diana 35 korunmak için mi?

infanta

sabırla bekliyorum......
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2008
954
3
40
slm arkadaşlar
ben pko luyum ve diana 35 kullanıyorum
bunu bebek yapana dek kullanacakmışım doktor öle dedi
evlenincede bu ilacı kullanıp hem tedavime devam etsem hemde korunsam olurmu
yani bu ilaç tam anlamıyla dogum kontrol ilacımı bilgisi olan varmı acaba?

canım tedavi olupta diane35 kullanırsan olmazki.tedavi derken pko tedavisimi yoksa bebek tedavisimi.bak canım diana35 doğum kontrol hapı onu kullandığın sürece bebeğin olmaz.eğer evlendikten sonra korunmak istiyorum dersen hem pko için hemde korunmak için kullanabilirsin.bende bekarken kullandım.pko var bendede ama evlendikten sonra sakın korunma derim.ben ilk sene korundum şimdi 6 ya giriyor hala bebiş yok.pkonun büyük bi engel olduğunu bilseydim asla korunmazdım.hıııı pkolu olupta hamile kalan çok kişi var.

Bu doğum kontrol hapıydı yanlış hatırlamıyorsam bende kullanmıştım adet düzensizliğinde ama çok fazla yan etkisini gördüm..Bende sivilce, kilo ve aşırı sinirlilik yaptı..Bu hapı kullandığın sürece hamile kalmazsın :))

Bu arada ekliyeyim ben hem adet düzensizliğinden ( aşırı stress ve yanlış diet fazla zayıflama ve akabinde hormon bozukluğu ) ayrıca polikistik over nedeniyle kullanmıştım.. Dediğim gibi yan etkileri bünyeden bünyeye değişiyor..Diane 35 yüzünden aldığım kilolar hala benimledir.. İnsanı agresif yapar (testesteron hormonu yüzünden) ben bir keresinde otobüste adamın birini dövecektim az daha. Halbuki ürkek ve hakkını savunmaktan aciz biriyim gerçekten:)) İnsana zorla cinayet bile işletebilir bu hap :)) O yüzden dikkatli kullanmanı tavsiye ederim :)) Alternatifin varsa hiç başlamaman en güzelidir..

Ve ayrıca öyle polikistik over hastaları hamile kalamaz diye bir kuralda yok, benim her iki yumurtalığımda da varmış doktorun dediğine göre. İlaçlar yan etki yaptığından kullanamadım ve tedavim yarım kaldı ama çok şükür oğluşum doğdu, üstelik ben hiç korunmadım hep eşim korundu :))

Son düzenleme:
Bu doğum kontrol hapıydı yanlış hatırlamıyorsam bende kullanmıştım adet düzensizliğinde ama çok fazla yan etkisini gördüm..Bende sivilce, kilo ve aşırı sinirlilik yaptı..Bu hapı kullandığın sürece hamile kalmazsın :))

Bu arada ekliyeyim ben hem adet düzensizliğinden ( aşırı stress ve yanlış diet fazla zayıflama ve akabinde hormon bozukluğu ) ayrıca polikistik over nedeniyle kullanmıştım.. Dediğim gibi yan etkileri bünyeden bünyeye değişiyor..Diane 35 yüzünden aldığım kilolar hala benimledir.. İnsanı agresif yapar (testesteron hormonu yüzünden) ben bir keresinde otobüste adamın birini dövecektim az daha. Halbuki ürkek ve hakkını savunmaktan aciz biriyim gerçekten:)) İnsana zorla cinayet bile işletebilir bu hap :)) O yüzden dikkatli kullanmanı tavsiye ederim :)) Alternatifin varsa hiç başlamaman en güzelidir..

Ve ayrıca öyle polikistik over hastaları hamile kalamaz diye bir kuralda yok, benim her iki yumurtalığımda da varmış doktorun dediğine göre. İlaçlar yan etki yaptığından kullanamadım ve tedavim yarım kaldı ama çok şükür oğluşum doğdu, üstelik ben hiç korunmadım hep eşim korundu :))

valla bende diana 35 kullandım sivilcelerim geçti aksine.ve kilo almadım.bünyeden bünyeye fark ediyor galiba.tedavisizmi hamile kaldın sen.allah bağışlasın oğluşunuda.

valla bende diana 35 kullandım sivilcelerim geçti aksine.ve kilo almadım.bünyeden bünyeye fark ediyor galiba.tedavisizmi hamile kaldın sen.allah bağışlasın oğluşunuda.

Evet canım tedavisiz hamile kaldım..Bu hap herkeste farklı etkiler gösteriyor..Doktor bana yan etkisi hiç yok demişti ama kullanmaya başladıktan sonra şikayetlerimi dinledi ve hemen bıraktırdı başkada bir hapa başlayamadık malesef çünkü genel olarak ilaç içerikleri aynı..Ama ben hiçbir zaman kaygılanmamıştım hamile kalırmıyım kalamazmıyım diye.. Eşim korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım..

tşkler arkadaşlar
ben o zaman evlenen kadar kullanayım bebek düşünmecegim zaman bırakayım bu ilacı
bende de az bi sivilce yaptı ama kilo olmadı
zetan son 10 yıldır kilom ve boyum aynı yesemde yemesemde gelişmiyorum sebebi galiba pko
herkese geçmiş olsun :enbuyukkk:

arkadaşlar benim anlatacaklarım baya uzun.ben 3yıllık eliyim.evlenmeden önce düzensiz adet görüyordum evlendikten sonra 9ay korunmadığımız halde bebeğimiz olmadı daha sonra doktora gittim bende ploraktin fazlalığı çıktı doktor kesinlikle hamile kalamassın sen dedi bana dostineks werdi.ama kullanmadan önce bi gebelik testi alındı benden ben hamile çıktım doktor ben şaşırdık baya .ploraktini yüksek olanlar hamile kalamazmış.daha sonra hamilelik hep zor geçti benim ilk 3ayda kanamam oldu daha sonra 3lü taramada problem çıktı nöral tüp defekti çıktı ardından amniyo sentez alındı benden bebek incelendi ama suda herşey normal çıktı aradan 2hafta sonra 28 haftalıkken karnımda öldü bebğimiz çok acı çektim ben 2yıl bebek yapmadk şimdi 3aydır korunmuyoruz ne eşim ne ben bebek istiyoz ama kalamadım yine gittim doktora bu seferde doktor herşey normal hormonların ploraktinin troidin normal ama sende kist war dedi bana ben çok üzüldüm açıkçası niye bunlar beni buluyo diye sonra araştırdım ki kist kötü bi hastalık değilmiş doktor problrm etme halldecez dedi bana hemen bebek mi istiyosunuz yoksa önce kisti eritelimmi dedi bende bebek istiyoruz dedim bana FARLUTAL ilaç werdi 12 tane 5mg günde 2 adet içiliyo içtim ilaç bitti bir gün önce bitti ama adet olamadım hala bide kist warken hamile kalınırsa eğer düşük riski warmış ben bunu duyunca bebekten wazgeçtim bi daha acı kaldıracak gücüm olamdığı için şimdi tekrar gitcem doktoruma dicem ki ben farlutal içtim bitti ama bebek isteğim geçti önce kisti eritin dicem daha önce konuştuk bebek istemiyosan sana doğum kontrol hapı wercem demişti sizce hangisi mantıklı farlutal dokundu bana açıkcası ben yeni çıkıtım bunalımdan ne güzel iyi idim hapi içince iyice şiştim sıkıntım oldu ödem oldu ama asla içmem bi daha sizce nasıl uygundur yardımcı olursanız sevinirim

X