Bartholin kisti

Bu arada bugun doktorumdan ogrendim bu rahatsizlik tupleri tikayabiliyormus ya da dış gebeliğe sebep olabiliyormuş.Cok şanslısın sende bunlar olmamış dedi.Ek bilgi olarak vermek istedim.

Bu arada bugun doktorumdan ogrendim bu rahatsizlik tupleri tikayabiliyormus ya da dış gebeliğe sebep olabiliyormuş.Cok şanslısın sende bunlar olmamış dedi.Ek bilgi olarak vermek istedim.
Bir düzeltme yapmak isterim, bu rahatsızlık yani bartolin kisti tüplerin tıkanmasına sebep olmaz gebeleği engelleyici hiçbir etkisi olmaz.
Tüplerin tıkanmasına sebep olan bartolin kistine sebep olan bakteri ve hastalıklardır.
Bartolin kistinine sebep olan hastalıkların başında Belsoğuklu ve kolibasili gibi bakteriler geliyor. Eğer bundan dolayı bartolin kisti oluşmuşsa bu bakterilerin rahime veya tüplere ulaşması durumunda zarar vermesi mümkün.

Bir de son bir şey sormak istiyorum nerde yaptırdınız siz operasyonu?Doktorunuz kimdi?Başarılı oldu mu?Çünkü çok canım sıkılıyor
gec gördm eski nickmn şifresinide unuttum. word kateter ilk aylar cok memnundm şişlik hiç olusmadan o acılan delikten sıvı akıyodu daha sonraları şişlik olmaya basladı o şişme baskı yapınca o delikten sıvı cıkmaya basladı. yani eskisi kadar büyümesede yine bi şişlk olusuyor ve sislk olusunca sıvı cıkıo bılmem anlatabıldm mi smdi agızlastrma yontemıyle amelyat olmaya karar verdm tek cozum yolu bu

L

Pahalı derken ne kadar ödeme yaptınız acaba?Benimde 6 yıl önce 2 kez gümüş nitrat operasyonu oldu sağ tarafımda ,bu kez de sol tarafımda aynı problem var ve çok üzülüyorum.Word katater yaptırmayı düşünüyorum ama onunda çıkma ihtimali falan varmisBeni biraz bilgilendirin lütfen
1 sene önce özel muayenehanede sol tarava takılmıstı word katater 800 tl ödeme yapmıstım. gec gördm msjınısı umarım word kateter olammıssnzdr en iyisi marsplasyn yontemı

Merhaba ablalarım ben 15 yaşındayım taa ilk sayfalarda bartolin kistinin bi resmi atılmış aynısı bende var ilk sivilce gibiydi çok çok hafif açıyordu sonra o gün tuvalete çıktım idrarımı ederken yanıyodu orası geçmiş mi geçmemiş mi diye bakayım dedim orası şişmiş böyle büyümüş falan önlere doğru gelmiş yani vajinanın gerilerine doğruydu içe doğru işte o önlere doğruda gelmiş 3 tane böyle sivilce gibi yanyana anneme gösterdim iltihap olmuş o atar çıkarır dedi sonra araştırdım netten bartolin kistini gördüm ve belirtileriyle aynısı böyle sonra pişik kremi sürdüm sudokrem diye biliyosunuzdur büyük ihtimalle o gün işte bir acıdı bir ağrıdı yürüyemiyorum bile doğru düzgün üzerine oturamıyorum falan ikinci gün tuvalete çıktım yine idrarımı yapıyorum yandı yine acıdı baktım yine oraya elimle yokladım orada iki sivilce gibi olan patlamış delik olmuş ora yani delik derken patlamış ya derisi kalkmış gibi olmuş sanırım sonra işte önlere doğru gelmiş farkettim sonra güzelce yıkadım temizledim mikrop kapmasın diye sonra Kremi sürdüm o gün acayip ağrıdı anlatamam yerimde duramadım acıdı bide uzanıyorum geçmiyo yürüyorum geçmiyo canım yandı yani sonra işte bu sabah uyandım yine gittim lavobaya bu sefer küçük abdestimi ederken sadece o arka yanıyodu önlerde acayip yandı yerimde duramadım sonra orayı yıkadım güzel o arkalarda içe doğru olan o şişkinlik varya önlerede gelmiş sanırım böyle o delik gibi derisi kalkık dediğim şey önlerdede olmuş acayip derecede acıyo ağrı az var ama var cidden çok kötü durumdayım oturamıyorum yürüyünce ağrıyo acıyo sizce bu bartolin kistimi bartolinin belirtileriyle aynı ve çok korkuyorum annem ilk iltihaptır falan dedi geçer dedi patlar o dedi ama işte bu dağılmaya başlayınca oda anlamadı şimdi jinekoloğa randevu alıcaz annenin güvendiği birine gidicem bakalım ne diyicek size soruyorum şimdi acaba bu bartolin kistimi yoksa başka bişey mi bi ara ağrıdan duramadım şimdi sıcak tutunca uzanınca ağrıdan duramayacak seviyede değil ağrı kesici de aldı yani bu ağrıda değil anlamadım acıyo baya lütfeeenn yardım edin

