Düşük için progestan kullanan var mı

F

fındıkk kurdum 81

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi fındıkk kurdum 81
selam kızlar 6+5 günlük hamileyim dün dr gittim ve düşük tehlikemin olduğunu söyledi yasakkelimeprogestan verdi polikistik overli olduğum için kullanıyodum bu ilacı aranızda düşük tehlikei olupta bu ilacı kullanan varmı benneyaptımki bana yadımcı olun çok korkuyorum:teselli:

canım hamileyken bende kullandım korkulacak birşey yok.Sıkıntı yapma kendine.Yeni hamilelerin %60ına veriyorlar bu ilacı.

senağlama
selam kızlar 6+5 günlük hamileyim dün dr gittim ve düşük tehlikemin olduğunu söyledi yasakkelimeprogestan verdi polikistik overli olduğum için kullanıyodum bu ilacı aranızda düşük tehlikei olupta bu ilacı kullanan varmı benneyaptımki bana yadımcı olun çok korkuyorum:teselli:

canım bende dışara değil ama rahim içinde kanama varmış düşük tehliken var demişti tam 6 haftalıktık senağlama progestan içtim ve 1 hafta boyunca kımıldamadan yatmıştım senağlama progestanıda 12 haftam dolana kadar kullandım. merak etme canım ben sürekli ağladım üzüldüma ama allaha şükürler olsun bebişim bırakmadı beni, allah hepimize hayırlı sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah:nazar:

merhaba canım korkmanı gerektirecek bir durum yok düşük riski bulunan herkese bu ilaç öneriliyor. benimde başlarda biraz kanamam olmuştu dr banada o ilaçtan verdi. çok şükür bir sorun olmadı oğlum şimdi yedi aylık. panik yok dikkat et ve ilaçlarını kullanmaya devam et.

canım bende kullanmıştım endişelenmene gerek yok.ben fitil olarak vajinadan koyuyordum.

ben 5 haftalıkken kullanmıştım zaten düşükleri önlemek için sadece bu ilacı veriyorlar takılacak hiç birşey yok sadece çok uyku yapıyor

benimde kanamam vardı dr. banada bu ılacı verdı hatta ben cok üzüldüğüm için bana bırde ıgne verdı düşük önleyıcı onu yaptırdım ama kısmet olmayınca ne yaparsan yap olmuyor benım bebegım 10 haftalıkken kalbı durdu aldırmak zorunda kaldık dr.um zaten saglıklı bır bebekse kalacak ama degılse hıc kalkmadan yatsan gıdecekse gıder demişti ben okadar dıkkat etmeme ragmen kalmadı moral cok önemli moralını yuksek tutmaya bak allahın ıznıyle hıc bırsey olmaz insallah

bende bir önceki gebeliğimde progestan içerikli crinone vajinal jel kullandım.malesef olmadı.14.haftamda gitti bebğim..
bu bebeğim de de kullanıyorum..sağlıklıysa Allahımdan hayırlısını istiyorum ben..
benim eltim hiç bir şey kullanmadan kanamaları devam ederek kızını doğurdu..
bebek sağlıklıysa herşekilde doğuyor canım..
dua etmekten başka şansımız yok.

benim gebeliğim 7. haftadan 18. haftaya kadar kanamalı geçti... 12. haftaya kadar crinone jel kullandım vajinal sonrada 7. aya kadar progestan hemde günde 6 tane kullandım... biraz baş dönmesi veşişkinlik yapıyor ama plasentanın rahime tutunmasını kolaylaştırdığı için değer tabiki......
geçmiş olsun üzme kendini.....

ben de ilk üç ay kullandım progestan..
ilaçtan mı korkuyorsun anlamadım??

sadece acaip derecede baş dönmesi yaptı bende..
bıraktıktan sonra resmen feraha erdim diyebilirim..
hayırlı hamileleikler sana da...a.s.

benim bebiş micro enjeksiyon sonucu oldu ve yumurta toplandığından beri progestan kullanıyorum fitil gibi ve günde 6 tane. 10. hafta tamamlanana kadar da kullanacağım. endişelenecek bir durum yok, Allah yavrunu sana bağışlasın.

