Bebeğin suyunun fazla olamasi

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar 21 haftalık hamileyim dün kontroldeydim doktorum bebeğin suyu çok az milim fazla olduğunu söyledi bebekte anormal bir durum olamadığını 10 gün sonra gel tekrar suyuna bakalım dedi sizce çok korkmam gerekiyomu yardımcı olurmusnuz?böyel olan arkadaşlar varmı?????

arkadaşlar 21 haftalık hamileyim dün kontroldeydim doktorum bebeğin suyu çok az milim fazla olduğunu söyledi bebekte anormal bir durum olamadığını 10 gün sonra gel tekrar suyuna bakalım dedi sizce çok korkmam gerekiyomu yardımcı olurmusnuz?böyel olan arkadaşlar varmı?????

ben doktorumla bu konuda hiç konuşmadım, suyunu nasıl ölçüyormuş hiç sordunmu ? kilosu karın çapından ok'de suyu ???

şaşırdım doğrusu, benim doktorum da suyumun fazla olduğunu söyler. ama bu çok iyi bir şeymiş, suyun çok olması bebeğin iyi beslenmesi, bol oksijen alması, rahat hareket edebilmesi dolayısıyla kaslarının güçlenmesi açısından önemliymiş. yazın bol bol su içmeye devam dedi hatta bana. sen daha çok bilgi istesene canım.

ALLAH ALLAH YA bana da bu gibi duurmlarda suyunun çok fazla olduğu durumlarda bebekte anormal bir durum olabilirmiş ama biz de böyle bir durum yok ALLAHA şükür araştırdım internettende böyle yazıyo bnede biras endişeli bir anne adayı olduğum için hemen paniğe kapıldım

canım benimde arkadaşımın suyu biraz fazlaydı
geçen yıl doğum yaptı çok sağlıklı bir oğlu var
tek sıkıntısı hamilelikte karnı çok büyümüştü
onun dışında bir problem yaşamadı
merak etme senin de bir problem yaşayacağını sanmıyorum
bebeğini sağlıkla kucağına alman dileğiyle...

inşallah canım peki korkulacak bir durum var falan demişmi doktoru

inşallah canım peki korkulacak bir durum var falan demişmi doktoru

canım bu konuda birşey demedi aynı şehirde değiliz sadece tel.le görüşüyoruz
ama ciddi bir şey demiş olsa haberim olurdu
mutlaka bna söylerdi

canım o kadar önemli bir sorun değil bence benimde suyum biraz fazlaydı son ayda özellikle böyleydi kocaman bir göbekle dolaştım.başka sorun yaşamadım birde doğumunu nasıl istiyorsun sen beni sezeryana almıştı doktorum

henüz doğumu konuşmadık 5 aylık olduğum için heralde suyun fazla olduğu içinmi sezeryana aldı doktorun ne zaman suyunun fazla olduğu anlaşıldı peki

son ay belli oldu canım suyumun fazlalığı

canım endişe edilcek bir durum olsa doktorun uyarırdı. bnim annem bana hamileyken hamileliğin ilk başında doktora gitmiş bide doğumda. eskiden şimdi olduğu gibi heray gidilmiyormuş. annemi gören kesin ikiz doğurucan diyormuş. ama doğumda kadıncağız doğura doğura 1kilo 650 gramlık beni doğurmuş. :))) gerisi suymuş. karında fazla su oluşmuş ve ben fazla beslenememişim. halk arasında benim gibilere su ikizi diyolar. valla şimdi maşallah 1,60 boyunda 59 kilo etine dolgun bi hatunum:))
o yüzden endişe etme bence kontrollerinde doktorun sana yol gösterecektir..

Sağol canim doğru diyosun doktora gitsen bi dert gitmesen bi dert allah yardimcimiz olsun allah bebeklerimizi koruusn inşallah

amin canım. allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..

benimde arkadaşımın suyu fazlaydı dr u erken doğum yapabilirsin dedi ama 38. haftasında şu an ..haftaya doğum yapacak ..bebekte gayet sağlıklıymış..
bu arada her gittiğimde dr um suyu iyi diyor bende bişey sormuyorum..

ne zaman belli olmuş peki doblere falan girdimi suyu fazla diye

Yaaaa kızlar suyu nasıl ölçüyor hiç doktorunuza sormadınızmı, aydınlatın beni :KK43:

vallahi canım bende anlamadım ulturasona baktı bu hafta suyunuda bakılıyormuş sonra söyledi

Bugün ultrasonda suyu fazla çıktı. Tatlıyı kesmemi istedi dr. Bebek şeker hastası adayı oluyormuş su fazlalığında. protein ve sebze ağırlıklı beslenecğeim. pilav da yasak..

benimde suyum fazlaymış geçen hafta öyle dedi doktorumuz bayramdan sonra tekrar bakılacak
geçen teyzem suyumun fazla olduğunu duyunca kola mı içiyosun sen içme dedi.:)
hakkaten içiyodum ben dayanmıyodum ama onun duyduğumdan beri ağzıma sürmüyorum

X