Merhaba ablalarım ben 15 yaşındayım taa ilk sayfalarda bartolin kistinin bi resmi atılmış aynısı bende var ilk sivilce gibiydi çok çok hafif açıyordu sonra o gün tuvalete çıktım idrarımı ederken yanıyodu orası geçmiş mi geçmemiş mi diye bakayım dedim orası şişmiş böyle büyümüş falan önlere doğru gelmiş yani vajinanın gerilerine doğruydu içe doğru işte o önlere doğruda gelmiş 3 tane böyle sivilce gibi yanyana anneme gösterdim iltihap olmuş o atar çıkarır dedi sonra araştırdım netten bartolin kistini gördüm ve belirtileriyle aynısı böyle sonra pişik kremi sürdüm sudokrem diye biliyosunuzdur büyük ihtimalle o gün işte bir acıdı bir ağrıdı yürüyemiyorum bile doğru düzgün üzerine oturamıyorum falan ikinci gün tuvalete çıktım yine idrarımı yapıyorum yandı yine acıdı baktım yine oraya elimle yokladım orada iki sivilce gibi olan patlamış delik olmuş ora yani delik derken patlamış ya derisi kalkmış gibi olmuş sanırım sonra işte önlere doğru gelmiş farkettim sonra güzelce yıkadım temizledim mikrop kapmasın diye sonra Kremi sürdüm o gün acayip ağrıdı anlatamam yerimde duramadım acıdı bide uzanıyorum geçmiyo yürüyorum geçmiyo canım yandı yani sonra işte bu sabah uyandım yine gittim lavobaya bu sefer küçük abdestimi ederken sadece o arka yanıyodu önlerde acayip yandı yerimde duramadım sonra orayı yıkadım güzel o arkalarda içe doğru olan o şişkinlik varya önlerede gelmiş sanırım böyle o delik gibi derisi kalkık dediğim şey önlerdede olmuş acayip derecede acıyo ağrı az var ama var cidden çok kötü durumdayım oturamıyorum yürüyünce ağrıyo acıyo sizce bu bartolin kistimi bartolinin belirtileriyle aynı ve çok korkuyorum annem ilk iltihaptır falan dedi geçer dedi patlar o dedi ama işte bu dağılmaya başlayınca oda anlamadı şimdi jinekoloğa randevu alıcaz annenin güvendiği birine gidicem bakalım ne diyicek size soruyorum şimdi acaba bu bartolin kistimi yoksa başka bişey mi bi ara ağrıdan duramadım şimdi sıcak tutunca uzanınca ağrıdan duramayacak seviyede değil ağrı kesici de aldı yani bu ağrıda değil anlamadım acıyo baya lütfeeenn yardım edin
İlk sivilce gibiydi sonra şişti acımaya ağrımaya başladı bu arada vajinanın yerlerini pek bilmiyorum pek Anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır***

Fıstık ben seni anladım. Bartholin olsa patlamazdı sanıyorum cilt altı apsesi gibi bişey olabilir o. Ama bence mutlaka doktora gitmelisin. Hazır patlamış baksın içinde bişi kalmış mı?! Milrop kapmaması için batikon sürüp doooğğğru doktora. Bunun ayıbı olmaz. Orası pis bi bölge enfeksiyon kaparsan açık yaradan daha fena olur sonrası.

Fıstık ben seni anladım. Bartholin olsa patlamazdı sanıyorum cilt altı apsesi gibi bişey olabilir o. Ama bence mutlaka doktora gitmelisin. Hazır patlamış baksın içinde bişi kalmış mı?! Milrop kapmaması için batikon sürüp doooğğğru doktora. Bunun ayıbı olmaz. Orası pis bi bölge enfeksiyon kaparsan açık yaradan daha fena olur sonrası.
Bu cumartesi gideceğim doktora ve ama orası patlaması o şiş dediğim yer hala şiş ve daha şişmiş içe doğru annem baktı bugün sadece size dediğim o üstünde ki sivilce gibi şey patlamış yer yer umarım cumartesi ne kadar dayanarım

