dayımdan hakkımı almak istiyorum ACİL

Ü

üvercinka1981

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi üvercinka1981
:uhm::uhm::uhm:merhaba arkadaslar yardım ederseniz cok sevinirim çünkü bu konuda bi bilgim yok henüz..şimdi benim dedem ve anneannem öldüler...annem de vefat etti ve dedemlerin bir evleri var...bi de benim iki dayım var...yani şu an bu ev ben ve iki dayımın...şimdi dayımın birisi yurtdışında yaşıyor ve o ev hatıra satmayalım diyor,diger dayımda evini çinde oturuyor ve bana senin hakkın olamaz diyor bana kalsın diyor,evi yaptırmış keyfine göre oturuyor kaç yıldır...dayımdır dedim otursun ama evi satayım başka bir semtten alayım burayı sevmiyorum diyor ve ben d eolmaz satılırsa hakkımı alırım dedim diye bana beddualar eden bir dayı bu...her neyse bu evi kiraya versek ible bana da her ay bir miktar para düşerdi ve paraya da cok ihtiyacım var...teklif ettim ev ne kadarsa bana düşen payını ödeyini ki kardeş ev sizin olsun dedim ama ödemiyorlar peki ben napmalıyım mahkemeye verme hakkımı alma sansım var mı ?ortada kocaman bir haksızlık var biri zengin ihtiyacı yok biri de rahatca oturuyor içinde ,yol gösterir misiniz?CADIARZU

söz konusu hakkınızı almak için öncelikle veraset çıkarttırın ardından da izaleyi şüyuu davası açın dayılarınıza karşı.bu takdirde istemekte olduğunuz hakkınızı alabilirsiniz...

söz konusu hakkınızı almak için öncelikle veraset çıkarttırın ardından da izaleyi şüyuu davası açın dayılarınıza karşı.bu takdirde istemekte olduğunuz hakkınızı alabilirsiniz...

peki bu veraset için ceza ödemek zorunda kalır mıyım acaba?üstünden zaman geçtiği için..b ide bu dava ne kadar sürer acaba çünkü ben evin oldugu sehirde de yasamıyorum.bu arada cevap için çok sagolun.

peki bu veraset için ceza ödemek zorunda kalır mıyım acaba?üstünden zaman geçtiği için..b ide bu dava ne kadar sürer acaba çünkü ben evin oldugu sehirde de yasamıyorum.bu arada cevap için çok sagolun.

bir sey daha sormak istiyorum size veraset için illa oraya mı gidicem burdan da cıkarmama münkün müdür acaba...

Veraset için ceza ödemezsiniz, bu sizin yasal miras hakkınızı gösterir mahkeme kararıdır. Bulunduğunuz yerden çıkartabilirsiniz. Ancak izaleyi şuyu (ortaklığın giderilmesi) davasını evin bulunduğu yerde açmalısınız. Y ad aorada bir avukat tutar gitmek zorunda kalmazsınız.

çok tşekkür ederim en kısa zamanda çıkarmalıyım sanırım sıhhıyedek adliye binasına gidicem di mi,kaç günümü alır acaba,uzun mudur bu işlemler,belge olarak neler götürmem gerekir...

Bir dilekçe yazacaksınız, nüfus kayıt örneğiniz ile tevziden dava açacaksınız. 1 gününüzü alır, bikaç gün sonra da çıkar veraset ilamı. Nüfus kayıt örneğini adliyedeki nüfus müdürlüğünden alabilirsiniz.

Bir dilekçe yazacaksınız, nüfus kayıt örneğiniz ile tevziden dava açacaksınız. 1 gününüzü alır, bikaç gün sonra da çıkar veraset ilamı. Nüfus kayıt örneğini adliyedeki nüfus müdürlüğünden alabilirsiniz.

sag olun peki dayımın birinin yurt dışında olması sorun yaratır mı acaba ?umarım mahkemeye vermeden anlaşabilirm onlarla tekrar teşekkürler.

dayımdan hakkımı almak istiyorum ACİL Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba arkadaslar yardım ederseniz cok sevinirim çünkü bu konuda bi bilgim yok henüz..şimdi benim dedem ve anneannem öldüler...annem de vefat etti ve dedemlerin bir evleri var...bi de benim iki dayım var...yani şu an bu ev ben ve iki dayımın...şimdi dayımın birisi yurtdışında yaşıyor ve o ev hatıra satmayalım diyor,diger dayımda evini çinde oturuyor ve bana senin hakkın olamaz diyor bana kalsın diyor,evi yaptırmış keyfine göre oturuyor kaç yıldır...dayımdır dedim otursun ama evi satayım başka bir semtten alayım burayı sevmiyorum diyor ve ben d eolmaz satılırsa hakkımı alırım dedim diye bana beddualar eden bir dayı bu...her neyse bu evi kiraya versek ible bana da her ay bir miktar para düşerdi ve paraya da cok ihtiyacım var...teklif ettim ev ne kadarsa bana düşen payını ödeyini ki kardeş ev sizin olsun dedim ama ödemiyorlar peki ben napmalıyım mahkemeye verme hakkımı alma sansım var mı ?ortada kocaman bir haksızlık var biri zengin ihtiyacı yok biri de rahatca oturuyor içinde ,yol gösterir misiniz?
mrb merak ettim hakkınızı alabildinizmi benimde annem kardeşlerinden böyle bi hak almak istiyor hiçbirşey yaptıkları yok vermiyolar mahkemeye versek nekadar sürer hiç bilgim yok neyapmalıyız lütfen yardım

canım buna benzer miras olayları bende yaşamıştım ama biz paylaştık öncelikle seren arkadasın sana söylediği gibi veraset ilamı çıkarttırıcaksın adliye ye başvur yardımcı olurlar ondan sonra veraset harçları var onu yatırman gerekiyo cebeci tarafında veraset harçları vergi dairesi harçları yatırdıktan sonra evi tapudan direk gidip üstünüze intikal yaptırıcaksınız bunun için vukuatlı nüfus cüzdanı istiyolar daha sonra tapudan evi üstünüze almanız lazım evin intikali için mirasçılardan birinin gitmesi yeterli oluyo du yanlış hatırlamıyosam bu işlemleri bir an önce hallet önce tapudan üstünüze düşen hakınızı alın daha sonra seren arkadasın dediği gibi izalei şuyu davası yani şu demek oluyo bu dava biz bu malı paylaşamıyoruz anlaşamıyoruz devlet bu malın paylaşımını adil şekilde yapsın diye bu davanın süresi değişebilir ancak senin bu mal üzerinde hukuki hakkın var unutma bir an önce bu işlemleri hallet derim sana

o ev üçünüzün ve sen kanuni mirsçısın..mahkeme %100 o evi üçünüze verir.birinize verme durumu yok..ya ev satılcak pra aranızda paylaştırılacak..yada herkes kedi hissesini satacak ama hisseli bir yeri de kimse almaz.bence bu yönden işiniz zor..yada diğer 2 kişinin payını ödeyip evi tek başınıza hak kazanabilirsiniz

X