Cyclo-progynova kullanan varm???

kafadar

Guru
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2008
370
214
merhaba arkadaşlar.. benim çok sık tekrarlayan adet düzensizliklerim vardı daha doğrusu sürekli gecikiyodu.o kadar çok gebelik testi yaptım ki sayısını unuttum:sm_confused: ha bebekte istediğimden değil..
neyse çok uzatmıyım ben şuanda 2 buçuk aydır adet görmüyorum.ama geçen ay doktora gittiğimde polikistik over teşhisi koymuştu doktorum.çocuk istemediğim içinde
cyclo-progynova diye bi hap verdi.hapım biteli iki gün oldu adetim ne zaman gelir acaba birde ben bu hapı ne kadar kullanacam bilgisi olan varmı,hapı kullanırken hamile kalma olasılığım varmıdır acaba :uhm: yani nasıl olsa hamile kalmam diye arada sırada korunmadığımızda oluyo bişey olmaz umarım.bu konuda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz.çok teşekkür ederim..

canım o ılacın uzerınde dogum kontrolu ıçın uygun degıldır yazar.yanı korumaz.bılgın olsun.bırkac gun sonra adet olabılırsın.stres yaptıkça hıç olmazsın.sakın ol bekle.

bütün kış o ilaçı içtim
ilaç bittikten 5 gün sonra kamanan olması gerekiyor yani benim öyle oluyordu
korunmanız gerekiyor doğum kontrol için uygun değil

bende kullandım yaklaşık 3 yıl kadar her 6 ayda bir de hormon tahlili yapman gerekiyormuş sanırım benim ilaç bittikden 3 gün sonra adetim gelirdi

bende kullandım 4 gün sonra adet oldum bendede adet düzensizliği var vede hiç düzelmedi bıktım artık
stres yapma ben bugün gitdim doktora oyüzden neler dedi neler ruh gibiyim

merhaba arkadaşlar.. benim çok sık tekrarlayan adet düzensizliklerim vardı daha doğrusu sürekli gecikiyodu.o kadar çok gebelik testi yaptım ki sayısını unuttum:sm_confused: ha bebekte istediğimden değil..
neyse çok uzatmıyım ben şuanda 2 buçuk aydır adet görmüyorum.ama geçen ay doktora gittiğimde polikistik over teşhisi koymuştu doktorum.çocuk istemediğim içinde
cyclo-progynova diye bi hap verdi.hapım biteli iki gün oldu adetim ne zaman gelir acaba birde ben bu hapı ne kadar kullanacam bilgisi olan varmı,hapı kullanırken hamile kalma olasılığım varmıdır acaba :uhm: yani nasıl olsa hamile kalmam diye arada sırada korunmadığımızda oluyo bişey olmaz umarım.bu konuda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz.çok teşekkür ederim..

canım ben de adet düzensizliğim olduğu bir dönemde dr a gittiğim zaman bebek istiyorum dediğim halde bunu vermişti.3 ay kullandım.adet bitiminden 5 gün sonra regl olman lazım.daha sonra başka bir dr a gittim bebek istiyorum diye bu hapı kim verdi sana bu hamile kalmanı engeller dedi.şaşırdım tabii...neye inanacağımı şaşırdım,kime güveneceğimi bilemedim.ama sen yine de ısrarla istemiyorsan korun elbette.ben hamile kalmak için bırakmıştım....hamdolsun ki hamileyim şu an.ALLAHIM İSTEYEN HERKESE VERSİN...

canım ben de adet düzensizliğim olduğu bir dönemde dr a gittiğim zaman bebek istiyorum dediğim halde bunu vermişti.3 ay kullandım.adet bitiminden 5 gün sonra regl olman lazım.daha sonra başka bir dr a gittim bebek istiyorum diye bu hapı kim verdi sana bu hamile kalmanı engeller dedi.şaşırdım tabii...neye inanacağımı şaşırdım,kime güveneceğimi bilemedim.ama sen yine de ısrarla istemiyorsan korun elbette.ben hamile kalmak için bırakmıştım....hamdolsun ki hamileyim şu an.ALLAHIM İSTEYEN HERKESE VERSİN...

