Gusül Abdestsiz bebek emzirilir mi?

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2007
898
7
Arkadaşlar ben bugün bişey duydum. Komşumuz gusül abdesti almadan sakın bebeğini emzirme dedi. İlk defa duydum. Annem ve ablamlar bana böyle bişey sölemediler. Unuttular heralde. Arkadaşım vardı yanımda oda evli ona sordum evet doğru dedi. Çok ağlasa bile kesinlikle abdestini almadan emzirme dedi.Ama şunu da belirteyim bu sadece cinsel ilişki sonrası için geçerli,adet dönemi için geçerli değil.Adet döneminde emzirilebilirmiş.Gerçi ben bilmediğim halde yapmadım. Benim kız hiç uyanmadı Allahtan.:eek: Bu konuda bilgisi olan var mı?

Helal süt emmiş kişi

Soru: Cünüpken bebek emzirilir mi? Gece yansı uyanıp bebek ağladığında gusül abdesti almak için bebek bekletilmeli mi? Halk arasında helal süt emmiş dedikleri durum bu mudur? (Elif Toprak)

Cevap: Cünüpken namaz kılınmaz ama yemek yenilebilir, çocuğa süt emzirilir. Cünüplük sütü kirletmez. O, bir dış temizliği gerektiren şeydir. Helal süt emmiş tabiri, inançlı, iyi huylu, haramı helali gözetleyen, haram yemeyen bir annenin sütüyle beslenmiş demektir. Annesinin sütü, helal lokmadan oluşmuş ise o çocuk helal süt emmiş olur.
Süleyman Ateş tarafından yazılan bu makale, 14 Şubat 2006 Salı günü yayınlanan Vatan Gazetesindeki köşe yazısıdır.
http://makale.turkcebilgi.com/kose-...kerlerimiz-vatani-koruyan-kahramanlardir.html

X