına glen soran da olmamış :KK43:

canım domestosla yapma ben sulandırıp bi duvara sıktım hafif beyaz gibi oldu
ama normal çamaşır suyu bişey yapmıyo
hee bu arada bende yaptımm eşimle gözlerimize inanamadıkkk gerçekten süper bişii buuu
ama evden 2 3 gün çamaşır suyu kokusu gitmiyo sempatiksalakcinni

Pek sık kullanmadığım bir odam var.
Çok sık havalandırmıyordum o odayı,yağmur havasızlık derken ,yerden tavana kadar camın yanları yeşil yeşil küf olmuş,görünce üzülmüştüm.
Yerlerde pronto ahşap temizleyici kullanıyorum
Duvarda nasıl olur diye denedim.
Hiç küf lekesi bırakmadı,boyaya da zarar vermedi,
Oda mis gibi kokuyordu,
Camları da açarak havalanıp kurumasını sağladım
Şimdi hiç bir sorun yok guclubacismile

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için fkat şöLe bir sorum daha olucak,çamasır suyunu sıkıcam mutlaka akıcaktrakTığında dvarda iz bırakmasın kafamçokkarıştı
canım domestosla yapma ben sulandırıp bi duvara sıktım hafif beyaz gibi oldu
ama normal çamaşır suyu bişey yapmıyo
hee bu arada bende yaptımm eşimle gözlerimize inanamadıkkk gerçekten süper bişii buuu
ama evden 2 3 gün çamaşır suyu kokusu gitmiyo sempatiksalakcinni

Kızlar assedeki küf lekesi nasıl çıkıyor,ben asse için denedim ama işe yaramadı?

evlerinizde,köşelerde bazende tavanda çicek gibi görünen küf lekelerine ne yapıldığı biliyormusunuz?
eğer bilmiyorsanız size bir önerim var.
boşalan cam sileceği şişelere sadece camaşır suyu ile doldurun ve küflerin üzerine sıkın.kuruduğunda küf lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.
yanlız tavanı yaparken,gözlük ve yüzünü saracak bir örtü le sarmanızı tavsiye ederim.aynı zamanda üzerinize kötü birşeyler giyin.
sakın önceden silmeye calışmayın çünkü ne kadar silerseniz silin temizlenmiyor.siz çamaşır suyunu denyin.fikirlerinizi bekliyorum.

canım süpersin yaaa.... bende de oluyor bende çamaşır suyunu kovaya koyup araba fırçasıyla yapıyodum ama ortalık batıyodu. bu şahane fikirmiş. bayıldım.vereliniortak

arkadaslar bende çamaşırsuyu ile siliyordum zor oluyor. bu yöntemi deniycem bugün.
Ancak size farklı bir sorumdaha olucak benim gardolabımda ki bazı kıyafetlerde de küf oluşuyor. Bunu nasıl önleyebilirim? Yardımcı olursanız çook sevinirim.....

herkeze merhaba oncelıkle benım mutfak dolabımbda küf oluştu naıl temızleyecegızmı bılmedım daha 2 aylık evlıyım dun bu sıtede camsır suyuyla çıkacagını okudum hemen akşam eve gıttım kovaya domestosla suyu koydm bez yardımı ıle sıldım cıktıda butun tencereleı falanda cıakrdım balkonu falanda ctım ıyıcene kurudu cıktı kuf lekelerıde acaba bıdaha cıkarmı sabah ıse gelırken butun kapakları acık bıraktım acaba bıdaha cıkarsa sadece camasır suyuylamı yapıcam yardımcı olusanız cok seınırım resmen takııntı yaptım

Bende denedim . püskürtme yapmadım. bir süngerin üstüne çamaşır suyu döktüm . silmedim direk üzerine bastırdım. işe yaradı. Teşekkürlerrrr...:KK71:

gerçekten mucize gibi bişey bu yaaa...4 yıldır duvar silmek işkence geliyordu bana duvarlarım hep küf oluyordu siliyordum tamamen çıkmıyordu aylarca pencere aç havalandır ancak çıkıyordu ki kış geliyordu yeniden küf bıkmıştım artık... şimdi okudum ve hemen denedim gözlerime inanamadım 2 dakika içinde küften eser kalmadı...bu çözümü yazan arkadaşa çok dua ediyorum

duvara nasıl işlediyse lekeler çıkmadı denedim ama :KK50:

bu yöntemi hemen denicem çünkü küflerle uğraşmaktan bıkmıştım:KK68:

Merhaba,

Konu ile ilgili bende bildiğim bir kaç şeyi paylaşmak ve önerimi sunmak istedim.

Küf oluşumunun 2 nedeni vardır. birincisi ortamdaki aşır nemlilik, ikincisi ise sıcaklık farkı. Aşırı nemli hava kendi sıcaklığından soğuk yüzeye temas ederse yoğuşma yani terleme olur. Tıpkı yemek pişirirken çıkan sıcak buharın cam yüzeylerinde buğu oluşturduğu gibi. Bu terleme gözle görülebilir yoğunlukta veya daha az şiddette oluşur. Uzun süre ıslak kalan yüzeyde zaman içerisinde küflenme veya pamukçuklar oluşmaya başlar. Temizlendiği taktirdede zaman içinde kötü koku oluşturur.

Bu durumla başaçıkabilmek için ya küf oluşan yüzeyleri düzenli olarak temizleyeceksiniz, ya da ve en kesin çözüm bu küflerin oluşacağı hava şartlarını ortadan kaldıracaksınız.

Ebac nem alma cihazları, bulunduğu ortamdaki aşırı nemi giderir ve bu sayede istemediğiniz küflenmeler, rutubet ve bunara bağlı oluşan kötü kokular oluşmaz.

nem alma cihazı için detaylı bilgiye burdan ulaşabilirsiniz.
Nem alma cihazlarının fiyatları ve bilgi videosuna da burdan ulaşabilirsiniz.

X