çok teşekkür ederim.. bende antalya dayım hangi doktora gitmiştin sen..
ben doktoruma bişe soramadım soracaklarım sonradan geldi aklıma birde tam aydınlatmadı beni iştee..

bende kullandım 4 gün sonra adet oldum bendede adet düzensizliği var vede hiç düzelmedi bıktım artık

çok geçmiş olsun canım.. nedir bu biz bayanların çektiği..
neler dediki doktor sıkma canını sende polikistik oversin sanırım.. anlatırmısın:teselli:

çok teşekkür ederim.. bende antalya dayım hangi doktora gitmiştin sen..
ben doktoruma bişe soramadım soracaklarım sonradan geldi aklıma birde tam aydınlatmadı beni iştee..

ben antalyada gitmemiştim canım.ilçede yaşıyorum.buraya daha yakın olan bir başka yere gitmiştim.daha sonra istanbulda bir dr ile görüştüm.ama şu an gittiğim dr antalyada ve mükemmel bir doktor.arkadaş tavsiyesi ile gittim.önceki dr ilgisizlikten dolayı ve sinir oldugum için bıraktım.arkadaş listene ekle,özel mesajlaşalım istersen.dr ismini buradan vermek doğru olur mu bilmiyorum.sevgiyle kal...

çok geçmiş olsun canım.. nedir bu biz bayanların çektiği..
neler dediki doktor sıkma canını sende polikistik oversin sanırım.. anlatırmısın:teselli:

saol canım ne demediki prolactin testi yaptı normal değerler 25.0 a kadar nemimki 148.77 çıktı düşün işte adam şaşırdı ilaç yazıcaktı sonra dedi beyinde problam var bir bez hızlı çalışıyomuş hamile değilim göğüslerim süt salgılıyo süt hormonlarım fazla olduğunda adeti bastırıyomuş sahte loğusalık dedi işte çok üzüldüm ya ne yapacağımı şaşırdım beyin emarı çektiricem işte çok korkoyorumda bıktım bu sorundan inşallah düzelirde kurtulurum bebeğim olmıcak diyede korkuyorum iştesenağlama

canım sıkma canını...dr her ne dedi bilmiyorum ama stresin alasını yaşatmış sana anlaşılan...ve şunu unutma canım;hiçbir zaman tek dr ile kalma tamam mı?ben de şaşkınlıklar yaşadıktan sonra öğrendim bunu ama netice itibariyle seni gerçekten tatmin edecek bir dr mutlaka vardır.anlatmak istersen dinlerim.özel mesaj da atabilirsin,sana kalmış...sağlıklı günler.kendine dikkat et.a.s.

kızlar bnde fsh yüksek çıktığı için kullanıyorummm.................

canım sıkma canını...dr her ne dedi bilmiyorum ama stresin alasını yaşatmış sana anlaşılan...ve şunu unutma canım;hiçbir zaman tek dr ile kalma tamam mı?ben de şaşkınlıklar yaşadıktan sonra öğrendim bunu ama netice itibariyle seni gerçekten tatmin edecek bir dr mutlaka vardır.anlatmak istersen dinlerim.özel mesaj da atabilirsin,sana kalmış...sağlıklı günler.kendine dikkat et.a.s.[/
saol canım evet çok sıkıldım 2 gündürde ruh gibiyim ama tahlile göre konuştu adam ya doğrudur heralde çünkü çok yüksek dedi şaşırdı napalım allah derman vermeyen der aratmasın bide eşim asker onada çok üzüldüm onunlada aramız limoniydi işte kıskançlık yüzünden ama bugün barıştık gibi işte daha iyiyim yazılarınız için teşekkür ederim rahatladım saoluna.s.a.s.

