bunalımdayım

B

banu29

Ziyaretçi
merhaba.bende bi sorunumu anlatmak ve fikirlerinizle bana destek olmanızı istiyorum nihayetinde bi kadını en iyi gene acı çekmiş bir kadın anlar.6 yıllık bi evliliğim vardı.ilk zamanlar mağlum cicim ayları falan yaşıyosun.ben çok severek evlendim.çok mutluydumda.ama bu mutluluğum çokaz sürdü.sebebi anne ve babasıydı.beni sevemediler istemediler bunu en başından anlamıştım ama eşim beni o kadar çok seviyoduki beni korur diye aldırış etmiyodum.ama öyle olmadı.eşim öğretmendi ve ankarada oturuyoduk.1 sene sonra tayinimiz istanbula çıktı derin bi oh çekmiştim nihayetkurtuluyorum diye ama peşimizi bırakmadılar.sürekli telefonla huzursuzluk çıkarmaya başladılar.ankarada olduğumuzda 2 gün gitmesek kavga çıkarıyorlardı niye gelmiyosunuz gitmiyosunuz diye hep kavga hepgürültü.deprasyona girmiştim.devamlı ağlıyodum.neyse sonunda istanbula geldik .ama eşim okadar korkuyoduki ailesinden onları kaybedicem diye beni arka plana atıyodu.kayınvaldem ve kocası sonum oldular.4 senedir istanbuldaydık 1 hafta aramadık onları ve en son annesi telefon açıp yapmadığını bırakmadı inanın o beni seven deli divane olan adamdan eser kalmadı soğudu uzaklaştı.hergün bunlar yüzünden kavga ediyoduk.dayanamadım o kadar bunaldımki.annemlarlede evimiz karşı karşıyaydı.ben gidiyorum artık dayanamıyacam yeter bunaldım bizi birbirimize yar etmicek bunlar dedim.devamlı tayinini aldır ankaraya geliceksin diyorlardı.ben kaç kere dedim oraya gitmem diye .yaşadım çünki gidermiyim.sonuç olarak eşim onları dinledi bende ankaraya gitmek istiyorum dedi .ona bile karıştırdı ailesini.düşüne biliyomusunuz.1 yuva kuruyosun aşk la sevgiyle ve bi anda herşeyinizi 2 kişi gelip yok ediyo.1 aydır annemlerdeyim oda ankarada.ne arıyo ne soruyo.en son biz anlaşamıyoruz dedi tokalaştık bu işi en kısa zamanda bitirelim dedi.bu kadar kolaydı çünki.ben 1 aydır bunalımdayım acı çekiyorum ve şoktayım.hayatımı mahvettiler.benim yanımda olması gerekirken annesinin yanında.2 ay önce bebegimi düşürdüm.okadar acı yaşattıki bana.ondan neden nefret edemiyorum bilmiyorum.çok seviyorum ve bundan sonra napıcam bilemiyorum.ailesi bitti dedimi geriye dönemez o.istesede dönemez.yorumlarınızı bekliyorum

ben bu aileleri anlayamıyorum.bence bunlar cehaletten kaynaklanıyor.iki insan bırbirini sevmişse gerisine ne hacet ya.bırakın mutlu olsunlar karısmayın.çocuklarınnı mutululuğ onlarında mutluluğu demektır kolay gelsın cnm

insanlar ve egoları..
lan beraber olsan bir dert..
olmasan bir dert...
ben 23 yaşındayım ve bi halt anlayamadım insanların kendilerini tatmin etme için verdikleri savaşalardan.. hayırlısı olsun.. sevenler ayrılmasın:KK43:

Arkadaşım zor bir durum ama eşiniz maalesef bir seçim yapmış,
Madem geriye dönemez diyorsunuz tek başına nereye kadar mücadele edebilirsiniz ki,
Siz zaten sorunuzun içinde cevabı vermişsiniz,
Yıpratmayın kendinizi bunun için kararına saygılı olun,
O yüzden bırakın seçimiyle hayatına devam etsin eşiniz,
Aile kuramayan ailenin tanımını bilmeyen bir adama ne deseniz boş,
Bence biran önce bitirin hiç uzatmayın...
Hayatınıza kaldığınız yerden devam edin.

ARKADAŞIM ÖNCELİKLE ALLAH SANA KOLAYLIK VERSİN BURDA BEN OLSAM KESİNLİKLE AYRILIRDIM.SENİ KORUMAYAN BİRİYLE NE DİYE HAYATINI GECİRECEKSİN ÖMÜR BOYU CİLE CEKECEKSİN .AMA ASIL OLAY SENDE BİTİYOR HALA ONU SEVİYORUM DİYORSUN.O SENİ SEVSE AİLESİNE KARŞI SENİ KORURDU.SENDE SENİN İÇİN HAYIRLI OLDUĞUNA İNANDIĞIN KARARI KENDİN VERECEKSİN..SEN NE YAPARSAN YAP AİLESİ SENİ BENİMSEMEYEKTİR.SANA SORUYORUM NEYİN SAVAŞINI VERECEKSİN.AİLESİNİN AĞZINA BAKAN BİR KOCA.........karar senin canım

