sonda?

epidural anestezi ile sezaryen oldum ben, zaten epidurali taktiktan sonra sondayi takiyorlar, hic birsey hissetmiyorsun. daha sonrasinda da bir kere daha takilmasi gerekmisti bana, ama sadece yapilan islemi hissediyorsun, aciyi degil.

Merhaba benimde dün arkadaşım sezeryanla doğum yaptı sondanın çok acıdığını söyledi :KK43: çok korktummm...
iki ay öncede başka bir arkadaşım doğum yapmıştı onunlada konuştum o sondanın o kadar acımadıgını söyledi :) anlamıyorsun dedi...
burda yazılanları da okuyunca rahatladım :) alttan muayeneden daha rahat diye yazmışlar :) o zaman sorun yok gibi :))

bana sonda takılmadı bence çok da gerekli birşey değil ben hiç sıkıntı yaşamadım

evet bende sezeyan oldum ama banada takılmadı sonda hemşireler her defasında yardımcı oldular oturup kalkmam için bide dikişler gerilmesin die zırt bırt w.c. gittim ama büyük sıkıntı yaşamadım.. pis gibi geliyo sonda bana ama benim tercihim deildi benim yattığım hastanede kimsede yoktu sonda...

bana sonda takıldı genel anestezi ile sezeryan oldum. korkulacak hiçbirşey yok. takarken kesinlikle acımıyor 1 sn.lik birşey ama ameliyattan sonra ağrısı oluyor ilk günden sonra da çıkarıyorlar zaten. benim canım çok tatlıdır ama ben hiç zorluk yaşamadım. korkmayın!!

bende sezeryanla doğum yaptım ,ameliyathanede beni hazırlarken anestezi uzmanına sonda şartmı ben korkuyorum dedim oda ;ilk doğum dimi seninki gerek yok istemiyorsan takmayız dedi..
ben hatta yalan söylediğini uyuyunca takacaklarını düşündüm doğum sonrasında baktım gerçektende yoktu..
zatem doğumdan sonra uzun bi süre hiç idrar yapma isteği olmadı bende bir süre sonra olunca hemşireler beni kaldırıp yürüttü ve tuvalete gittim..
hiç bi sıkıntı çekmedim bence istemiyorsanız taktırmayın olmazsa olmaz bişey değil

canım bende senin gibiydim herşeyi takıyodum ama o gün geldiğinde sonda lavman serum anestezi dikiş bişey anlamıyosun tek hatırladığın bi elin karnında bebeğini son kez karnında severken hastaneye girişin sonrada kollarında dünyalar tatlısı minişini kokayarak eve dönüşün oluyor hiç takılma bunlara bana güven doğumdan sonra konuşalım bak gör gerçekten böyle oluyor:)

Canım bende spinal anestezi ile sezeryan oldum ve inan bana hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren sonda kabusum olmuştu. Doktoruma söyledim ve anestezi yapıldıktan sonra sonda takıldı bana ve inanki hiç hissetmedim. Bence sende anesteziden sonra taktır rahat edersin.

slm kızlar ben doğumumu büyük bir ihtimal sezeryan yapacağım.sondadan çok korkuyorum biliyorum kişiden kişiye değişiyor acısı ama yine de korkuyorumsenağlama
merak ettiğim sonda taktırmadan sezeryan olan varmı? :uhm:

cnm 2 ay oldu doğum yapalı sonda takmadılar.sabah ameliyat oldum akşam kaldırıyorlarr zatenhiç problem olmadı hayırlı doğmlar

genel anestezi oldum ama sonda önce takıldı.takılırken de çıkarkende biraz acıyor.alttan muayeneden dei gibi korkan biri olarak söylüyoru,o kadar da kötü birşey değil.alttan muayene olurken insanın canı daha çok acıyor

sonda benide çok huzursuz ediyordu bende hemşireye rica ettim ameliyathanede epidural olduktan sonra taktılar.uyuştuğum için anlamadım birşey hissetmedim ve görmedim.

bende 3 ay önce epidural sezeryan oldum sondayı ameliyathanede uyuştuktan sonra taktılar doğum sonrasıda çıkardılar hiç bişey anlamadım

sezeryan olacagım ama sondadan bende cok korkuyorum ya inanın bi tek ona kafayı takıyorum

arkadaşlar sonda kesinlikle korkulacak birşey değil. iki ay önce doğum yaptım. anesteziden önce sonda takıldı. takarken de çıkarırken de pek bişey hissetmedim.

ben spinal oldum ve uyuşturulduktan sonra takılmasını istedim.hemşire,ameliyathanede teknşsyenler vs olduğunu ve ortamın uygun olmadığını o yüzden önce takması gerektiğini söyledi.ameliyathaneyi görğnce anladım:))20 tane falan erkek vardı sanırım:))
bir hemşire bir de sağlık meslek öğrencisi vardı sonda takılırken ve hemşire kıza gösteriyordu,deneme tahtası oldum yani.
o sondanın Allah belasını versin öldüm sandım:KK47:

banada sonda takılmadı genel anesteziyle sezeryan oldum zaten hastahaneye akşam 12 den sonra hiçbirşey yemeden gitmiştim ondan mı takmadılar bilemiyorum

X