Düşük yaptıktan sonra tekrar ne zaman hamile kaldınız?

sweetbaby

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
2.896
8
41
Merhaba arkadaşlar temmuz ayı benim bebek istediğim 9.ay ve mayısta erken bir düşük yaşadı.bebeğimin kesesini göremedik ve düştü.tam anlamıyla haziranda adetim düzene girdi.ve bu ay beklemedeyim.benim gibi düşük yaşayan ve daha sonra tekrar hamile kalan arkadaşlar.dşükten sonra hemen hamile kalanınız varmı? ya da takrar ne zaman hamile kaldınız.halk arasında şöyle deniyıo.düşük yapınca rahim kendini baştan toparlıyomuş ve daha kolay hamile kalınıyomuş,bence pek bilimsel değil ama doğrumu? deneyimlerinizi paylaşın ki umdumuz sürekli olsun!!!!!!!

merhaba canım ; kuzenim 1,5 aylık bebeğini düşürmüştü geçen yıl.ertesi ay tekrar hamile kaldı ..ve yarın doğuma girecek..hiç merak etme sende en kısa zamanda hamile kalırsın..

canım ben de nisan ayında kesesini göremeden düşük yaptım.şu an tekrar hamileyim.inşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.

bunları duymak okadar güzelki umarım ben de en yakın zamanda hamile kalırım tekrar.gerçekten iyi ki böyle bir konu açmışım.umutlanmaya başladım.bu arada cananca durumlarımız benzediği için soruyorum,doktor nedenini araştırdımı,durumunu anlatırmısın biraz.düşük yaptığın o hamilelik için nekadar beklemiştin,kaçıncı ayki denemenizde hamile kalmıştın?benim hcg 146 çıkmıştı ama doktor 1 hafta sonraya gün verdi.yani 2 günde bir yükselip yükselmediğine bakmadı.şimdi ben de bakmadığım için pişmanım.neyse. 2 gün sonra muayenede keseyi göremediği günden 2 gün sonra düştü.mayıs ayı ara ara kanamalarım oldu.haziran 24 te tam herzamanki gibi adet oldum şimdi beklemedeyim 21-25i arası adet olmam gerek.umarım olmam ben de hamile kalırım sizin gibiama korkuyorum çünkü o düşükde de 8 ayda hamile kalmıştım.

canım ben de nisan ayında kesesini göremeden düşük yaptım.şu an tekrar hamileyim.inşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.

canım o ilk hamileliğin hemen mi olmuştu.,yada kaçıncı ayda hamile kalmıştın.benim bebek istediğimiz 8.ayda olmuştu,o yüzden hemen olmazsa diye korkuyorum.

canım o ilk hamileliğin hemen mi olmuştu.,yada kaçıncı ayda hamile kalmıştın.benim bebek istediğimiz 8.ayda olmuştu,o yüzden hemen olmazsa diye korkuyorum.

canım ilk gebeliğim 5.ayda olmuştu.hcg 16 çıkmıştı doktor çok düşük iki güne bir baktır dedi ve hcg ikiye katlıyordu.32 64.....ben de heralde sorun yoktur dedim ama sattan 15 gün sonra düştü.ilk bir iki ay adetlerin düzensizleşir ben ilk adetimi 35 gün sonra olmuştum.hiç korkma en azından hamile kalabiliyorsun.en kısa zamanda bebişinin gelmesi dileğiyle....

Doktorlar düşükten sonra 3 ay hamilelik önermiyorlar çünkü vücudun kendisini toparlaması gerekiyor,bu yüzden acele etmeyin derim. Düşükten 6 ay sonra hamile kaldım.

arkadaslar bende 6 ay once 9 haftalık bebegımın kalbı durdu aldırdık dr.um 3 ay korunma önerdı 3 ay korunduk bu ay korunmasız gecen 3. ay adetıme 4 gun kala kan testı yaptırım sonuç 2.00 yanı negatıf yanı bu ayda umıdı kestık

kızlar benim çok erken bi düşük oldu,kendiliğinden düştü ne ilaç ne de ürtaja gerek kalmadı.keseyi göremeyince düşük oldu hemen ve doktorum devam dedi,sorun edecek bi durum yok dedi.

