Bebek Beslenmesi bebeğim mememi almıyor :(((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hepyek-34

Hamd olsun Bugünlerimize...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2007
1.068
1.259
Arkadaşlar çok morelsizim. boncuk kızım 2 gündür beni emmek istemiyor. aç ağlıyor meme veriyorum almıyor:KK43:( . milupa aptamil veriyorum alıyor. beni bırakıyormu acaba artık bilemiyorum. lütfen memeye alıştırmak için tekrar ne yapmalıyım. bana bi fikir verin aynı durumda olan varmı?benneyaptımki

aman canım keşke mama vermeseydin mecbur seni emerdi bide biberon kullandıysan daha bol akıyo anladın umarım düzelir sen yinede göğsünü ver ağzına sık alacaktır takma kafaya sütün gider

mamayı 15 gündür veriyorum sorun yoktu. ama dediğin gibi biberona yeni alıştı. kaşıklada vermek çok zor oluyordu. hem biberonla mama yiyip annesi emen cok bebek var cevremde bi sorunları yoktu. ama benim kız memeyi görür görmez daha basıyor çığlığı kucağıma alıp yatırınca daha hatta anlıyor sanki meme vericeğimi kıyametleri koparıyor:KK43: off umarım alır cnm. bakalım uyanmasını bekliyorum basında uyansında tekrar deneyeceğim. sanada cok geçmiş olsun burada selcanefe sorununu okudum ama hiç bi fikrim yok pirinç unu konusunda. umarım huzurlu rahat bi gece gecirir yavrularımız . ama gaz için sab simplexi öneririm. yakınınızda nöbetci eczane varsa bence gidip alın gaz sorununa birebir. bizimde cok gaz sorunumuz olmustu o çok iyi geldi.

saol canım simplex damla mı canım eşim mümessil zaten bıktı artık damla getirmekten bebeğin de gece seni emmiştir inşallah bizimki rahat yattı ama 6da uyandık ayaktayız gaz var yine kolay gelsin hepimize

:KK43:(((((((( maalesef hayır emmedi tüm gece ne beni emdi ne mama yedi iştahsızlaştı şimdide. bugün doktora götürücez.

geçmiş olsun canım inş emmer seni bende bi ara biberonla vermiştim mamayı mememde nazlanndı bi kaç kere kavga ediyodu emerken bende hemen kestim biberonu sende biberonuı verme mecbur alacak iştahsızlığı olmasında yavrucağın alışır tekrar sen üzülme annesi

canım bızde yasadık ,bıraz zor oldu ama duzeldı cok sukur
mamayı bıboronla verdıgın ıcın meme başı saskınlıgı yasıyor oncelıkle bıberonu bırakıcaksın kesınlıkle vermıceksın,mama verıceksen zor olsada kasıkla ver bır kac gune alıcak memenı
evet bazı bebekler emmeyı bırakmıyor bıberon alsada ,bazı bebeklerde bıberonla tanıstıklarında cabucak vazgecebılıyorlarmıs,ben sımdı hem bıberon hem meme verıyorum ıkısınıde alıyor ,
1 ay kadar hıc bıbeon vermedım

benim sudenaz da göğsümü almadı.ama hatalı olan bendim.meme başı çatlağı oldu diye pompa ile sağıp biberona koyup verdim.biboşa alışınca beni reddeddi.göğüsümü hiç almadı zorladım daha çok tiskindi.daha sonra 40 ımız çıkana kadar böyle devam etti ve ben galip geldim.şimdi de biboşu almıyo göğsümü istiyo sadece.sana tavsiyem eğer senin bebiş ilaç içmeyi sevmiyorsa ilacı biboşa koyda ver.benim kıza öyle yaptım biboşdan soğudu ilaç gelecek zannetti bi daha almadı.birde bebekler emmeyi reddederse idrar yollarında iltihap olabilme ihtimali yüksekmiş.aklında bulunsun.bi doktora göster.kolay gelsin:teytey:

teşekkür ederim arkadaşlar hepinize evet munise bugün dr.a gittik idrarında kristal çıktı bol bol su içirmeliymişim . Dediğiniz gibi zorda olsa mamayı kaşıkla vericem artık biberonu unutturmalıyım. ya etrafımdaki bi çok bebek hem biberon alıyor hem meme. bakalım bu gece napıcaz Allah Yardımcımız olsun hepimizin.CADIARZU

Bırakmamıştır canım seni..benimkide arada öyle yapıyor,üstelik ben hiçbirşekilde biberon vermiyorum...çin işkencesi oluyor ama hepp kaşıkla veriyorum, birsüre sonra tekrar düzeliyor..dilerim kısa sürede düzelir..

teşekkür ederim arkadaşlar hepinize evet munise bugün dr.a gittik idrarında kristal çıktı bol bol su içirmeliymişim . Dediğiniz gibi zorda olsa mamayı kaşıkla vericem artık biberonu unutturmalıyım. ya etrafımdaki bi çok bebek hem biberon alıyor hem meme. bakalım bu gece napıcaz Allah Yardımcımız olsun hepimizin.CADIARZU