hiç üzülme çoçito.arkadaşımın prolaktın120 ıdı.1 sene tedavı gordu 2,5 oldu.gecmıcek bısey degıl yanı.sıkma canını

inşallah düzelir benimkide 148.77 çok fazla ben ondan değilde beyin emarı istedi bende bi bez çok çalışıyo diye ondan çok korkuyorum:a015: ya kötü bişeyler çıkarsa diye

bir kaç ay önce başlayan adet düzensizliği için vermişti doktorum. 3 ay kullan demişti. gebeliği engellemediğini, kullanırken hamile kalabileceğimi sölemişti. kullanmaya başladıktan sonra başka bir doktora gittim. bu hapı 3 ay kullanma, önümüzdeki ay progestan kullan onunla adet ol dedi. artı yumurtlamayı bastırdığını dolayısıyla hamile kalamıyacağımı söyledi. bu ay progestan kullanıyorum. birde sabah akşam hayıt suyu içiyorum.

arkadaşlar yaa ben bu hapı içmeyi 1 gün unutmuşum ertesi sabah geldi aklıma.
ben akşamları alıyorum hapı.işyerimde olduğum için yanımda olmadğından aklıma geldiği anda atamadım. yine aynı saatte atmak zorunda kaldım.ne yapacam şimdi :uhm:
birini de şimdi atsam olur mu akşam tekrar atarım.. :uhm: ne yapsam ki ?

Arkadaşlar bende cyclo progynova kullaniyorum 2 prof dr. Verdi ve hamileliği engellemiyor arkasinda yaziyor zaten doğum kontrol değil diye.benim fsh yüksek diye içiyorum ben.başka bir doktorda onu vermişti koruyocu değil evlenmeme yakin dedi.bu koruyucu değil.benim fsh yüksek adet olamiyorum.onu içiyorum ve hayt tohumunu ama ayni saatlerde alinmasi önemli doktorum akşam üzeri al dedi genelde daha iyi sonra 1-2 saat sonra da yatiyorum ben akşam 21.30 da içiyorum ve bu ilaçla adet oluyorum bebek istiyorz bizde 1 yillik evliyim bakalim inş. Allah emeklerimizi boşa çikarmaz.kasimda micro yaptirmak isitiyorum o zamana kadar sürekli hayit tohumu içicem bakalim inş. Hamiş oluruz hepimiz ramazan geliyor hayirli aylarda kaliriz inş. Arkadaşlar

bende cyclo- progynova içiyorum adetimin 5.günü başladım onunla birliktede klomene başladım 9 gün kulandım bitii cyclo da 2 oluyo biteli ama daha adet olmadım doktorumbebek istedigim için vermişti korumuyoki bu işlaç adet düzeznleyici sadeceee bakalım ne olcakk

Arkadaşlar bende cyclo progynova kullaniyorum 2 prof dr. Verdi ve hamileliği engellemiyor arkasinda yaziyor zaten doğum kontrol değil diye.benim fsh yüksek diye içiyorum ben.başka bir doktorda onu vermişti koruyocu değil evlenmeme yakin dedi.bu koruyucu değil.benim fsh yüksek adet olamiyorum.onu içiyorum ve hayt tohumunu ama ayni saatlerde alinmasi önemli doktorum akşam üzeri al dedi genelde daha iyi sonra 1-2 saat sonra da yatiyorum ben akşam 21.30 da içiyorum ve bu ilaçla adet oluyorum bebek istiyorz bizde 1 yillik evliyim bakalim inş. Allah emeklerimizi boşa çikarmaz.kasimda micro yaptirmak isitiyorum o zamana kadar sürekli hayit tohumu içicem bakalim inş. Hamiş oluruz hepimiz ramazan geliyor hayirli aylarda kaliriz inş. Arkadaşlar
canm benim seninle durumlar ayni bende adet grmüom kendilgiimden dr banada verdi cycloyu 3 ay kullandim adetmi oldum ve sonra gttim bakti dr dedi iyi olmus yumurtaliklar ben de 1 yildr cocuk istiom yok son 3 aydr bu dr üstndeyim bakalm ne olck bu hapi kullandim ve yanindada clomifen kullandim kislar ,,almnyada oldugum icin trd varmi bilmiom..bu hapla hamile kalma imakni varmiss ay inslh 1 yildr yapmadigim sey kalamdi hamile olmadim insallah hepmiz kaliriz sendinslah kalirsin cnm...:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

X