hazır meyve püresi

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kzlar hero babynin meyve püresini aldım bbeğim bayıldı evde sıktığım m.suyunu istemedi genelde çok kullanılıyormuş bende denedim ama sizce sakıncası varmıdır arada evde sıktığımı da içirecem aıştırana kadar deneyecem mecbur

bide elma gaz yapıyormuş doğru mu zaten gazımız çok ama pürelerin hepsi elmadan ve çeşitli meyvelerden oluşuyor oğluma mama da aldım geceleri veeyim diye ama sevmedi annne sütü alıyor ama biraz kilo düşük gibi 4aya girdi 5.5 kilo ne sever ne yedirsem pekmezli tahıllı falan ne önerirsiniz

bence madem bebisin hosuna gitti yedir genelde icerigine uygun kavanozlaniyorlar alistikca kendi ezdigin meyveleri verirsin yanlizca cilek verme 1yasina kadar gaz ve kabizlik yapiyor yegenim cilek yuzunden hastaneye kaldirmistik dr demisti.cig meyvelerin tamami gaz yapar arkadasim ama bebegini cok cok rahatsiz etmez o gazi atabilir sanirim birkac gaz yapar bagirsak sindirmeye alistimi yapmaz (cilegin biraz fazla tabi)ben yurtdisindayim kizim 3aylik oluyor burda cowe gate diye bir mama var pureler muhallebiler vs hepsi tamamen organik bebeklerin aylarina gore hesaplanmis odul almis bir marka bende kizima bu markayi kullanicam buyusun bebekler her urunune bayiliyor bebegin kilosu dusuk diye dr mu karar verdi?kilo aslinda saglik gostergesi degil ki banim kizim 3aylik olucak 7kiloya yaklasti sadece anne sutu iciyor buradaki annelere gore azmis kilosu kendileri dogar dogmaz mamaya basladiklari icin kizimin kilosu az gorunuyor gozlerine ama dr kesinlikle kizimin cok iyi oldugunu soyledi oyuzden dr ne diyorsa onu dinle hem buyusun oglun biraz daha sen ona sebze et suyu corbalar yedirmeye basla kilo alimi degisir hastalanmiyorsa saglikliysa kilo onemli degil bence

ben hero babynin pirinçli muhallebisini yediriyorum birde cam rendede rendeleyıp elma ve şeftali püresini çokta hosuna gidiyor şimdi ona yoğurt vermeye basladım dün bi kasık verdim biraz tuhaf oldu suratı ama bakalım bu gün tepkisi ne olacak

canım bende ulker hero baby nın kavanoz meyve purelerını verıyorum.severek yıyor.yıne ulker ın kasık mamalarınada basladım onlarıda yıyor fakat bunları vermeye basladıgımdan berı kakasını yapmakta zorlanıyor bende napıcamı sasırdım.oglum 4 aylık olmak uzere bu arada

canım bende ulker hero baby nın kavanoz meyve purelerını verıyorum.severek yıyor.yıne ulker ın kasık mamalarınada basladım onlarıda yıyor fakat bunları vermeye basladıgımdan berı kakasını yapmakta zorlanıyor bende napıcamı sasırdım.oglum 4 aylık olmak uzere bu arada

canim bebekler mamaya başladiklari zaman mutlaka kabizlik sorunu yaşiyorlar aptamilin comformil var kabiz yapmiyor kaşik mamasi değil biberon mamasi ama günde bir iki kere ver çok iyi geliyo benim tosunumun sorununu hemen çözdü. Tosonom 4 5 gün çiş yapamadiği oluyordu çok şükür şimdi iyi

gaz yapmadı mı sizde bizde gaz yaptı bayağı ağladı alışır mı zamanla vermeli miyim sancılandığı kadar da patır patır çıkardı kayısı şeftali üzüm suyu elma muz vardı içinde kararsız kaldım yaaaaaa siz ilk verince oldu mu öyle nurayy canım bebeğime doktor iyi dedi kilosuna ben endişe ediyorum vitamin takviyesi yapmak istiyorum saol canım

ben hero babynin pirinçli muhallebisini yediriyorum birde cam rendede rendeleyıp elma ve şeftali püresini çokta hosuna gidiyor şimdi ona yoğurt vermeye basladım dün bi kasık verdim biraz tuhaf oldu suratı ama bakalım bu gün tepkisi ne olacak

canım bebişin ne kadarlık elma dokunmadı mı pirinçli uhallebiyi yiyebilir mi benim oğlum 4ayın içinde püreden koyu olmuyo mu şu cam rende nerde var markette mi yoğurdu kendin mi yaptın anlatırmısın

gaz yapmadı mı sizde bizde gaz yaptı bayağı ağladı alışır mı zamanla vermeli miyim sancılandığı kadar da patır patır çıkardı kayısı şeftali üzüm suyu elma muz vardı içinde kararsız kaldım yaaaaaa siz ilk verince oldu mu öyle nurayy canım bebeğime doktor iyi dedi kilosuna ben endişe ediyorum vitamin takviyesi yapmak istiyorum saol canım
bosuna endise etme dr dedigi en dogrudur en basta kabiz olmasi gaz yapmasi normal bagirsak mide yeni tanisiyor bu besinlerle zaman icinde alisacak endiselenme bir alistimida gaz tuvalet sorunuda kalmaz zaten cam rende semt pazarlarindada oluyor migros tarzi marketlerdede gorumcem pazardan almisti gayette rahat kullaniyor

canım ben hazır meyve püresini dışarda olduğum zamanlarda çok mecbur kalırsam veriyorum..kızıma hergün bi şeftali 1 kaysı az da üzüm rendeliyorum..bayıla bayıla yiyor..nar ve armut çıksın ( hormonsuz ) onlarıda vericem...

X