Watsons kozmetikden alışveriş etmeden önce düşünün...

esyn

Guru
Kayıtlı Üye
23 Mart 2007
2.578
14
Geçenlerde kozmetik ürünler satan Watsons'un İstanbul/Capitol şubesinden 7.50 ytl'ye Otacı Bitki şampuanı aldım, aynı gün eşim de başka bir yerden aynı şampuanı 3.90 ytl'ye almış, % 100'e yakın fiyat farkını görünce iade etmek üzere bir hafta sonra satış fişiyle birlikte adı geçen dükkana gittim, kasadaki bayana yanlış aldığımı ve iade etmek istediğimi söyledim , daha ucuza başka yerden aldığımı söylemedim ki dükkan bir hayli kalabalık ayıp olmasın diye , yerine ürün almamı söyledi paramı istediğimi söyledim, ısrarla para iadesi yapamayacağını söyledi neyse kasada kuyruk oldu mağaza sorumlusu geldi iade fişi düzenlediler,alt tarafı 7.50 ytl verecekler, yerine ürün de alabilirdim ama iş inada bindi sonuçta aldım paramı ama, bir daha Watsons'un kapısından girermiyim ? Asla........:lepi:

bu marka bazı ürünlerde gerçekten ucuz demekkı fiyat takıbi yapmak lazımmkaydirigubbakcemile5

teşekkürler arkadaşım watsonlar kesinlikle ucuz değil ve piyasada başka kozmetikçilerde dediğin gibi aynı urünü daha ucuza gorunce kendini kazıklanmış gibi hıssediyorsun diğer satıcıda kazanıyor watsonda cok iyi yapmıssın kesinlikle insan 7,50 lirasında değil enayi yerine konulmak...

evet.orada watsonsın yerinde öncedende cosmo shop vardı.o da aynı watsons gibi insanları kazıklıyodu.watsonsda uygun fiyatlı olan ürünler kendi adı altında ürettiği ürünler veya adını sanını hiç duymadığınız markaların ürünleri.insan bunada güvenemiyor.ben for you ya gidiyorum artık,oranın fiyatları daha uygun.

ben 1 defa gittim gerçekten pahalı. ben hobi parfümeriden alıyorum. fiatlar hem uygun hem zaman zaman indirimler oluyor. üstelik hobi kartım da var indirim olmasa bile karta indirim yapılıyor.

her alışverişin belirli fiyatları vardı ben ordan alışveriş yapıyorum ama mutlaka karşılaştırma yapıyorum. Ünlü markalardan alışveriş yaparken dikkatli olmak lazım

Bu şikayet ettiğiniz durum çok büyük bi kusur deil bence,sadece biraz uyanık olmak lazım her türlü alışverişte,sadece watsonsta deil,
Para iadesi yapmaları çok büyük bi ayrıcalık ama,bunu kolay kolay her mağaza yapmaz,hatta hiç bir mağaza yapmaz...Ayrıca bi üründe fiat farkı vardı diye bu mağazanın kötü olduğu anlamına gelmez çünkü bu tarz farklılıklar her yerde olabiliyor,bi mağaza bütün müşterilerini memnun edemez mutlaka bi aksilik bi müşterisine denk gelir,kaldı ki sorun çok önemli deil,sadece bi fiat farkı,o da her yerde olabilen bişey,ve en önemlisi para iadesi yapılmış,sanmayın ki watsons avukatıyım,yaşadığım yerde watsons bile yok ve ordan hiç alışveriş etmiş deilim,sadece tarafsız görüşümü belirtmek istedim

uyanık olmak gerek sadece
alışveriş yapılmaması gerek değil

Bu şikayet ettiğiniz durum çok büyük bi kusur deil bence,sadece biraz uyanık olmak lazım her türlü alışverişte,sadece watsonsta deil,
Para iadesi yapmaları çok büyük bi ayrıcalık ama,bunu kolay kolay her mağaza yapmaz,hatta hiç bir mağaza yapmaz...Ayrıca bi üründe fiat farkı vardı diye bu mağazanın kötü olduğu anlamına gelmez çünkü bu tarz farklılıklar her yerde olabiliyor,bi mağaza bütün müşterilerini memnun edemez mutlaka bi aksilik bi müşterisine denk gelir,kaldı ki sorun çok önemli deil,sadece bi fiat farkı,o da her yerde olabilen bişey,ve en önemlisi para iadesi yapılmış,sanmayın ki watsons avukatıyım,yaşadığım yerde watsons bile yok ve ordan hiç alışveriş etmiş deilim,sadece tarafsız görüşümü belirtmek istedim

Ambalajı açılmamış ürünü; fişini ibraz ettiğiniz takdirde şikayet konusunu belirten bir form düzenlemek suretiyle her yerden para iadesi alabilirsiniz, paramı iade etmeleri lütuf değildir, müşteri memnuniyetsizliğinde vermek zorundadır, konu Tüketici Mahkemesine kadar gider , ayrıca fahiş fiyat farkını bile bile o ürünü kullanamam enayi değilim..
Bu durum her yer için geçerli ayrıca ben de aynı fikirdeyim alışveriş yaparken uyanık olmak lazım .........
yasakkelime

otacı bitki şampuanını kulanıyorum bende mersinde heryerde fiyatı 7milyon...daha ucuznu bulurum diye heryere sormuştum...3buçuk milyona iyi bulmuşsn umarım güvenilir biyerden almışsındır o fiyata canım..bana çok iyi geliyor o şampuan dimetcihone yok içinde..watsons kazık kızlar doğru sadece kendi ürünleri ucuz gibime geliyor onlarda güzel değil diyedir...para iadesini benim bildiğim hiçbiyerde yapmıyorlar ancak yerine o kadar paralık bir çek veriyorlar..bir ürünle değiştiriyorsun..keşke parayı geri verseler =)

esyn bilmiyordum canım bunu başıma böyle bişey gelirse paramı almak için direncem =))

Watsons'dan duş jeli almıştım fiyatı çok uygun gelmişti bana
daha sonra bağdem yağı ve kayısı yağı aldım
bayağ fiyat konusunda kazık yediğimi gördüm
şimdi ordan almıyorum sadece bakıp çıkıyrum...