Canim biz uzulme desekte sen uzuleceksin biliyorum.
Ama oyle bir adam demek ki evlilige tam olarak hazir degilmis, ailesinden kopapamis.
Demek ki bagimsiz yasayamiyor onlardan.
Senin acindan cok uzucu tabi, ama bence karari oysa onu karariyla basbasa birak.
Birgun elbet anlayacaktir, ama ozaman is isten gecmis olacak belki.
Bence bir erkek, once hanimini korumali, herzaman onunla olmali.
Ailesine karsi cikamadigi surece, sende o adamla cok mutsuz olursun emin ol.
Kendini toparla, ailenin yanindan ayrilma, kalabalik ortamlarda bulun, fazla yalniz kalma bu aralar.

Rabbim sana mutlulugun en guzelini nasip eder insallah..

değerli düşünceleriniz için hepinize teşekkür ederim.ben kendimlebaş başa kalıncahep düşünüyorum ama birilerinin düşüncesi fikri benim için okadar önemliki.arkadaşımda yok evden de çıkmıyorum.dolayısıyla bunalımdayım.çok mutsuzum hep karamsar ağlamaklı.çünki buralara nasıl geldik anlamıyorum.akıl sır erdiremiyorum.annemlerleyim ama bide bana sorun .okadar zorki.hep evimi yuvamı arıyorum.bundan sonra hayata nasıl tutunucam diyorum.ben neydim asıl ailesi ben değilmiydim.6yılıma acıyorum.yuvamı yıktılar.çözemiyorum çözüm yok diye çıktı işin içinden.en son görüşmemizde 1 ay önce ağladımda çok mutsuzum seni çok özlüyorum diye.dediği tek laf ağlama seni böyle görmek istemiyorum oldu.sen benim eşimsin ben seni severek aldım ne ailem ne başkası bizi ayıramaz diyeceğine.bıraktı beni.bu insan bensiz bir dakka duramazdı .şimdi şu içine düştüğüm içler acısı duma bakın.aklımdan çıkartamıyorumki

bir aile çocuğuna nasıl bunları yapar ya, anlamıyorum, ikinizi de mutsuz etmişler. keşke eşin yanında olsaydı, ailesine de seni kabul ettirmeye çalışsaydı..

bır ana baba evladının huzurlu mutlu yuvası olsun ıster.bunlar nasıl ınsanlar yarabbım anlamıyorum.canım alah sana sabır versın lutfen doğru duşun eşin belkı bıraz kafasını toparlar ve senı arar.hayırlısı neyse o olsun inşallah

ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN beni yanlız bırakmayın.

canım içinde bulunduğun bu durum gerçekden çok üzücü..
Ama bazı şeyler karşılıklı oluyor malesef size mücadele edin bırakmayın peşini desem karşı taraf almış başını gitmiş böyle biri için acı çeksen de boşa gidiyor malesef.
Üstelik bebeğinizi düşürmüşsünüz eşinizdeki duyarsızlık içler acısı anne baba sözüyle yaşayan bir erkek bence ne eş nede iyi bir baba olabilir..
Hakkınızda hayırlısı ne ise o olur inşa.s.

canım benim çok üzüldüm durumuna :teselli:
aileler ne yaptıklarının farkındalar mı ya. bu forumda okuduğum kaçıncı olay, oğullarına zarar verdiklerini anlamıyorlar mı? çocuklarının yuvası huzursuz olunca, yıkılınca ellerine ne geçeceğini sanıyorlar Çok üzgünüm çoook Allah korusun öyle kaynanadan :1shok:
ne diyeceğimi bilmiyorum canım ya geçmiş olsun :teselli:

canım çok geçmiş olsun. bence böle bi eşten 6 yıl içinde ayrıldığına sevinmelisin dahada uzun sürse daha çok yıklırdın eminim. bebeğin için üzüldüm ama öyle bir kocadan nasıl bir baba olurdu sence??? onun ailesi sana bunları etmiş ama sen sabır içinde bekle canım çünkü: eden ettiğini bulur bu hayatta. şükret ki yanında ailen var...

hepinizin beni anladığına yürekten inanıyorum.demiştim ya bi kadını ancak bi takım acılar yaşamuş bi kadın anlar diye.ben zaten mantık olarak bütün yazılanları biliyorum ama kalbime söz geçiremiyorum.aklımdan çıkaramıyorum.daha 1 ay oldu.hem yediremiyorumda kendimede kızıyorum bu kadar yıl sırf bu kadını sevindirmemek için yuvam dağılmasın diye durdum .ama o kadar uğraştılarki karı koca ya yemin ediyorum kimse dayanamazdı.ugraşa uğraşa başardılar.ayırdılar .2 tanede onun evli kızı var.bakalım beni dul bırakmak yada kurtulmak neymiş rabbim onada tattırsın.kolaymı ya ne hayallerle umutlarla evlenmiyomuyuz.sonra birileri çıkıp hayatını karartıyo anlamıyorum

bence eşin her iki tarafıda aynı değerde anlaması gerekiyordu ok o annesi babası ama sende eşisin kolay mı ya aşık olup ewlenmek!!!!!

