rotavirüs aşısı

xoxzlems

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2007
137
0
Arkadaşlar aranızda rotavirüs aşısı yaptıran varmı?ben yarın yaptıracağım kızıma. Sizlere hatırlatmak istedim.Özel aşı olduğundan doktorlar söylemeyebiliyor. düşünürseniz zamanını kaçırmayın

Bende yaptırmayı düşünüyordum.. Benim kusen hastanede çalışıyor çok gerekli ve önemli deil dedi kendi çocuğunada yaptırmamış sanada tavsiye etmem dedi bende vazcaydım

ben yaptırdım doktorlar öneriyorlar zamanında su çiçeği ve kızamık kızamıkçık kabakulak(mmr) aşıları içinde gerek yok diyordu doktorlar sonradan aşı takvimine girdi rotavirus ve pnomokokta girecektir.rotavirus bebeklerde en sık ishal yapan virüsmüş.imkanınız varsa yaptırın derim

Pnömokok kesinlikle yaptırıcam da, bunuda mı yaptırsam ay ne bilim yaa kafam karıştı kusen gereksiz deyince iki çocuğunada yaptırmamış.

Kusen doktor deil ama çocuk doktorunun asistanı zaten onada beraber çalıştığı doktoru demiş.

Ben yaptırdım,dr da öneriyorum dedi,zaten bende yapılması gerektiğine inanıyorum..

bende yaptırdım rotavirüsü. ben anlamadım bu işi zaten gerçekten işin içinde ticari amaçmı var yoksa gerçekmi bilemedim. kimi gerek var kimi gerek yok diyor. hastanede gittiğim 2 dr var biri olmadımı diğerine gidiyorum. birisi çoçuğun pipisini geriye doğru it 2 günde bir diyor tıkanmasın diye biriside itme diyor hangisini yapsam şaşırdım. ama duyduğum itilmesini sünnetçilerde söylüyormuş. aldığı eğitimlerin bile farkı oluyor herkez kendinden bişey katıyor heralde

kardelencim bende yapamıyorum pipisinin ucu zaten çok küçük bi delik var biraz kapalı.büyük oğlumunda öyleydi

rotavirüs aşısını eczaneden mi alıp yaptıracağız..nasıl olcak..sağlık ocağı yapmıyor. özel hastane de bize uzak gidemem. ne yapayım.

eczaneden alabilirsin ama jeneratörü olan bir eczaneden al. elektrik kesintisi olursa bozuluyormuş aşı. sonra ateş yapıyormuş

:sm_confused:Yeni bi aşı olduğundan ileriye yönelik etkilerinin henüz bilinmediğini öğrendim; ama epey bi araştırdıktan sonra. Doktorumuz da "isterseniz vurabiliriz" dedi. Diğerleri gibi gerekli olduğunun altını önemle çizmiş olsaydı muhakkak vurdurturdum. Ama başlangıçta da yazdığım gibi ileriye yönelik etkileri henüz bilinmeyen bi aşıyı sırf "yeni çıktı hemen vurdurtayım" düşüncesiyle çocuğuma uygulatamam.. Ayrıca aşı
programlarının dışında tutulması da caymamın bi başka nedeni..

"Aşı yapılan 11 000 çocuk uygulamadan 42 gün sonrasına kadar gözlemlenmiş ve anlamlı bir yan etki gözlemlenmemiştir. Tespit edilen ateş, ishal, kusma, orta kulak iltihabı, farenjit ve bronkspazm vakalarının aşı ile ilişkili olabileceğinden şüphe edilmiştir."

Bu satırları nette yeralan bi siteden alıntı yaparak sizlere iletiyorum; onun dışında iyi araştırın diyebiliyorum yalnızca...

Son düzenleme:
ya kızlar ben bu aşıyı ilk defa burda duydum nedir nasıl oluyo ?ilk çocuğuma yaptırmadım ikincide de kimse bişey demedi şimdi aklıma takıldı çok gerekli olsa illaki dr gidince söylemezlermi?

küçük çocuklarda görülen ishal mikrobuna karşı vurulan bi aşı. sen yine doktoruna bi danış bence

Oğlumun doktoru mecbur değilsiniz ama aşı yaptırırmanızı tavsiye ederim dedi. Bende doktorumuza çok güvendiğimden oğluma yaptırdım. Sanırım 2. ve 4. ayda yapılıyor. Hatta diğer aşılar gibi iğne şeklinde değil ağızdan sıvı olarak verdiler. Bence sonradan pişman olmaktansa şimdiden önlem almak en iyisi.

ya aslında bende yaptırmak istemiyordum ama yiğenim çok sık ishal oluyor yedikleri filan dokunuyor heralde bende onu görüp üzüldüğüm için oğlumda öyle olabilir diye yaptırdım daha hafif atlatır açısından

ben yaptırmadım ya inşallah bişey olmaz.doktora sordum çok gerekli değil dedi.birde verem karma vs. ile aynı gün yapılması gerekiyormuş.eczanelerin de getirtmesi uzun sürüyor. işte böyle olunca kaldı rotavirüs aşısı.

dr banada gerek yok dedi...bende yaptırmadım..internette birçok yan etkisi olduğuda yazıyor ne bileyim yaptırmadım..herkesin kendi bileceği bir durum ama şimdiye kadar böyle aşılarda yoktu sanırım..avrupada bedavaya yapılan aşılar bizim ülkemizde parayla hayret edici bir durum artık çocuklarımızın sağlığı bile ticarete döküldüyse vay ülkemin haline :KK43:((

menenjit,su çiçeği ve kızamık kızamıkçık aşıları da yeni girdi aşı takvimine öyle değilmi??önceden onlarda özel aşıydı ve drlar tavsiye ederlerse vuruluyordu ben hepsini dışardan alıp yaptoırmıştım oğluma. o araştırdığınız yan etkilerinde tarihi eski bir yazıdan alınma hiç bir yan etki olmadı oğlumda...yakında rotavirüs ve pnomokok aşılarıda aşı takvimine girer

menenjit,su çiçeği ve kızamık kızamıkçık aşıları da yeni girdi aşı takvimine öyle değilmi??önceden onlarda özel aşıydı ve drlar tavsiye ederlerse vuruluyordu ben hepsini dışardan alıp yaptoırmıştım oğluma. o araştırdığınız yan etkilerinde tarihi eski bir yazıdan alınma hiç bir yan etki olmadı oğlumda...yakında rotavirüs ve pnomokok aşılarıda aşı takvimine girer

yani vurdurmamızda fayda olabilir ama zarar olmaz heralde dimi. ben vurdurmazsam pişman olabilir diye vurdurdum zaten

X