sonda?

ilk doğumumda sonda takılmadı
2.doğumumda mahvoldum sonda mı bana takıldı ben mi sonda oldum anlatamam :KK53:
3.bebeğim bugün yarın geliyor sezeryan olacağım tek düşüncem sonda .birde ben devlet hastanesinde doğum yapacağım araştırma hastanesi beni bayılttığınızda takın diye direteceğim muhtemelen olmaz diyecekler çemkireceğim ben de ...o kafayla doğuma gideceğim düşünün
ben normal muayenelerde bile gerilen hassas bir insanım sondadan bahsediyorlar ...ikinci doğumda sondayı takan kişi deneyimsiz bir hemşireydi hem sert davrandı hem sıkıntı oldu bende Allah yardımcımız olsun

''sondaya gitmeyen yolda çekilen çile kutsaldır ''

korkutmak gıbı olmasın ama bazı hastanelerde uyusturmadan sonra takarlar banada herkez oyle dedıgı ıcın rahattım fakat benımkını uyusturmadan taktılar hıc hesaba katmadım pat dıye cıkıp geldı hemsıreler dedıgım gıbı korkutmak gıbı olmasın ama acıtıyo harbıden evet cok ıyı bıseymıs o ayrı ama acıtıyo bu bı gercek bırde cıkması var cıkarkende bu kadar acıcakmı dıye endıselendım uyusma gecınce hemsıreler haber verın cıkartalım dedıler oturdum agladım ben kendım cıkarıyım onlar cıkarmasın dıye salak gıbı cektım cektım ama cıkmadı takılırken megersem hava verıp onun oraya yerlesmesını saglıyorlarmıs o yuzden cıkmıyormus geldıler havasını alıp cektıler taktıkları kadar acımadı ama suan 1 ay oldu dogum yapalı halen ıdrarımı yaparken acıyo sankı hala takılıymıs gıbı :KK43:

korkutmak gıbı olmasın ama bazı hastanelerde uyusturmadan sonra takarlar banada herkez oyle dedıgı ıcın rahattım fakat benımkını uyusturmadan taktılar hıc hesaba katmadım pat dıye cıkıp geldı hemsıreler dedıgım gıbı korkutmak gıbı olmasın ama acıtıyo harbıden evet cok ıyı bıseymıs o ayrı ama acıtıyo bu bı gercek bırde cıkması var cıkarkende bu kadar acıcakmı dıye endıselendım uyusma gecınce hemsıreler haber verın cıkartalım dedıler oturdum agladım ben kendım cıkarıyım onlar cıkarmasın dıye salak gıbı cektım cektım ama cıkmadı takılırken megersem hava verıp onun oraya yerlesmesını saglıyorlarmıs o yuzden cıkmıyormus geldıler havasını alıp cektıler taktıkları kadar acımadı ama suan 1 ay oldu dogum yapalı halen ıdrarımı yaparken acıyo sankı hala takılıymıs gıbı :KK43:

pöfffff tamam gerekli bir şey ama bunu da niye bu kadar sorun haline getiriyolar :KK45:uyuşukken taksınlar ne olur yani.kötü bi şey istemiyoruz ki :KK50::KK50:

ne var bunda korkacak?
epidural olacaksan zaten uyuştuktan sonra takıyorlar senin ruhun bile duymuyor aşağıda ne yaptıklarını..
Genel anestesi olacaksan uyutmadan önce takacaklar o da 2 sn lik iş.
2 saniyede hafif bir iteleme şeklinde acı bile denemiycek kadar hafif..

Hiç düşünmeye değmez.

ne var bunda korkacak?
epidural olacaksan zaten uyuştuktan sonra takıyorlar senin ruhun bile duymuyor aşağıda ne yaptıklarını..
Genel anestesi olacaksan uyutmadan önce takacaklar o da 2 sn lik iş.
2 saniyede hafif bir iteleme şeklinde acı bile denemiycek kadar hafif..

Hiç düşünmeye değmez.

ay ne güzel söyledinnnn.:KK9::KK9::KK9:peki neden genel anestezide önce takıyorlar ?? ben spinal olucam bu arada umarım dediğin gibi olur:KK52:

ay ne güzel söyledinnnn.:KK9::KK9::KK9:peki neden genel anestezide önce takıyorlar ?? ben spinal olucam bu arada umarım dediğin gibi olur:KK52:

valla bimiyorum benim ilk doğumum genel anesteziydi devlette oldum öncesinde taktılar..:44:Bilemiyorum..hemşireler taktı..:44:
2.doğumum özelde epiduralle oldu onu anlamadım bile ne yaptıklarını..

spinalde epidural gibi sanırım..
anlamazsın bişi meraklanma.:KK49:

valla bimiyorum benim ilk doğumum genel anesteziydi devlette oldum öncesinde taktılar..:44:Bilemiyorum..hemşireler taktı..:44:
2.doğumum özelde epiduralle oldu onu anlamadım bile ne yaptıklarını..

spinalde epidural gibi sanırım..
anlamazsın bişi meraklanma.:KK49:

:emir_bebek:salı sabahı doğum var salıdan sonra anladım anlamadım ne anladım anlatırım :KK53::KK53:

2 kere genel anestesı altında sezeryan oldum hıc sonda takılmadı
3 saat sonra kalktım yaptım ıdrarımı o arada bı kere geldı surgu koydular
neden acaba takma geregınde bulunuyolarkı

2 kere genel anestesı altında sezeryan oldum hıc sonda takılmadı
3 saat sonra kalktım yaptım ıdrarımı o arada bı kere geldı surgu koydular
neden acaba takma geregınde bulunuyolarkı

:KK9: ​yatağı kirletmeyelim diye belkide aslında iyi bi şey bir süre kalkamıyorsun o arada serum falan alıyoruz ya onun sıvılarını nasıl boşaltıcaz .Ama işte acıyor takarken onu anlamıyorlar

:KK9: ​yatağı kirletmeyelim diye belkide aslında iyi bi şey bir süre kalkamıyorsun o arada serum falan alıyoruz ya onun sıvılarını nasıl boşaltıcaz .Ama işte acıyor takarken onu anlamıyorlar

amannn serıverdıler yataga örtu bı kerede sonda getırdıler sonra zaten wc kalktım
puff ay can yakmasınlar yawwww

bende normal dogum yaptim catala cikinca wcmin geldigini soyledim baktim bisey soktu hic acimadi hiseettim ama aci yokti.baktim bi rahatlama oldu bende ohhhh dedim baya bi biriktirmisim sanci cekerken galiba:):):) ama cikartiken aci hissettim.oda cok hafif okadarida cekilir yani:):)

Slm herkese bende sondadan korkanlardanım yarın sezeryana giricem inanın tek korkum sonda oldu uykularım kaçtı resmen :KK43:

X