Bebek Beslenmesi Pirinç Unu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
meyve püresi yapmışş olabilir prinç unu bende veriyordum oğluma ama 6 aydan sonra ve biberondan akıcak şekilde yapıyordum sizin yaşınıza uygun bibereon mamaları şu anda milupayı öneririm ama siz beslenmenize dikkat edin sütünüz olsun bebişinizi besleyin mamaya gerek yok

kızlar pirinç unu gaz yapar mı dün gece yatmadan oğluma pirinç unu yaptım muhallebi gibi gece 3de uyandı çığlık çığlığa bu saat oldu hala gaz bitmedi bi yardım edin bide dün sabah karışık meyve püres yedirdim o mu yaptı ayıramıyorum yavrum çıldırıyor şimdi banyo yaptırıp yatırdım umarım çok uyur ve gazsız uyanır napıyım yardım edin nolur uyanınca çok ağlıyor:çok üzgünüm:

canım ya yazık değilmi bebeğine.
3.5 aylık bebek için pirinç unu çok ağır gelir bence.meyve püreside.
neredeyse bütün pürelerde 4 aydan sonra yazıyor.pirinç unuda aynı şekilde bence.
çok erken bebeğin için bence.
kilosu az olabilir ama takviye için ayına uygun gıdalar kullanmalısın bence.

7 aylık bebeğim var ve maalesef hala pirinç unu veremiyorum. pirinç unu yedirdiğim gece çocuk kıvranmaktan uyuyamıyor. bir doktora danıştım. pirinç unu çok iyi pişirilmediğinde bu tür sindirim problemleri yapabilirmiş. pirinç ununu muhallebi yapmadan önce biraz kavurmamı önerdi. bizim için durum değişmedi gerçi ama belki sizlere faydalı olabilir.

prinç unu bende veriyordum ama artık vermiyorum.doktor kızdı.ne gerek var pirinç ununa dedei.içinde sadece nişasta var.bu sadece çocuğu şişirir.başka birşey yapmazx dedi.haklıda aslında.sadece şişiriyor.başka ne işe yarıyor ki:emir_bebek:

bence de pirinç ununa gerek yok

İlla verilecekse pirincin kendisini haşlayıp verin daha iyi. Tabii 5. aydan sonra:KK42:

bence 3 4 aylık cocuklara boyel seyelr yedırmeyın ayrıca o gece mamaları cok gaz yapıyormus ben hıc kullanmadım 6 aylık oglum bır aydır ek gıda verıyorum ama sabah bır bebe bıskuvısı yurta sarısı kendı devam sutunden 2 kasık ve bırde pekmez karıstırıp yedırıyorum sorna yıne devam sutu sonra elma puresı bırde aogalan bal gabagı ve kayısıyı haslayı tel suzgecte ezıyorum ve bu karısıma 3 kasık pırınc unu eklıyorum bıraz ocakta pısırıyorum oglan kasıgı havda kapıyor nasıl sevıyor anlatamam bu arada bal kabagının ıcınde bagısıklık ısıtemı artırıcı vıtamın var o yuzden bebeklere cok ıyı gelıyor sakın okadar kucuk bebelere o mamaları yedırmeyın gazdan yazık ya benımkının ılk 3 ay gaz problemı oldu sımdı kendı kendıne her syeını ckartıyor gecelerıde brı kere kalkıyor o mamayı bende verıcektım uyanmasın dıye ama gaz sancısı cekıcekse ben bır kere uyanamayı tercıh ederım

daha çok erken annesi. hem muhallebi kıvamı onun için bayağı koyu. yazık, küçücük midesi nasıl sindirsin. üstüne bide meyve karışımı gaz yapar tabi. bol bol emzir. yatarken de veriyorsan devam sütü ver.

İyi günler hanımlar benim bebeğim şuanda 3.5 aylık 4 aylık olunca Pirinç unu vermek istiyorum birkaç çeşiti var şuanda bebeğimin kilosu 6.600 dan fazla oldu artık sizce baslamamda sakınca varmıdır birde muhallebi kivamindami vermeliyim yoksa daha mı sulu ve günde kaç defa vermeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim

İyi günler hanımlar benim bebeğim şuanda 3.5 aylık 4 aylık olunca Pirinç unu vermek istiyorum birkaç çeşiti var şuanda bebeğimin kilosu 6.600 dan fazla oldu artık sizce baslamamda sakınca varmıdır birde muhallebi kivamindami vermeliyim yoksa daha mı sulu ve günde kaç defa vermeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim
Yil olmus 2020. Doktorlar bas bas cocuklara cicibebe pirinc unu dayamayin sadece sagliksiz.kilo aldirir faydasi olmaz diyor. Ileride seker hastasi olurlar diyor.6 ay dolmadan ek gidaya baslamayin diyor.
Hal boyleyken 4 aylik cocuga pirinc unu vermeyin bence..

Yil olmus 2020. Doktorlar bas bas cocuklara cicibebe pirinc unu dayamayin sadece sagliksiz.kilo aldirir faydasi olmaz diyor. Ileride seker hastasi olurlar diyor.6 ay dolmadan ek gidaya baslamayin diyor.
Hal boyleyken 4 aylik cocuga pirinc unu vermeyin bence..
Sütümün yetmediğini yada tam duymadığını hissediyorum egerki sağlıksız olsa neden hâlâ piyasada olsunki ben sizlerden gelen fikirleri tabiki dinlicem öğrenmeye çalışıyorum ilk bebeğim çünkü güçsüz kalsın istemiyorum

Sütümün yetmediğini yada tam duymadığını hissediyorum egerki sağlıksız olsa neden hâlâ piyasada olsunki ben sizlerden gelen fikirleri tabiki dinlicem öğrenmeye çalışıyorum ilk bebeğim çünkü güçsüz kalsın istemiyorum
Anne sutu yetersiz ise ilk 1 yil formul mama ile desteklemelisiniz.
Sigara da sagliksiz ama satiliyor neticede. Ek gida da rehberiniz doktorunuz olsun.

Cocuga hic bir faydası olmayan bir sey ve cocuk daha cok küçük ek gıdaya 6 aydan önce başlanılmaz. Vermeyin pirinç unu falan. Pekmez ve bal da sakin vermeyin. Hatta 1 yaşi geçince de vermeyin

Bnmkiler ikiz bebek pirinç unu verdim karınları şişti 32 haftalık doğdular şimdi temmuz 2de 5 e girecekler gaz bitmedi onla alakalı mi

X