işte bu bizim hikayemiz...öyle saf öyle temiz...

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
sonunda doğum hikayemi yazıyorum allahım binlerce şükür olsun.inanın yan oturup yazıyorum.
p.tesi günü sabah kontrole gittik.annemde gelmişti istanbuldan annem eşim ben gittik.doktorum geçen haftadan 2 cm açılmam olduğunu bikaç gün içinde doğurabileceğimi söylemişti ama aradan bi hafta geçince ve ben hala doğurmayınca herhalde kızım zamanında gelecek diye düşünmeye başladım.geceden hafif adet ağrıları gibi ağrılarım ve son 2-3 haftada olduğu gibi kasılmalarım vardı ama hiç aklıma getirmiyordum doğumu.neyse nst.ye girdim ve düzenli sancı görünüyodu ama ben kasılmadan ve hafif ağrıdan başka bişey hissetmiyodum.sonra doktor alltan muayene etti açılmam 3 cm.olmuş.eve gitmene gerek yok seni bugün yatıralım dedi.aslında suni sancı çekmek istemiyordum ama bi an öncede doğurmak istiyordum epidural olacağım için biraz daha cesaretliydim.neyse yatış işlemlerim yapıldı ve beni yatırdılar.sonra ebe beni doğumhaneye götürdü ve suyum patlatıldı ama öyle sular seller gibi akmadı akıntı şeklinde geldi.ardından suni sancı verdiler ama 2 saat boyunca ağrılarımda pek bi artış olmamıştı.sonra ebe suni sancının derecesini biraz artırdı ama bende gene tık yok.tekrar doğumhaney gittik ve su boşaltma işlemini tekrarladı bu sefer biraz daha fazla su geldi.işte sudan sonra benim asıl ağrılarım başladı.doktor ağrıların dayanılmaz olduğunda epidural takıcaz dedi.ve ortalama bi saat sancı çektim belkide bana o kadar uzun geldi bilmiyorum.ama gerçekten epiduralsiz doğuran annelerimizin önünde eğiliyorum.normal doğum yapan arkadaşları korkutmak istemem ama gerçekten insan dayanamayacak seviyeye geliyor.ben bağırıyorum anestezi uzmanı gelsin diye ama oda ameliyata girmiş gelmek üzere diyorlar bana.eşim annem beni sakinleştirmeye çalışıyorlar ama seslerini bile duymak istemedim o an.eşimin çalan telefonu bile beni çileden çıkardı.annem sabretmem telkinlerinde bulunuyor anneme bağırıyorum.2 dk.da bir şiddetli sancılar geliyor.o iki dakkada yeniden doğmuş gibi oluyor insan.ve en sonunda anestezi uzmanı geldi yalvarıyorum hemen yapsın diye.işlem bikaç dakika sürdü o kadar hafifledimki anlatamam.sonra bir saat bekledik ama ben hiç bişey hissetmiyorum.bacaklarımı oynatabiliyordum ama acı hissetmiyordum.tekrar alttan muayene edildim ve açılmam 9 cm.olmuş.doğumhaneye aldılar.epiduralin etkisi yavaş yavaş geçiyordu hemen tekrar istedim tekrar yaptılar.gelen sancılarla birlikte ıkınmaya başladım.sancıların geldiğini karnımın sertleşmesinden anlıyorduk.bi taraftan ebe karnıma bastırıyor bir taraftan doktor bana gaz veriyordu.doğum anı çok kolay oldu hiç bişey hissetmiyordum tek yapmam gereken ıkınmaktı ve 10-15 dk. İçinde kızım doğdu.o kadar güzel bir duyguki kesinlikle anlatılmaz yaşanır.doktor dikişlerimi yaparken hemşirelerde kızımı silip tartıyorlardı ben onları izliyordum.doğuma kadar 4 kilo olur denilen kızım 3.200 doğdu.ultrason kesinlikle güvenilir değil yani.doğumum kolay oldu ama dikişlerim biraz fazla sanırım bugün 4. Gün ve tam oturamıyorum ama allahıma şükürler olsun çok tatlı ve sağlıklı bir kız annesi oldum.darısı tüm isteyenlerin başına…

işte buda benim minik kelebeğim
resim250xv5.jpg

resim250xv5.ed268eb81d.jpg

resim254lu5.jpg

[/URL

Son düzenleme:
kızlar kusura bakmayın yanlışlıkla bikaç tane konu açtım.diğerlerini silerler herhalde.

c[/Canim gozun aydin,allah bagislasin pek guzel yavrun,allahim nazarlardan saklasin,darisi basima,,,OLOR]

tebrik ederim canımmm..
allah bağışlasınn...
çok güzelll maşallahhhh allah nazarlardan korusun...

allahım analı babalı büyütsün cnmm :asigim: çok tatlı maşallah :nazar::nazar::nazar:bir ömür mutluluklar diliyorum sizleree

allahım nazarlardan korusun çook tatlı kızın var kızınla saglıklı mutlu bir ömür diliyorum

allahım nazarlardan korusun size bağışlasın inş. canım hikayeni okuyunca sanki kendim yazmışım gibi hissettim dün bende gittim 2 cm açılmam vardı haftya dr. çağırdı tekrar artık sürpriz dedi bakalım benim hikayemin gerisi nasıl olucak

:nazar: Canım cok tatlı bebeğin, darısı başımıza artık, allah uzun sağlıklı mutlu bir ömür nasip etsin size,a.s.

maşallah sübhanallah:nazar:hikayende çok güzeldi inşallah bizde senin gibi güzel doğum yaparız darısı başımıza.

canım maşallah bebeğin çok tatlı...dogumunda çok zor olmamıs...inşallah en kısa zamanda agrılarında gecer...darısı bizlerin basına

maşallah canım allah nazarlardan saklasın..analı babalı büyütsünn.doğum hıkayaen çok güzel ama korkuttu benı bende normal doğum olacağım allah ın izniyle ama burdakı hastanelerde epidural olmadığı için malasefe ağrılarımla bırlıkte doğuracağım..sen öyle anlatınca çok korktum allah hepımızın yardımcısı olsunnn arkadaşlar.

çok tatlı cnm , güle güle büyüt , Allah bağışlasın ... maaşallah bebişine :nazar:

Ahh canim yaa melekk melekk maşallahhhhh
ya bende epiduralli haziran annesiyim ama bende bi b. Ka yaramadi sanirim bu epidural afedersin.. Adam yaptii epidurali gittii ... Ve ben sancilari bebegin cikisini deli gibi hissettim en son yeterrrr diye bagirdiigimda bebegim cikmisti . Ben herseyi hissetim yani sen ne guzel sancilarini hissetmemsisin . Allah uzun ömur nasip etsin

maşallah canım allah bağışlasın.bende epidural istiyorum.aslında drum ilk doğum için önermemişti ama ben tamamen normalden çok korkuyommm.

X