:1hug:canım benim kızım 3 aylık dogdugundan beri emmek istemedi beni.inatla emzirdim ve kazandım artık emiyor.tek gogsümü 8dk-15dk arası emiyor kilo alımı da iyi sütüm yetiyormuş.uyurken yanına yatıpta emzir cok faydalı oluyor ben uyanıkken de yatarak verdim bazen cok ugrastım 3 saat beklet acıkınca nasıl da emecek.allah yardımcın olsun

AHHH AYNI DERT BİZDEDE VAR BENİM KIZIMDA EMMİYOR NÖBETTE OLDUGUM GÜN 24 SAAT YANINDA OLMUYORUM SÜTÜMÜ SAGIP BIRAKIYORUM MECBUREN BİBERONLA VERİYORLAR NÖBETTEN EVE GELDİĞİM ZAMAN İLK GÜN EMMİYOR RED EDİYOR AMA SONRA MECBUR ÇOOK AÇ KALINCA EMİYOR YANİ TEK SENİNKİ DEGİL CANIM SANIRIM TÜM BEBİŞLER AYNII İNŞALLAH ANNE SÜTÜNÜ EMMEYİ BIRAKMAZLAR.a.s

damaklı biberon kullan bence.benim kızım önce biberon emdi.beni emmek istemedi.ama şimdi alıştı.beni ve biberonu emiyor.göğüs ucuna bişey sür alıştırmak için.rezene çayı olabilir.ben öyle yapmıştım

kızlar acil yardım 5 günlük bebeğim var ilk basta tam emziremedim göğüs acısından iki gündür az da olsa süm var oğlumda alışmaya başladı biraz emmeye ..
en son dün gece 12 de emzirdim, rahat emmişti ama o saatten sonra almadı... bugün biraz sağdım öğleyin ama şimdi sağma aletiyle bile süt gelmiyo, göğüslerim cok gerildi sanırım ağrıycak

ağrımaması için ve bebeğimin memeyi alması için ne yapmalıyımm lütfenn yardım edinnn

kızlar acil yardım 5 günlük bebeğim var ilk basta tam emziremedim göğüs acısından iki gündür az da olsa süm var oğlumda alışmaya başladı biraz emmeye ..
en son dün gece 12 de emzirdim, rahat emmişti ama o saatten sonra almadı... bugün biraz sağdım öğleyin ama şimdi sağma aletiyle bile süt gelmiyo, göğüslerim cok gerildi sanırım ağrıycak

ağrımaması için ve bebeğimin memeyi alması için ne yapmalıyımm lütfenn yardım edinnn

Bebeğinin memeyi alması için uykuda vermeyi deneyebilirsin emme bir reflekstir. Ağzını aralayıp dilinin aşağı inmesini bekle memeni vermeyi dene. Mama ya da biberon bebeği anne sütünden ve memesinden soğutuyor ne yazık ki. Oda sıcaklığı uygunsa bebeğinle ten teması ku sıcaklığını hissetsin. Doğru pozisyonda emzirdiğinden emin olmalısın sadece meme ucunu değil kahverengi kısmın tamamını ağzına almalı. Sütünü pompayla sağarak göğüslerini rahatlatabilirisn. Uçları yara olmamsı için kendi sütünü sür ve nemli bırakma. Bebeğin emdikçe kanallar açılacaktır.Allah yardımcın olsun. Ten teması önemli ilk başta pek emziremedim demişsin. İnsallah faydası olur.

Göğsün kanasa bile yara olsa bile emzirmeyi sakın ama sakın bırakma. Benim oğlum şu an 5.5 aylık 3 ay çektim ben. Ağlaya ağlaya emzirdim,ilk hafta biraz mama verme hatasına düştüm kilo almayınca.Keşke hiç vermeseydim.Biberona alışırsa memeyi çok zor alıyorlar.

aynı sorun suan bizde de war 2 gündür göğsümü almak istemiyor oğlum. ağlata ağlata emziriyorum zar zor biberonu kestim çok zorda kalmadıkça da wermeyi düşünmüyorum biberona alışınca memeyi çekmek zor geliyo bebeklere malesef. Allahhepimizin yar we yardımcısı olsun.

benımde sezaryanla oldu dogumum ikiz bebekelerım oldu .hastanede sütüm gelemdı için mama vermıslerdı.neysekı kendı sütümü
alıyorlar şükür mama asla yok..bıraz buyyunce verecegım sonuçta 2 tane bebek..
fakat tek sorunum benım meme ucundan almıyorlar
hergun bıkmadan usanmadan memeden verıyorum
ama aslaaa almıyolar aglıyorlar kıyamet koparıyolar
benı yenıyolar bende pompayla sagıyorum kendımı ozaman
içiyolar ..anne sütüne devam ama
sagarak devam :KK14::KK14: daha bebeklerım 1 hafatlık oldular ne yapcam ben yaa:KK14:

X