güzel kardeşim durumuna çok üzüldüm...eşini çok sevmişsin ama o seni ailesi için terketmiş...oda beni seviyordu diyorsun...erkeklerin sevgisi işte bu kadar...kadınlar daha tutucu bu konuda...hemen atamazlar..ama erkeklerin sevgisi çabuk bitiyor ne yazıkki..sevmiş olsa ailesini kabullendirirdi seni...eşin ailesi için bazı şeyleri bitirmiş...aklını başına topla...hiç bir şey için kendini yıpratmaya değmez...benim eşimde beni deli gibi seviyordu...lise 1 de tanıştım...liseyi bitirinceye kadar zor bekledi...üniversiteyi okumamı bile beklemedi ama o sevgiler çok geçmeden bitti...aramızda ailesi de yoktu...alkol alır durmadan döverdi...allahtan çocuğun yok...benim birde çocuğum vardı...nasıl katlandım bir bilsen...insanlar bazen çok sabırlı oluyor...ne dayaklar yedim bir hafta yattığım yerden kalkamadım ama katlandım...gidecek yerim yoktu...her zaman kendinden daha kötü durumda olanları düşün ve haline şükret...allah seni inşallah bundan sonra mutlu etsin...iyi akşamlar...

allahimm benim içimdeki bu yanginimi al o vefasiz kulunun içine düşürrrrr :KK43:(((( içim yaniyaaa canim aciyoooo allahimmmm :KK43:((((

ya o kadın varolduğu sürece sen eşinle mutlu olamazdın zaten. belkide hayırlısı budur arkadaşım. her şerde bi hayır vardır. sen yine sabırlı davranmışsın saygılı davranmışsın onlara karşı. öncelikle bunun için tebrik ederim seni. bir yuvayı yıkmak sevenleri ayırmak nekadar günah ya. acaba o kadın öteki tarafta ne yapacak. Allah bundan sonraki hayatında dert çektirmesin sana inşallah. inşallah eşinde hatasını anlar ve birbirinize destek olarak yaşarsınız.

canım zaten eşin seçimini yapmış....2 ay önce bebeğimi düşürdüm demişsin bu zamanlardada yanında olmadımı senin...nefret edemiyorum demişsin çünkü hala seviyorsun ...buda çok doğal ...ama bu şekilde bir evlilik sence nasıl toparlanır eşin değişecek birine benzemiyor yazdıklarından anladığım kadarıyla....bebeğinin yaşamamasındada vardır bir hayır !!!! eşinin babalığı nasıl olurdu acaba?hiç anlamıyorum yaa anne baba evladının yuvasını nasıl göz göregöre yıkmaya çalışır...nasıl hesap vericek bu insanlar...zaman herşeyin ilacı inan bana olmuyorsa zorlamanın alemi yok ...bir evliliğin kolay bitirilebileceğini hiç kimse söyleyemez ama eşinde yürümüyor ayrılalım demiş....daha nasıl bir cevap bekliyorsun eşinden? Allah yardımcın olsun ...Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah...

ya bence esini bırakma onlara kimse ailesini bırakmaz istemez sen istermisin biz kadınlar olarakta üstlerine ğidiyoruz sevmiyorlar iste ama esimiz ne yapabilirki 14 yıllık evliyim benim esimde hep ailesi tuttu hep onları savundu bir kere bile ben haklı olsamda sen haklısın diyemedi hemen onları savunmaya ğecti ve beni daha cok sinirlendirdi bari sen bir sey söyleme diyorum ben sinirliyken en azından sinirim ğecer bir iki bir sey söylesem sonuçta sayğısızca karsılarına ğecip bir sey demiyorum sadece ona söylüyorum bizimde evligimiz bu yüzden kopma aşamısana ğeldi kac kere bence esini seviyorsun git onun yanına ailesinden gizlice bulus ve konus sevdigin insanı sırf seni sevmiyorlar diye bırakma bazı insanların kisiligi zevk alıyorlar karsıdakine eziyet etmekten eğer yanlarına ğidecekseniz git sevdigin insandan ayrılmak yerine onun yanında ol uzaktan zaten karısıyorlarmıs yakından karıssalar ne olacak en azından yeri ğeldiginde yüzlerine bir sey demezsen ğözlerinle konusur suratını asarsın ama sevdigin insanın yanında olursun erken pes etmisin sen arkadasım ben olsam bırakmam kocamı onlara ğider kıskandıra kıskandıra koluma takrdım esimdende beklemezdim bir sey diyecek olursa ğönlüme söz ğeciremiyorum derdim sende öyle yap üzülmektense

X