Bu cumartesi gideceğim doktora ve ama orası patlaması o şiş dediğim yer hala şiş ve daha şişmiş içe doğru annem baktı bugün sadece size dediğim o üstünde ki sivilce gibi şey patlamış yer yer umarım cumartesi ne kadar dayanarım
İnşallah canım. İnşallah bartholin değildir

arkadaşlar ben düğün gecemde bu ameliyatı oldum bir yıl önce. en güzel gecem ameliyat masasında geçti anlayacağınız. sancıyı anesteziyle uyuşturdular sırf atlatmak için düğünü azıcık boşalttılar içini şırıngayla idare etsinler diye düşünün yani ben kuaföre gidicem yataktan kalkamıyordum. neyse düğünü atlattıktan sonra bu ameliyat gerçekleşti bir ay sonra tamamen iyileşti. beş altı ay sonra tekrar bir şişlik vardı. doktora gittim ameliyat gerekiyor bu sefer alınması gerek ama rahatsız etmiyorsa şimdilik aciliyeti yok dediler. bu günlerde yine kendini hissettirmeye başladı şişlik olarak zaten hep var fakat hafif sancısını hissediyorum içten. bartolin bezini tamamen aldırmam gerekecek bu sefer. bartolin aldıran var mı. doktorlar o bezin görevini yapan irili ufaklı bir sürü bez var bir zararı olmayacağını söylüyorlar fakat tedirginim yine de.
Merhaba üzerinden baya geçmiş ama bende aynı durumdayım aldırdınız mı şuan herhangi bir sorun yaşıyor musunuz benim de aldırmam gerekiyor ama sonrasında problem yaşamaktan korkuyorum

Çözüm:yazacaklarim bartholin kisti sürekli tekrar edenler icindir.eczaneden yeşil uclu şırınga ile olgunlaşmış veya olgunlaşmaya yakin olan kistin tam ortasina yaklaşık 1 cm batirıp içini bosaltmalısınız.yoksa cok agrili süreç devam eder ve birkac hafta boyunca oturamaz ve yürüyemezsiniz.siyah uçlu şırınga ince olduğu için irinin dışarı akması çok yardımci olmaz.ben artik sadece iğnesiyle delip elimle sıkıyorum.en azından bu illetten 3 gunde kurtulmuş oluyorum.sebebine gelince ben doguda calışırken buzda düştüm ve bu yaralanmalar esnasında bazi kaslarimda zorlanma sonucu zedelenmeye bağlı ödemler oluştu.bunlardan 2 tanesi apseye döndü.biride bartholin apseydi.ne zaman zorlansam bu bazen bacağımla yaptığım ters bir hareketle bile apse hemen şişer.3 gun bekler bu yontemi uygularım.tabi bu aşamaya gelene kadar 10 yildır yaşadığım tıbbi tedavileri ve aciları bilenler hemen anlamistir.umarim faydasi olur herkese.

Gecen hafta derdime çare bulmak icin forumlarda dolasiyordum. Simdi cok basit bir şekilde nasıl rahatladigimi yazacağım. Yarim demet maydanoz u tavada ölünceye kadar kızdırıp ince bir tülbent veya gazlı bir beze koyarak sicak olarak kistin üzerine koyun bu şekilde kalsın bir sure. Tekrar gerekirse tekrar edin. Ben tek seferde kisti patlattim. Tesadüf müdür nedir bilmiyirum fakat ise yaradı. Zaten rahatlamak icin sıcak suya oturulmasi gerektiğini okumustum. Belki sıcak belki maydanoz bilemiyorum ama ben su an cok rahatim.

Merhabalar kaç yıl olmuş siz yazali ama şimdi okudum, gördüm. Gerçekten yıllarca süren birsey mi bu ? Çünkü 12 yıldır var demişsiniz .. Yoksa sönüp sönüp tekrar oluştu mu 12 yıl boyunca ?

Merhaba bende 1 haftadır doktor doktor gezdim hepsi farklı yönlendirdi beni! Kist dediler ilaç verdiler kimisi alalım dedi. Baktım iyive kötüleşiyorum acısıda aman allahım açık yaraya limon basmak gibi birşeydi.

Şimdi ameliyattan çıktım annemin eski bir doktoruna gittik hopp kendimi ameliyatta buldum :)Aç gel demişti zaten.şu an iyiyim umarım tekrar etmez içerisine tampon gibi birşey koydu paArtesi alacakmış. Bu işlemi tekraralamaması için yaptığını söyledi. Fiyat merak eden için yazıyorum hastane ve doktor toplamda 2200 tl civarı tuttu. Genel anestezi ile ameliyathanede oldum. Bu sıcak su tutmalar antibiyotikler falan hikaye kızlar kist seğil abse varsa eğer mutlaka oprasyon şart. Başka arkadaşımda kist var sorun olmuyor pek bazen ilişki sonrası olduğunu söylüyor. Ama abse varsa kesinlikle aldırın salgı beziniz de zarar görmüyor..! İlerleyen zamanlarda gelişmeleri yazarım çıkar çıkmaz siteye üye olup paylaşmak istedim çünkü Allah düşmanıma vermesin..!!

Beziniz alınınca cinsel ilişkide zorlanma yaşamadınız mı. Bende aldırdım ama tekrarladı .galiba tam alınmadı Apse oluyor ayda bir . Tekrar aldırmak istiyorum

X