Ambalajı açılmamış ürünü; fişini ibraz ettiğiniz takdirde şikayet konusunu belirten bir form düzenlemek suretiyle her yerden para iadesi alabilirsiniz, paramı iade etmeleri lütuf değildir, müşteri memnuniyetsizliğinde vermek zorundadır, konu Tüketici Mahkemesine kadar gider , ayrıca fahiş fiyat farkını bile bile o ürünü kullanamam enayi değilim..
Bu durum her yer için geçerli ayrıca ben de aynı fikirdeyim alışveriş yaparken uyanık olmak lazım .........
yasakkelime

Sayın esyn, tüketici haklarında istediğiniz ürünü iade edip parasını alırsınız diye bir madde yoktur. Çoğu kişi sizin gibi bu yanlışa düşmektedir, ama kanun açıktır.

Ayıplı malda para iadesi isteme hakkınız bulunmaktadır. 4077 sayılı Kanun'un 4. maddesinde yer alan ayıplı mal kavramına göre ayıplı mal, " Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ..." olarak tanımlanmıştır.

Bir diğer para isteme hakkınız internet ve kapıdan yaptığınız alışverişlerde 7 gün ile sınırlıdır. 7 gün içerisinde aldığınız ürünü geri verip paranızı geri isteyebilirsiniz.

Para iadesi büyük firmalarda prestij için yapılır. Son zamanlarda ki suistimallerden dolayıda artık para iadesi yerine hediye çeki olarak ( yine vermek zorunda değil. ) paranın iadesini yapmaktadır.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi tüketici derneklerinden alabilirsiniz.

Watchons'da tabiki tüm ürünlerin fiyatları uygun diye bişey yok ben orayı yinede çok seviyorum birçok istediğim markayı bulabiliyorum zaten kozmetik marketleri çok severim. Kendi markalı ürünlerini pek almıyorum ama geçen duş jelini aldım çok ekonomik ve duş jeli hastası bir kişi olarak çok beğendim. Yinede tabiki sürekli aldığımız ürünleri başka yerdende fiyat araştırması yapsak iyi olur bizim için. Bugüne kadar iade etmek istediğim bir ürün olmadı oradan aldığım o yüzden iade ederken yaşadığınız sıkıntıları yaşatırlarmı buradada bilemiyorum :kahve:

Son düzenleme:
kızlar aslında bende watsonstan çok alışveriş yapmam ama dünya kadınlar gününde tesadüfen bi bakınayım diye girdim tüm kozmetik ürünlerinde %50 indirim yapmışlardı yüz yıkama jelimi nemlendiricimi falan aldım depoladım iyi oldu valla.

ben watsondan sık sık alışveriş yaparım
çok da memnunum ama aldığım ürünleri mutlaka kıyaslarım
her zaman kazık olmuyor bence
örneğin kampanyalarını takip ederim ya da ne biliyim güzel fırsatlar oluyor
sürekli takip ettiğim ürünleri de var
en son geçen hafta bi şey aldım 2.99a indirmişler makyaj temizleme pamuklarını
üçer beşer alıp stokluyorum valla

ya kızlar çok önemli bişy sorucam.bugün watsonstan pudra aldım.ama ordaki bayan benim istediğimin bi ton koyusunu vermiş yanlışlıkla.oysa ki ben 1 numarasını beenmştm ve onu isetemştm.ama ambalajını açmış ve sadece bir kez sürmüş bulundum zaten yüzüme sürünce farkettm yanlış olduunu.şmdi ben bunu götürüp yerine o 1 numarayı alabilirmiyim acaba?tekrar gitsemmi yarın bunun için?nolur cvp yazın ya evim oraya uzak bi akıl verin

Du$ jelleri çoook kötü..Doğru düzgün köpürmüyor temizlemiyor ve kokmuyor..Hiç tavsiye etmem kızlar paranızı sokağa atmayın

Bazı kozmetikçiler düzenbazlık yapıp doldurma şampuan satıp marka kutulara dolduruyorlar.İnşallah aldığınız ürün doldurma felan değildir.

Bu tür şeyleri sağlığımız için bilinen yerlerden almak en iyisi.

Watsons dan ben de yeri gelir alışveriş yaparım.Genel olarak çok çok ucuz sayılmaz.

Ben netten haftalık indirim broşürüne bakıp öyle gidiyorum ucuzsa.

Mesele ben de bioblus ın şampuanını kullanıyorum .Aceleye geldi fiyatları inceleyemedim.13 e aldım.

Watsons da baktım 9 milyona indirime girmiş.

bu olayı watsons a mal etmek biraz yanlış olmuş açıkcası... kişisel temizlik ve makyaj ürünlerimin bazılarını oradan alıyorum fiyat olarak da ürünler olarak da gayet memnunum...

X