rotavirüs aşısı

selam kızlar uzun zamandır yoktum yazılanlara bakma fırsatım olmadı daha bu konu önemli olduğundan pğlum uyanmadan yazayım dedim. cuma günü dr'daydık rotavürüsü önerdi kendi çocuğuna da yaptırmış. ama bu aşının ilk dozunun 3. aydan önce yapılması gerekiyormuş. 3. aydan sonra yapılırsa bağırsak düğümlenmesi yapma ihtimali varmış.

şekertaşcım 2.ayda karma ve verem aşısıyla aynı yapılması gerekiyormuş.büyük oğlumda su çiçeği,menenjit,kkk aşısını drlar isterseniz dışardan alıp yaptırabilirsniiz zorunlu değil ama hastalığı geçirirse daha hafif atlatır deyince hemen alıp yaptırdım ve geçen senede bu aşılarda resmi aşı takvimine alındı.mutlaka dra danışmak gerekiyor

kızlar benim oglan şubat ayında rotavirüse yakalandı acile iki defa götürdügümüz halde anlamadılar özel dr anladı test sonucuna bakınca ishali ve kusması fazla oldugundan devamlı ishal elektrot suyu içirdim,dr oglumun hayatını o suyun kurtardıgını söyledi bol bol yogurt yedirdim çok şükür 10günde iyleşti ama baya zayıfladı hava yoluyla bulaştığından nerden bulaştıgını anlamadık aşıyı odönem araştırdımda pek önerilmiyo bagırsak düğümlenmesine sebeb oldugundan yurt dışında yasaklanmış oyüzden dikkat edin derimkaydirigubbakcemile5

ya aslında bende yaptırmak istemiyordum ama yiğenim çok sık ishal oluyor yedikleri filan dokunuyor heralde bende onu görüp üzüldüğüm için oğlumda öyle olabilir diye yaptırdım daha hafif atlatır açısından

aşının yiyecek içecek ishaline karşı etkisi yok..sadece o mikropla olan ishale etkisi var..ayrıca doktorlarr keyfi söylüyorr kesin yaptırın demiyorlarr isterseniz yaptırın diyorlarr..bizim özel doktor menenjiti mutlaka vurdurun..ama bunu siz bilirsiniz dedi..menenjit zaten devlet aşıları içine alınacak dedi doktorumuz 12 aydan sonra..avrupada menenjit ücretsiz aşılar arasında zaten oyüzden onu kesin vurdurmak gerekiyorr....ishal için biraz favri davranmamak gerek..ayrıca bazı dr lar ..çocukların ümmin sistemleriyle fazla oynanmaması gerektiğini o yüzden devletin verdiği aşılardan fazlasını vurdurmamak gerektiğini vurguluyorlar...yerimseniben

canım zaten normal ishal ilaçları rotavirüse etkisi yok tam tersi mikrobu güçlendiriyomuş oyüzden rotavirüs olan çocuga bu tarz ilaçlar kesinlikle verilmemeliymiş ben başlarda tam olarak ne oldugunu bilmedigimden veriyodum dr hemen kesmemi söyledi bol yogurt vermemi havuç,elma gibi meyveleri önerdi bide milupanın ishal mamasını verdik normal beslenmesinin yanında ama çok kötü bişey ya çocuk devamlı kusuyo ishal yapıyo ne zor zamandı rabbim kimseye böyle günler göstermesinsositososito

X