bende yeni kürtaj oldum.bebişimin kalp atımını duyamadık.doktorum 4ay dinlensin rahim kendini toparlasın dedi.kürtaj olmayanlarda gerek görmüyolar buna.

bende 1.yılımızda hamile kaldım,ve 6 haftalıkken düşük taptım 9 şubatta ama tekrar tutmadı,düşükten sonra doktora gittim rahmin müsait geri kalırsın dedi ama olmadı, allahtan herşeyin hayırlısı cnm nezmn kısmetse ozmn rabbim nasip eder

bende geçen sene haziran ayında hamıle kalmıstım 4 haftalıkken düşük yaptım 1 sene sonra yıne aynı ayda hamıle kaldım 7+2 gunluk hamıleyım :1rolleyes:dua edıyorum ınsallah bunu sağ sağlim kucagıma alabileyım dıe:nazar::emir_bebek: yalnız doktorlar 3-4 ay düşükten sonra hamıle kalmayın dınlensın vucudunuz diyorlar :1rolleyes:

canım ben 2 düşük yaptım 11 ay sonra hemile kaldım ama o düştü şu an 11, aydayım Allah kucagımıza saglıkla almayı nasip etsin

canım ben 2 düşük yaptım 11 ay sonra hemile kaldım ama o düştü şu an 11, aydayım Allah kucagımıza saglıkla almayı nasip etsin

amin insallah Rabbım ewlat aratmadan nasip etsın herkese sağlıklı sıhhatli düşükten sonra hamıle kalınca oncekının psıkolojısınden kurtulamıo ınsan acaba bişeymı olcak bunada dıe sureklı tedırgınlık oluo :çok üzgünüm:

ben kasim ayinda dusuk yapmistim haziranda tekrar hamile kaldim yani 7 ay surdu tekrar hamile kalmam , darisi tum isteyenlerin basina inslh

Bu arada düşükten sonra hamile kalmak problem değil,zaten 1 kere hamile kalmışsınız bu sizin doğurgan olduğunuzu gösterir :KK66:

merhabalar herkeze çok geçmiş olsun bende 4 nisanda 5 haftalık düşük yaptım adetlerimi herzamanki zamanında oldum doktorum bi sorun yok 2 ay geçtiginde başla dedi tekrar 3 ay oldu ben beklemek istedim ama konuyu açan arkadaşım gibi bende okadar korkuyorumki ALLAH KİMSEYE yaşatmasın RABBİM İSTEYEN HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

arkadaslar bende 6 ay once 9 haftalık bebegımın kalbı durdu aldırdık dr.um 3 ay korunma önerdı 3 ay korunduk bu ay korunmasız gecen 3. ay adetıme 4 gun kala kan testı yaptırım sonuç 2.00 yanı negatıf yanı bu ayda umıdı kestık

merhaba öncelikle geçmiş olsun yaşadıkların yaşadıklarımdan farkı yok acil öğrenmek istediğim bu sonucu doktora gösterdinmi eğer göstermediysen lütfen ilgili birine göster

merhaba arkadaşlar bende cumartesi düşük yaptım kimyasal gebelik denildi şimdi kafam çok karıştı 4 sene sonra varolan kimyasal gebeliğe sevinmeli miyim yoksa 4 sene boyunca bi çok kez kimyasal gebelik yaşadım die endişelenmeli miyim ?

benim bildiğim düşükten sonra en az bir adet geçirdikten sonra hamile kalınabilir diyor uzmanlar
ama tabi herkesin bünyeye ve yaşadıklarına göre değişiyor durum
mesela ben rahme dikiş atılması sonucu 10 gün hastaneden kaldım ağrılarım durmadığı için dikiş alındı falan derken rahim bayağı zedelendi araştırdım normalde benim durumumda 3 ay beklemek lazımmış ama bana dr um 6 ay kesin korunma yöntemi bul dedi sonra hamilelik dedi
yani kimi 3 ay kimi 5 ay hiç belli olmuyor dr un söylediğine bağlı kalmak gerekiyor

X