ya arkadaşlarr progestan hapını adet görebilmek içinde veriyolarr ben daha yenii hamileyimm dr düşük olmamasıı için banada progestan verdi kafam çokk karıştıı kullansammı kullanmasammı eskiden bana bu hapıı dr adett görmem için vermişti şimdi düşük olmasınn diyee hiçbir şey anlamadım yardım edin lütfenn

ya arkadaşlarr progestan hapını adet görebilmek içinde veriyolarr ben daha yenii hamileyimm dr düşük olmamasıı için banada progestan verdi kafam çokk karıştıı kullansammı kullanmasammı eskiden bana bu hapıı dr adett görmem için vermişti şimdi düşük olmasınn diyee hiçbir şey anlamadım yardım edin lütfenn

canımsın korkmana gerek yok bende 3. ayıma kadar kullandım. progesteron hormonu rahimi kalınlaştırmak ve embriyoya tutunup,beslenebileceği bir ortam oluşturmak için veriliyor.gebelikte düşük tehditlerinde rahimin yeterince kalınlaşmadığı düşünülerek desteklemek için veriliyor.zaten bebeğinin kromozonal bir bozukluğu yoksa 3. aydan sonra progesteron hormonu kesilir ve bebeğin kendi plesantasıyla yoluna devam eder.İNŞALLAH ALLAHIM bebeğini sana bağışlar

adet olman için verilmesine gelince,yine rahim duvarını kalınlaştırmak için veriliyor bu süre içinde gebelik oluşmazsa ilaç kesildikten bir kaçgün sonra kanama oluyor.yani doğal seyir

bende ilk hamile olduğumu öğrendiğimde dr. um vermişti. o zaman günde 3 tane kullanıyordum. 7 haftalıkken tekrar gitmemde içerde kanamam olduğunu gördü düşük tehlikesi dedi ve 6 adete çıkardı ilacı ayrıca 5 gün kalkmadan yatacan dedi 5 gün içinde kanaman olursa tehlikeye giriyor dedi sağlık karneme 1 aylık tedavi diye yazmıştı. çok şükür hiçbir şeyim olmadı...

canım o ilacı bende kullanıyorum aynı korkuları bende yasıyorum :çok üzgünüm: ama bende hafıf leke geldı tam olarak kan rengınde degıldı ama 10 gundur ara ara akıntı seklınde gunde bı kac kez gelıyo,doktorum oyuzden verdı.sana neden verdı kasıklarında falan agrınmı vardı

cnm benim allah tamamına erdirsin inşallah.ama umutsuzluğa kapılma.hamileliğini güzel geçirmeye çalış yoksa çok mutsuz geçer bu günlerin.ben de hamileydim.geçen hafta 10 haftalık bebeğimi kaybettim.dr bana da progestan vermişti ben de kullanıyodum.ama yavrumun bu dünyada yiyecek ekmeği yokmuş.ben onu bırakmamak için elimden geleni yaptım.ama herşey taktiri ilahi.allah ne derse o olur.ama geçirdiğim bu süre içerisinde ben de hep depresyondaydım.sen benim yaptığımı yapma.bol bol dua et ve şükret.güzel şeyler düşün güzel şeyler olsun inşallah.pozitiflik çok önemli.yalnız ilaçla ilgili olarak gittiğim bir başka dr şunu demişti"ilacı gün de 3 sefer kullanıyosun ya birden kesmemek azaltarak bırakmak gerekirmiş önce 2 ye sonra 1 e düşürerek bırakmak iyiymiş."ben o zamana gelmeden düşük yaptım zaten.bu da düşüğün gerçekleşmesinde etkili olabilirmiş.sen bi araştır istersen benim ilk gittiğim dr bu konudan hiç bahsetmemişti

CANIM korkma ben birtane düşük yaptım daha önce progestan kullanmıştım.şuan 11+4 lekelenmem oldu doktorum gene verdi bi zararı yokki.faydası daha çook keseyi güçlendirip düşük riskini en aza indiriyoo...kafana takma düşünmemeye çalış.geçmiş olsun:1rolleyes:

kendıne stres yapma canım bu ilacı cogu gebelıkte verebılıyor doktorlar.zaten düşük tehlıkesı oldugundan bu ilac rahım duvarlarını gelısletıyo bebegın daha ıyı tutnmasını saglıyo,bazılarına bunun iğnesını dahı verebılıyorlar.sen kendıne dıkkat et ve 9 ayı hayırlısıyla atlat ınsallah.

bende kullandım o ilacı 7 haftalıkken başlamıştım kasık ağrım olduğu için dr um riske atmayalım kullan dedi çok fazla uyku ve sersemlik yapıyor bütün gün uyuyodum sonra bıraktım ve rahatladım dünyayı düz görmeye başladım :)) çok şükür şimdiye kadar bi sorun yok şimdiden sonra olmaz işallahallah herkesin yardımcısı olsun

hiç korkma cnm zaten bu ilaç bebek tutunsun diye veriliyo düşük önleyici bende bu ilac sayesinde hamıleyim ama bende fitil olarak kullandığım için cok fazla kabarma oldu tek sikayetim o

X