duvardaki küf lekeleri için kesin çözüm.bakın neymiş...

bayanlar benim duvarımda da küf olmuştu. ilk önce bezle temizlemiştim. bilmeden dağıtmışım, iki hafta içinde daha büyük bir alana yayılmış olarak tekrar etti. sakın öyle yapmayın. sonra burada tavsiye edilen şeyi uyguladım. gerçekten işe yaradı. umarım tekrar etmez. ama bir sorun var. şimdi gardrobumda lekeler oluştu. kıyafetler küflendi hepsini boşalttım. dolabı silsem küf dağılır diye korktum, çamaşır suyu da sıkamam lake dolap. ne yapacağımı şaşırdım :KK43: bir tavsiyeniz var mıdır?

bende bir soru sormak istiyorum
duvardaki el izi gibi lekeleri nasıl temizliyorsunuz

"çamaşır suyu sadece ağartma görevi göreceği için küflere karşı öldürücü etki göstermeyecektir" diyor bir sitede.
yani o küfler öldü sandık, sadece renkleri mi değişmiş?!!
çıldıracağım!!!!:KK20:

slm arkadaşlar
benim banyo tavanında da aynı sıkıntı var
mesajları okurken bir çözüm buldum diye sevindim
ama arkadaşımında yazdığı gibi çamaşır suyunun beyazlatıcı etkisi olduğu için
sadece duvarın rengini değiştirip küflü yerleri beyazlattığını düşündüm
çünkü küf mantarları özellikle duvarlarda çok derinlere yayıldığı için
çamaşır suyuyla tamamının yok edilmesi pek mümkün değilmiş gibi geldi bana,
keşke tamamını temizlese de uğraşmasak bu küflerle...:KK52:

ah keşke canım ya! :KK43:
netten bir küf temizleyici aldım.
o da aynı çamaşır suyu sanki. klorludur yazıyor üzerinde.
yani anlayacağın çözüm diye bulduğum şey de ondan farklı çıkmadı.

bizim evde öyle malesef hatta yayıla yayıla tüm duvarı kapladı küfler. ben bi yerde okumuştum limon tuzunu ertip sürünce bi daha küf olmuyormuş deneyen var mı ?

evlerinizde,köşelerde bazende tavanda çicek gibi görünen küf lekelerine ne yapıldığı biliyormusunuz?
eğer bilmiyorsanız size bir önerim var.
boşalan cam sileceği şişelere sadece camaşır suyu ile doldurun ve küflerin üzerine sıkın.kuruduğunda küf lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.
yanlız tavanı yaparken,gözlük ve yüzünü saracak bir örtü le sarmanızı tavsiye ederim.aynı zamanda üzerinize kötü birşeyler giyin.
sakın önceden silmeye calışmayın çünkü ne kadar silerseniz silin temizlenmiyor.siz çamaşır suyunu denyin.fikirlerinizi bekliyorum.

ne kadar teşekkür etsem az . mucize gibi hiçbir leke bile kalmadı .. yalnız temizlerken süpürgeliklere dikkat parkeye akmasın rengini alıyor..

evet çıktı ama bu sefer de sıvı lekesi kaldı çamaşır suyu lekesi ıslaklığı kurumuyor hep ıslak gibi duruyor bunu nasıl çıkarıcaz ::::::::::KK43::KK50::KK50::KK50:

evlerinizde,köşelerde bazende tavanda çicek gibi görünen küf lekelerine ne yapıldığı biliyormusunuz?
boşalan cam sileceği şişelere sadece camaşır suyu ile doldurun ve küflerin üzerine sıkın.kuruduğunda küf lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.
yanlız tavanı yaparken,gözlük ve yüzünü saracak bir örtü le sarmanızı tavsiye ederim.aynı zamanda üzerinize kötü birşeyler giyin.
sakın önceden silmeye calışmayın çünkü ne kadar silerseniz silin temizlenmiyor.siz çamaşır suyunu denyin.fikirlerinizi bekliyorum.

güzel fikir denemek lazım

merhaba arkadaşlar, bizim de yatak odasında turuncu yeşil gibi küfler oluştu. ilk önce tek duvarda sınırlı bir alandaydı. sonra hızla yayıldı. Küçük bir bezle bir bakayım dedim bu neymiş diye silince mantar kokusu geldi. İnternette küf mantarıdır, havanın solunması türlü sıkıntılar çıkarır diyor, huylandım iyice, hamileyim bir de. Buradaki çamaşır suyu ile ilgili tavsiyeleri okudum. Sabah üzerlerine sıktım, çalıştığım için çıktım evden, havada yağmurlu diye cam kapı açamadan geldim.
Bu mantarlar akşama kurumuş olur mu, eve gidince çamaşır sulu yerleri ıslak bezle silmeli miyim? Oraya yanlışlıkla kıyafetlerimiz falan değse beyazlar mı acaba?

Konuya son giriş çok önce yapıldığı için cevap yazılmamış ama aynı sorunu yaşayıp buraya bakacaklar için yazıyorum. Domestosun sprey şişesi var. onunla üzerlerine sıktım. akşam işten gidince azalmıştı. ertesi sabah tekrar sıkıp çıktım evden. Biraz daha azalmıştı. Akşam üstü balkon kapısını da 2-3 saat açık bırakınca rahatsız edici bir koku da kalmamıştı. Şimdi hafif iz şeklinde var ama eski haline göre yok denecek kadar az. Küf kokusu da gitti hem.

Tam tavan boyası almaya gidiyordum bi bakıyım var mı çözümü dedim
Allah razı olsun denedim işe yaradı
Bitmiş cam sil fısfısın içine biraz domestos koydum sulandırdım sıktım olan yerlere
Dışarı çıktım geldim 1 saat anca oldu geçmişti şok oldum süper bişey bu
Akşam eşime boyadım dedim inandı

canım ben dün bauhaustan 'astonish küf temizleyici' aldım.sıkıyosun 5 dakika sonra silmene bile gerek kalmıyor.9.50 ye aldım hem de.aman dikkat kıyafetlere cevreye.yatak odasında dolap acık kalmıs sprey sıçramış 3 tane bluzum gitti :KK43: ama küf de gitti... çamasır suyu boyaya zarar verdi ama bu cok etkili :)

"çamaşır suyu sadece ağartma görevi göreceği için küflere karşı öldürücü etki göstermeyecektir" diyor bir sitede.
yani o küfler öldü sandık, sadece renkleri mi değişmiş?!!
çıldıracağım!!!!:KK20:

canım ben daha önce camasır suyula sildim.hem boyaya zarar verdi (döktü) hem de tekrarladı.dün bauhaustan 'astonish küf temizleyici' aldım.sıkıyosun 5 dakika sonra silmene bile gerek kalmıyor.çamasır suyu kokusu var ve bikaç tane daha kimyasal var sanırım.9.50 ye aldım hem de.aman dikkat kıyafetlere cevreye.yatak odasında dolap acık kalmıs sprey sıçramış 3 tane bluzum gitti :KK43: ama küf de gitti...

Benim gardrobuma da sıçramıştı. Güzelim yeni dolabı daha ilk yılı dolmadan sileyim derken menteşeleri paslandırdım. Bu sorun yüzünden birkaç ay giyinme odası yaptım ayrı, dolabı oraya boşalttım. O evden taşınınca öğrendik ki inşaatın yapım sırasında problem çıkmış beklemiş, uzun süre su almış rutubet almış duvarlar.

Paylaşan arkadasa çok teşekkürler kara kara düşünüyorum uyudum silmek zordu tavanı ve suan bunu uyguluyorumu gerçekten mucize ama başımı agritti

X